Kogut jak wykonać wykonanie koguta przynęta wędka

/ 3 odpowiedzi
mam pytanie na temat kogutów(przyneta na ryby).mam zamiar zrobic sobie koguta ale nie jestem zbieraczem piór,siersci roznego rodzaju.czy moge wykonac koguta z siersci psa,kota i np pióra golebia???domyslam sie to dziwnie brzmi ale prosze o odpowiedz i porady jak w prosty sposob wykonac taka przynete.z gory dziekuje i pozdrawiam
u?ytkownik54189


sierść i pióra za sztywne. jak chcesz robić małe koguty na pstrągi czy okonie, to kup sobie na allegro lub w pasmanterii pióra z marabuta. (2011/09/03 15:30)

fumel


co do siersi psa to mam pekinczyka wiec to wlochate stworzenie i siersc jest miekka.i mam w domu pioro z pawia.wydaje mi sie ze dobre byloby pioro np z kanarka czy papugi-kolorystyka.i pytanie:czy mozna go wykonac na zwyklej glowce jigowej czy lepsza jest kotwica potrojna z obciazeniem?jaki najlepszy jest rozmiar haka i ciezar??mam wklejanke do 15 gr i normalny spining do bodajze 30 gr.pstragi i okonie mnie nie interesuja za bardzo.plouje na sandacza (2011/09/03 15:39)

u?ytkownik54189


poczytaj na forum bo było tego od zarąbania. jeśli chodzi o sierść to ja mam maltańczyka, który ma jedno z najdelikatniejszych włosi wśród psów a mimo tego nie się nie nadaje. a poza tym obcinanie psu włosów aby mieć materiał na przynęty jest czymś okropnym. kolejna sprawa, pióra pawia nadają się do much, do kogutów nie za bardzo, a jeśli chodzi o kanarki itp. to pióra do robienia przynęt zawsze są w różnych kolorach, więc tym się przejmować nie musisz. można robić koguty na główkach, lecz kotwice zapewniają pewniejsze zacięcie ryby. i NIE ! robimy tego na normalnych kotwicach, tylko kupujemy główki do kogutów i na nich montujemy kotwice. co do rozmiaru i ciężaru to musisz eksperymentować.  (2011/09/03 16:05)