Zaloguj się do konta

Koguciki i mokro jigi

utworzono: 2011/01/29 17:59
kocurck1

witam proszę ocenić moje pierwsze własna ręcznie skręcone przynęty i proszę o ewentualne uwagi co do nich
[2011-01-29 17:59]

pstrag222

o swietne widze ze nie jestem sam tu na portalu. he he z czego je zrobiłes
[2011-01-29 18:17]

popo292

Fajne są te na dole, a szczególnie pierwszy:P Trzymaj tak dalej, na pewno nie jeden pasiak się skusi :D

[2011-01-29 18:20]

kocurck1

zrobione z piórek barwionych na główkach jigowych
[2011-01-29 19:40]

pstrag222

a dokładnie z czego sa to piora?
[2011-01-29 20:04]

Waldi Fish

Pikne te koguciki! Ja też mam pewne swoje doświadczenia z kogutami o czym niżej.
Pewnego razu, słysząc i czytając tu i ówdzie, jakie to sukcesy odnoszą koledzy wędkarze łowiąc na koguta, postanowiłem, że nie będę gorszy i przystąpiłem do działania. Na podwórzu u sąsiada wypatrzyłem najbardziej dorodny okaz i zacząłem go ścigać. Pot sperlił mi skronie, bo gadzina bardzo bystra była, ale postanowiłem, że się nie poddam i w końcu zdybałem go gdzieś w kącie, schwyciłem i do wora. Wziąłem wędki i pojechałem nad rzekę z myślą, że teraz rybom dam po ogonach. Na przeciwnym brzegu siedziało dwóch wędkarzy, którzy zapytani o brania pokręcili głową. Pomyślałem sobie, no to ja teraz pokażę jak się łowi ryby. Sięgnąłem ręką do wora, ale chyba byłem zbyt mało ostrożny, bo gadzina wyskoczyła z wora niczym Chuck Norris i skoczyła na pobliskie drzewo piejąc szyderczo. Wędkarze na przeciwległym brzegu pokładali się ze śmiechu, a ja zwinąłem się jak niepyszny nie mogąc znieść takiego upokorzenia. Od tamtej pory powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie będę łowić z kogutem, choćby największe autorytety wędkarskie zachwalały pod niebiosa skuteczność owej metody. [2011-01-29 21:10]

A jakie to piórka? Sztuczne?
[2011-01-29 21:42]

karoltsu1

Dobrze Waldi ze znowu Cię widać-humor nie opuszcza jak widzę.
[2011-01-29 21:45]

kocurck1

zamówiłem na allegro piórka które mi się podobały potem trochę takiej włochatej włoczki i zacząłem kręcić a ze za dzieciak próbowałem kręcić muchy to cos tam o tego typu przynetach wiedziałem wazne zeby piurka ogonowe lub puch były jak najbardziej delikatne poto to zeby dobrze falowały w wodzie natomiast jezynki mozna twardsze robic
[2011-01-29 22:52]

kocurck1

ciekawi mnie jak się zachowa ten jig biało niebieski zrobiłem go na podobieństwo rybki ciekawe jaki będzie efekt ale przekonam się dopiero w marcu

[2011-01-29 22:58]

Tomasz111

Ciekawe są w górnym rzędzie, licząc od lewej - pierwszy, trzeci i czwarty. Nie zawsze jednak skuteczne koguty to te tzw. bijące po oczach. Trzeba obserwować co się dzieje pod wodą i do tego dostosować kolor ciężar i sposób podania kogutka. Jeśli założymy że ma to być raczek po wylince, to kolorek nakrapiany grizli, jeśli ma młody pancerzyk, to czerwony grizli. Pijaweczka oczywiście ciemny, prawie czarny. Larwa ważki raczej szara. Ciężar główki, długość piórek, kąt uszka to też rzeczy nie mniej ważne, stąd powszechna opinia, że jigowanie to trudna szkoła i tak jest.Więc podpatrujmy, eksperymentujmy a sukcesy przyjdą. [2011-01-30 00:00]

pstrag222

Co do jigowania to nie jest takie trudne . Ją do kogutow stosuje pióra z... Koguta he he. A ostatnio stosuje wlokno ktore hydraulicy stosuja do izolacji gwintow w rurach. Tak że nie ponosze żadnych kosztów [2011-01-30 13:12]

Waldi Fish

Dobrze Waldi ze znowu Cię widać-humor nie opuszcza jak widzę.

Witam!
Wychodzę z założenia, że lepiej żartować niż chorować. Hahaha!

[2011-01-30 13:37]