Zaloguj się do konta

Kogut do oceny

utworzono: 2012/12/17 21:21
Pike89

Jeden z pierwszych kogutów mojej produkcji i chyba najlepszy z dotychczasowych. Główny problem miałem z kryzą, ze względu na słabą dostępność materiałów w moim mieście.
Użyte materiały: - główka jigowa z usuniętym zadziorem (waga ok. 10 gram, brak oznaczeń) - nitka czerwona - włóczka czerwona - włókna typu "flash" - białe piórka - materiał przypominający watę (nie jestem pewien co do rodzaju) 
Prosiłbym o obiektywne oceny i jeśli zajdzie potrzeba również obiektywną krytykę. Z góry dziękuje za okazane zainteresowanie oraz ewentualne porady :) [2012-12-17 21:21]

bednar14

Jak na jednego z pierwszych to chyba niezle ci to wyszło ale poczekaj na oceny znawców kogutowców ;-)
[2012-12-17 21:30]

robban

Z tym zadziorem ,jest cos nie tak :))) Poza tym , jak na pierwszego to calkiem , dobrze. [2012-12-17 21:33]

Pike89

Chodziło mi o zadzior przy kulce żeby gumy się trzymały. Dziękuje bardzo za opinie :) [2012-12-17 21:45]

okiem_sandacza

No kogut wizualnie estetycznie wykonany :) Tylko problem polega na tym ,że to na pewno nie są pióra koguta -i po prostu są zbyt sztywne czyli praca piór zerowa,kryza ciekawie wykonana i pewien nie jestem bo nie miałem tego w rękach ,ale materiał z którego wykonałeś kryzę to wiskoza- nie potrzebujesz wcale świecąych chenili ,żeby wykonać ślicznego koguta-,masz biąłą i czerwoną czyli możesz wykonać coś w stylu mojego sztandarowego "patrioty":) Flash ładnie ułożony.

Ogólnie kogut cacy tylko piórka wymień bo nie połowisz na takie sztywniaki. Ps. Ale spróbuj-, najlepiej uczyć się doświadczeniem i własnymi błędami i może akurat utrzesz mi nosa czego Ci życzę;) Ale obetnij tą czerwoną  wiskozę i zrób takie sukieneczki z tej wiskozy jak na zdj które dołączyłem;) A jak nie wierzysz mi w to co mówię o piórach to po prostu wiaderko z wodą lub wanna i sam sprawdz;) Ale po za tym kogut bardzo ładny-, zostaw go na pamiątkę jako pierwszego zrobionego:)

Mówisz ,że mały dostęp? Główki i kotwy kupisz w wędkarskim , nici i nici ozdobne,lakier do korpusiku lub super glue (chyba ,że będziesz robił na jednym haku) ,chenile czasem  też możesz  i piórka z koguta albo marabuta (siodłowe/szyjne)w pasmanteri:)

A jeśli nie to wpisuj w gogle Bogdan Gawlik i tam masz wszystko co będziesz potrzebował :)

Pozdrawiam i zapraszam na Pw jak będziesz coś potrzebował;)

Wesołych Świąt!

Pozdrawiam Albert 

[2012-12-17 21:59]

okiem_sandacza

Chodziło mi o zadzior przy kulce żeby gumy się trzymały. Dziękuje bardzo za opinie :)


Ten "zadzior" po prostu obcinasz chociaż przy kogutach na jednym haku to aż tak bardzo nie przeszkadza-, możesz go zostawić i jak wygładzić i na tym zrobić kryzę i ostatni pierśćień zostaw i wtedy jeszcze lepiej się trzyma kryza:) [2012-12-17 22:02]

okiem_sandacza

Spróbuj zrobić coś w tym stylu:)

[2012-12-17 22:04]

Pike89

Dziękuje z rady ;) Z piórkami wpadłem na pomysł, mianowicie spróbuję je delikatnie złamać tak żeby miały segmenty, no i oczywiście przetestuję ową sukienkę :) Dzięki serdeczne za porady, postaram się niedługo zamieścić efekt poprawek. [2012-12-17 22:11]

okiem_sandacza

Nic nie łam bo to efektu nie da to żadnego-tylko sobie tego zniszczysz. Te pióra się nie nadzadzą nawet jak je wyparzysz -po prostu są zbyt sztywne i tego nie zmienisz żadnymi zabiegami.:)

[2012-12-17 22:15]

Pike89

Jeszcze bym zapytał w jaki sposób najlepiej układać piórka, sam kręce w rękach i właśnie na jigach więc i z owym ułożeniem nie będzie problemu :) [2012-12-17 22:19]

Pike89

A propos piórek, mam dostępne na chwilę obecną pióra puchowe gołębi, może by się nadały ? [2012-12-17 22:23]

okiem_sandacza

No właśnie na kotwiczkach kręci się przyjemniej;) No i dobrze- mi czasami się nie chce korzystać z imadełka i nawijarek- po prostu siadam na łóżko biorę 10 piór układam sobie w pióropusz jaki chciałbym żeby wyglądał i poźniej biorę po 3 piórak czasami jak mam więcej czasu to nawijam po jednym i obwijam nicią tylko jak masz na główce to na początku nawiń cieniutką  warstwę nici na miejcu aż do zaokrąglenia się  do haka i przejedź lakierem do paznokci bezbarwnym poczekaj aż wyschnie -i lakier zespoli nici z główką i wtedy Ci się nic nie będzie okręcało bo inaczej jak na surowo zaczął byś nawijać to oj by Ci się wszystko zaczęło obracać i nici z koguta.. jak już to wyschnie nakręcasz piórka ,dajesz lakier na miejscu nici żeby też ładnie trzymało i teraz nie czekaj aż wyschnie tylko obwiń to złotą nitką i już masz korpus pózniej bierzesz układasz kryzę-najlepiej porób kilka pasków i układaj -paski najlepiej pojedyńczo i mocno nawijaj żeby po prostu nie szło tego wyciągnąć ani wyszarpnąć i te paski lepiej cienkie bo jak będą zbyt grube to będzie liniał kogucik a wtedy to pasza dla lisów;p I jak już zrobisz kryzę to znowu mozesz krople lakieru żeby to jeszcze lepiej trzymało;)Później nić ozdobna i dzieło gotowe:)

[2012-12-17 22:31]

okiem_sandacza

Gołąb też sztywniak za bardzo puchowy.

[2012-12-17 22:32]

okiem_sandacza

Gołąb też sztywniak za bardzo nawet z puchem. [2012-12-17 22:34]

okiem_sandacza

Oczywiście tą koplę lakieru tylko przy wiązaniu przy kryzie żeby nie pokleić kryzy bo to brzydko wygląda i zakłuca pracę kryzy i krzyę rozczesuj szczoteczką do zębów lub weź od dziewczyny szczoteczke wydłużającą od maskary umyj i czesz i masz ładną kryzę;) [2012-12-17 22:39]

Pike89

Dzięki serdeczne :) Jutro oblecę całe miasto i coś z piórami wykombinuje (niby miasto powiatowe ale ludzie jeszcze trzymają kury xDDD). Nic tylko czekać na nowe efekty którymi z chęcią się podzielę :) [2012-12-17 22:48]


"Kogut do oceny "

Idą święta chrześcijańskie ( Boże Narodzenie).Zdejmijcie ten tytuł, na Boga!
[2012-12-17 22:55]

okiem_sandacza

Powodzenia:) [2012-12-17 23:01]

Tomasz111

Obecnie nie ma mnie w domu. Przyjadę 20 grudnia. Jeśli jesteś zainteresowany, podaj adres na priw. Mam tego trochę. Wyślę Ci w kopercie, tak na początek, i działaj. Pozdrawiam.
[2012-12-18 00:42]

gosia


"Kogut do oceny "

Idą święta chrześcijańskie ( Boże Narodzenie).Zdejmijcie ten tytuł, na Boga!

no nie , nawiedzony się znalazł, nie musisz nikomu przypominać o świętach, bo wszyscy o tym wiedzą, a w końcu to portal wędkarski a nie kościelny i nikt kogutów święcić nie bedzie



[2012-12-18 17:53]

Witajcie, i muszę wam pogratulować ,wykonaniu domowym sposobem koguta są na piątkę nic dodać nic ująć .Pozdrawiam
[2012-12-18 18:06]

wedkarz001

Witaj kolego. Korpus koguta jest wykonany starannie. Co do ogona to piórka się kompletnie nie nadają musisz wybierać piórka giętkie żeby dobrze w wodzie pracowały. Ale jak na pierwszego kuraka i tak jest ok. Kupuj kapki siodłowe kogutów te piórka są najlepsze.
[2012-12-18 20:03]

Baldur

ukręciłem -kogut sandacz szczupak sexi wolnego opadu :):):) [2014-01-12 10:43]

Baldur

[2014-01-12 10:44]

Baldur

[2014-01-12 10:44]

pstrag222

Kogut wcalenie musi mieś mega wiotkich piórek , sa eksperci któzy twierdzą ,ze nadając prace kijem , można połowić na koguty ze sztywnych piór sam to sprawdzam i mają racje , choć trzeba wielu dni spędzić na opracowaniu prowadzenia ale się da
[2014-01-12 11:44]