Kłusownicy ryby - Ciekawe zmiany szykuje Rząd

/ 51 odpowiedzi
jurek

Darku , może umówimy się , że dasz mi cynk , a ja przyjadę z kilkoma kolegami ( jesteśmy sportowcami , więc załatwimy pozytywnie raz na zawsze tych kłusoli ) , co Ty na to , jeżeli zechcesz to napisz mi na private , dam Ci namiary do mnie , bo tak nie może być ...pozdrawiam . (2010/02/13 11:05)

nalepa

Któryś z kolegów pisze żeby zgłaszać tego typu sprawy do prokuratury i na policję - tak wszystko się zgadza ,tyko że tego typu działania niczego nie przyniosą . Zapytacie z pewnością dlaczego ?? - ano dla tego że przeważnie w tego typu sprawach prokuratura orzeka małą szkodliwość czynu i przeważnie sprawa zostaje umorzona . A kłusownicy czują się bezkarni i dalej uprawiają swój proceder kłusowniczy i koło się zamyka . A tu trzeba wziąć sprawę chyba w swoje ręce i jak któryś z kolegów napisał zebrać się w kupę , bo w kupie jest siła i zrobić z hołotą raz na zawsze po cichu porządek -pozdrawiam Nalepa (2010/02/13 14:18)

DARO2165

nie ma sprawy bydlaków trzeba goniććććcć.odezwję się. (2010/02/13 14:54)

bacik65

Moim zdaniem to!! powinni kontrolować sklepy,bary,zajazdy,smażalnie itd,bo tam jest nasz ryba
oddawana no i kontrole powinny być częstrze,i jeszcze jedno PSR powinna reagować natychmiast jak się da im namiary na kłusoli. (2010/02/13 15:48)

mar83

Chcecie walczyć z wiatrakami ? Policja nie przyjmie zgłoszenia bo zna osobiście kłusoli szczególnie w małych miejscowościach (kto wędkuje w mieście) a niewykrycie sprawcy to zła statystyka,a zła statystyka to brak premii.Straż rybacka ma to w nosie.Byłem świadkiem nad Wartą jak udawali, że nie widzą ciągnących sieci.Przykładów można mnożyć (2010/02/13 16:19)

DARO2165

kolego jestem z lubelszczyzny piękne odnogi wisły PAWŁOWICE,STĘZYCA ale tyle powiem że kłusole łapią na prąd, sieci i ze strażą maja układyyyyyyy.pozdrawiam daro2165. (2010/02/13 22:41)

jurek

Darku mam rodzinę  koło Włodawy , w miejscowości Wereszczyn , być może niebawem tam zawitam , to może da się coś zrobić z tymi kłusolami i tymi pseudo strażnikami---którzy hańbią ludzi , którzy pomagają wędkarzom ..........pozdrawiam . (2010/02/14 11:09)

DARO2165

najwięcej jest kłusoli STĘŻYCA, PAWŁOWICE .TO JEST BANDA i koniec. pozdro daro2165 (2010/02/14 13:05)

DARO2165

u nas to są piękne odnogi (łachy) wisły , jest dużo ryb tylko jak walczyć z kłusolami.łapię STĘŻYCA , PAWŁOWICE -lubelskie , coś pięknego tylko straz ma €kłady z kłusolamiiiiiiiii (2010/02/14 13:10)

Glapka

Ze statutu PZW: § 1 Polski Związek Wędkarski, w skrócie PZW, zwany dalej Związkiem, jest dobrowolnym, samorządnym stowarzyszeniem miłośników wędkarstwa i sportu wędkarskiego, kontynuatorem tradycji zorganizowanego wędkarstwa w Polsce.

ROZDZIAŁ II
Cele i środki działania Związku
§ 6
Celem Związku jest organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego,
użytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki
wędkarskiej.

....4) współdziałanie z podmiotami powołanymi do ochrony przyrody, ekosystemów
wodnych, zwalczania kłusownictwa rybackiego i innych szkód w środowisku wodnym;

.... 16) resocjalizację, zwalczanie nałogów i patologii społecznych oraz pracę ze
środowiskami zagrożonymi wychowawczo;

A reszta to biznes  :) sprzedać kupić itp

Ogólnie problem polega na tym, że nikt nie zwraca uwagi na ochronę wód, bo ani tam się nie da fotoradarów postawić, ani ganiać z kajdankami bez woderów - a tych nie ma bo kryzys. Ogólnie problem polega w tym że nie ma zaangażowania państwa w ten problem. Podobno mamy mieć dostosowane prawo do unijnego, co może ale nie musi wprowadzić pozytywne zmiany. W niektórych krajach - cywilizowanych - za kłusownictwo karze się bardzo srogo, ale może to wywodzi się z kultury kraju i innego przyzwolenia społecznego.

A co do załatwiania samemu pewnych społecznych problemów to jest mniej więcej tak:  ukradł 3 tony ryb tłukąc je prądem, sieciami itd  i dostał za to w nos... za nos wiezienie, za 3 tony ryb .. przecież ich tam i tak pełno pływa, wiec jedynie trzeba zwrócić uwagę że nie wolno tak, bo nie jest to ładnie.
Ale fakt sądzę że jedynie zmasowane akcje "papierowe" czyli pisanie  tu i tam, do gazet do Zarządu PZW, do jednostek rządowych, do ochrony środowiska i wystawianie tego tematu na opinie publiczną ma szanse na jakiś odzew. Swietnie pokazują to takie programy jak np UWAGA itp. które odkrywają procedery  i medialnie zmuszają do podjęcia działań, które były skrzętnie ukrywane przez wiele lat ... itd itp (2010/02/14 13:40)

Glapka

Specjalnie w oddzielnym poście :

blockquote:"Ogólnie problem polega na tym, że nikt nie zwraca uwagi na ochronę wód "

CHWAŁA ZA TO  że sam mogę sobie tutaj zaprzeczyć, szczególnie że zrobiłem to z premedytacją, pokazującą że jednak tak jak koledzy z tego wątku czy kilkunastu innych są ludzie, dla których dobro nasz wspólne jest bardzo ważne i nie mogą spokojnie patrzeć na to, że tak bardzo niszczone jest nasze dobro, a nasze ciężko zarobione pieniądze przekazywane do związku, nie są  szanowane tak jak to ma odbicie w innych dziedzinach.

Dziękuję tym wszystkim, którzy również chcą coś z tym procederem zrobić. Ja z chęcią służę pomocą w ramach moich własnych możliwości.
(2010/02/14 13:46)

DARO2165

kolego kochany kłusole są i będą , a najgorsze jest to że jest ich kilku a nas dwóch i k...wa i co robić jak nad ranem oni muszą wyciągnąc sieci !!! (2010/02/14 15:03)

robert289922

KOLEDZY WĘDKARZE JA PROPONUJE NA ZNAK PROTESTU NIE PŁACIĆ W TYM ROKU SKŁADEK JAK NIE BĘDZIE PIENIĘDZY TO PASOŻYTY SIĘ WYNIOSĄ BO DOJNA KROWA JAKĄ JESTEŚMY MY WĘDKARZE POKARZE ROGI TYLE JEST PRYWATNYCH ŁOWISK GDZIE JEST PIĘKNA RYBA GDZIE NASZE PIENIĄDZE PUJDĄ NA ZARYBIANIE A NIE NA PŁACENIE ZA ŚMIERDZĄCE BĄKI PUSZCZANE W STOŁEK . POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z SSR

(2010/02/14 17:58)

DARO2165

POPIERAM CIĘ ROBERCIE Z PEŁNYM SZACUNKIEM .POZDR DARO2165 (2010/02/14 21:32)

użytkownik8975

Ćwok.i sobie w tym roku wykup i tryp...złap a nie złów.Analfabeto. (2010/02/17 16:18)

DARO2165

kolego pawelek niestety ale z dyktanda byłem bardzo dobry ,być może teraz coś pomyliłem ale dzięki i za to, tylko masz o sobie ponoć złe zdanie.na poczcie swojej się dowiedziałem!!! (2010/02/17 16:48)

robert289922

Kolego pawelek szanujący się wędkarz to taki który dba o środowisko naturalne i jest osobą życzliwą dla innych ,może dbasz o środowisko naturalne bo ponoć jesteś gospodarzem koła ale to tylko domysły moje.Co zaś tyczy się życzliwości to w tej kwestii bardzo kiepsko .Czy ten portal ma służyć po to aby się obrzucać wyzwiskami .Przecież stworzono go do wymiany doswiadczeń ,publikacji zdjęć swojch okazów i po to aby początkujący wędkarze mogli się poradzić takich doświadczonych wędkarzy jak ty . A w twojch wypowiedziach zamiast rad to tylko same wyzwiska ,czy tak nakazuje etyka wędkarska .KOLEDZY WĘDKARZE SZANUJMY SIĘ WZAJEMNIE ,BO KIEDYŚ NAD WODĄ PRZYDAŻY NAM SIĘ JAKAŚ NIEMIŁA SYTUACJA I PRZYJDZIE NAM PROSIĆ KOGOŚ O POMOC A TĄ OSOBĄ BĘDZIE CZŁOWIEK KTÓREGO WCZESEJ OBRZUCILIŚMY WYZWISKAMI NA PORTALU . I WTEDY MOŻEMY MIEĆ PROBLEM .JESZCZE RAZ APELUJĘ DO WSZYSTKICH BĄDZMY SOBIE ŻYCZLIWI .,,BO WSZYSCY POLACY(WĘDKARZE) TO JEDNA RODZINA STARSZY CZY MŁODSZY ,CHŁOPAK CZY DZIEWCZYNA" . POZDRAWIAM WĘDKARSKĄ BRAĆ I PASJONATÓW WĘDKARSTWA Z POWAŻANIEM ROBERT. (2010/02/18 08:25)

moczykij1

DARO2165 nie obrażaj nikogo jeśli nie Masz dowodów, a tylko słyszałeś,bo krzywdzisz wielu naprawdę uczciwych członków PZW , a zarazem strażników SSR.Ja dzisiaj byłem z kolegami na kontroli naszego zbiornika Chańcza i stwierdzam, że nadal wędkarze nie robią tego co powinni; rejestr połowów nie wypełniony.Ale trafił się wędkarz który miał w siatce nie wymiarowego sandacza około 39 cm.Najważniejsze jednak jest to, że nie wiedział, że to jest przestępstwo.Taki człowiek zdał egzamin? Wezwany funkcjonariusz policji wlepił mu mandat 300zł.Jeśli to zrobił wędkarz to co mogą jeszcze zrobić kłusownicy.Dlatego musimy wszyscy wędkarze mieć oczy i uszy otwarte i tępić takie przypadki.Pozdrawiam (2010/05/23 21:47)

użytkownik32021

proponuje jechać do warszawy postrajkować!!! co wy na to? może w taki sposób cos by się zmieniło (2010/05/24 08:20)

rusikus

Za klusownictwo powinno sie karac i to ostro. Kary powinny sie zaczynac od kilku tys. zl .
Nie ma tlumaczenia ze trudna sytuacja rodzinna czy bezrobotny, od tego jest zbieranie zlomu albo inne zajecie a nie niszczenie zasobow wodnych! (2010/05/25 18:11)