Zaloguj się do konta

Kłusownicy nad j. Kleszczynek w gm. Kaczory

utworzono: 2013/09/20 16:25
egzekutor

Na lewo - na ryby

Piątek, 20 Wrzesień 2013 14:24

KACZORY. Policjanci z wydziału kryminalnego KPP zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby.

Do zatrzymania kłusowników doszło wczoraj o godzinie 6.30 nad jeziorem Kleszczynek w gminie Kaczory. Mężczyźni dokonywali połowu ryb przy użyciu sieci rybackich bez posiadania ku temu stosowanych zezwoleń.

Zatrzymanymi są mieszkańcy gminy Kaczory w wieku 58 i 59 lat. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.


  Komentarze

Pilanin +2   2 lata za pięć tych śmiesznych rybek? Brawo dla policji, złapali naprawdę grube ryby. :-) Piątek 20 Wrzesień 2013, 17:32
[2013-09-20 16:25]

Roxola

Nie dziwi mnie ten komentarz, bo wielu nadal uważa, że to tylko kilka rybek...Przyłapani zostali z kilkoma sztukami, a ile wcześniej skłusowali, to tylko się możemy domyślać.Smutne.
[2013-09-20 17:44]

czarny13

tylko te kary są śmieszne

 

powinni im solidnie dowalić no ale takie śmieszne Polskie prawo

[2013-09-20 19:40]

Jak sami widzimy kary są bardzo wysokie za kłusowanie,ale ludzie kłusowali,kłusują i będą kłusować choćby nie wiem co.Trzeba pamiętać że żyjemy w Polsce,nawet jakby za kłusowanie było 20 lat więzienia to i tak ludzie będą kłusować. [2013-09-20 21:28]

ryukon1975

Jak sami widzimy kary są bardzo wysokie za kłusowanie,ale ludzie kłusowali,kłusują i będą kłusować choćby nie wiem co.Trzeba pamiętać że żyjemy w Polsce,nawet jakby za kłusowanie było 20 lat więzienia to i tak ludzie będą kłusować.

 

 

 



 

 

Gdzie to widać ?

Ryby na zdjęciu to wartość 30/50 PLN, perspektywa 500 zł grzywny na dwóch i do domu. Następnej nocy zjawią się nad wodą by "odrobić" straty.

[2013-09-20 21:38]

mario84

Pzw jest większym kłusownikiem tylko że im to uchodzi na sucho. niestety mięsiarstwa się w tym kraju nikogo nie oduczy,limity i wymiary ochronne nic nie dają  karta musi się zwrócić .
[2013-09-20 21:41]

halski021

Ciągle tylko czytam ,,grozi do dwóch lat" , a nigdy nie przeczytałem ,,dostali po dwa lata" takie informacje przed sprawą w sądzie i gdybanie , mija się wg mnie z celem ,bo kłusownicy się z tego tylko śmieją.
[2013-09-21 08:03]

egzekutor

chyba nie do końca tak jest bo zawsze orzeka się przepadek np. sieci więc kłusownik na jakiś czas jest ich pozbawiony. poza tym jeżeli raz zostanie skazany za kłusowanie to przy powtórnym przestępstwie dostaje max jako recydywa [2013-09-21 08:43]

Jak sami widzimy kary są bardzo wysokie za kłusowanie,ale ludzie kłusowali,kłusują i będą kłusować choćby nie wiem co.Trzeba pamiętać że żyjemy w Polsce,nawet jakby za kłusowanie było 20 lat więzienia to i tak ludzie będą kłusować.

 

 

 



 

 

Gdzie to widać ?

Ryby na zdjęciu to wartość 30/50 PLN, perspektywa 500 zł grzywny na dwóch i do domu. Następnej nocy zjawią się nad wodą by "odrobić" straty.




Za zabranie 5 ryb 2 lata więzienia,to chyba logiczne że kara jest wysoka,za pobicie dostaje się czasami 2 lata więzienia,a tutaj za 5 ryb.



[2013-09-21 08:57]

Najgorsze jest to,że ci kłusole to nie sa biedni ludzie i mają co do garka włożyć! Słyszałem o jednym kłusolu,że sprzedaje połów i w najlepsze jeździ na dorsza lub na skandynawie,a chate ma niczego sobie,i fure porządną...
[2013-09-21 09:02]

ryukon1975

Za zabranie 5 ryb 2 lata więzienia,to chyba logiczne że kara jest wysoka,za pobicie dostaje się czasami 2 lata więzienia,a tutaj za 5 ryb.





 

 

 

 

Zacznij myśleć. :)

Logiczne jest to że żaden sąd nie skarze ich na dwa lata za szkodę o wartości poniżej 50 PLN.

Oczywiście dobrze że zostali zatrzymani ale żeby coś zmienić takich zatrzymań musiałoby być w Polsce kilka tysięcy na dobę.

[2013-09-21 09:07]

cierpliwy1

Jestem za dotkliwym karaniem kłusowników ,ale moim zdaniem największym kłusolem jest PZW .Pisał już ktoś wcześniej w poście. [2013-09-21 10:07]

zbynio 33

Za zabranie 5 ryb 2 lata więzienia,to chyba logiczne że kara jest wysoka,za pobicie dostaje się czasami 2 lata więzienia,a tutaj za 5 ryb.





 

 

 

 

Zacznij myśleć. :)

Logiczne jest to że żaden sąd nie skarze ich na dwa lata za szkodę o wartości poniżej 50 PLN.

Oczywiście dobrze że zostali zatrzymani ale żeby coś zmienić takich zatrzymań musiałoby być w Polsce kilka tysięcy na dobę.


jeśli chodzi o wartość to jest wykroczenie, ale to jest kłusownictwo. z polskiego prawa wynika, że nie opłaca się kłusować mało, czy kraść mało, ponieważ kara jest jedna.
[2013-09-21 10:09]

JKarp

A ile te ryby dałyby nzrybku? Tu jest pole do popisu dla PZW a dokładnie dla ichtiologa. JK [2013-09-21 19:47]

Robson86

OOOO!!!  AAAA!!! UUUU!!!  rozjuszona gawiedzi, jaja im uciąć... powiesić, spalić na stosie!!
A kto z nas wie jaką mają sytuacje?  Wiele rodzin w POlsce nie ma co do gara włożyć, co najwyżej zawiasy dostaną i grzywnę.

PS. NIE POCHWALAM TEGO W ŻADNYM BĄDZ RAZIE!!!!!!!!!!


 ALE... są różne sytuacje w życiu, każdy z nas może taką mieć, tylko nikt o tym nie myśli mając na opłaty pzw, na wędki po 500pln....że można nie mieć czym dzieci nakarmić, wszystkich tylko czubek własnego nosa interesuje. Moim zdaniem każdą taką sprawę sąd powinien rozpatrywać oddzielnie zasięgając wpierw zdania u np. pomocy społecznej lub innego należytego aparatu. 

Zapewne rozpęta się burza na ten temat i dostane po "łbie".
Pozdrawiam Robson86 

[2013-09-21 20:20]

Roxola

Kolego @Robson86 mam nadzieję, że będziesz miał podobny pogląd na powyższy temat, kiedy osoba która nie ma co do garnka włożyć okradnie Twój samochód z radia, czy włamie się do Twojego mieszkania.Kradzież zawsze jest kradzieżą, a sieci zastawiane są nieporównywalnie większą szkodą niż próba złowienia ryb na wędkę bez uprawnień. [2013-09-21 20:38]

ryukon1975

Spokojnie Robson, opanuj burzę w swojej głowie. :)

I nie martw się o ich dzieci bo biorąc pod uwagę wiek zatrzymanych to już raczej same zarabiają na chleb. :)

[2013-09-21 20:39]

zbynio 33

a gdzie tam zarabiają. nie daleko pada jabłko od jabłoni.
[2013-09-24 17:19]

krisbeer

A jak nazwać wędkarza z opłaconą kartą, łowiącego powiedzmy na 4 wędki?
[2013-09-25 09:15]

JKarp

Zależy gdzie łowi ;-)
Ogólnie na łowiskach specjalnych jak zapłacisz to możesz łowisk z dwóch stanowisk na cztery wędki ;-)
Na pozostałych wodach jest to wędkarz łowiący niezgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym - on łamie prawo lecz do kłusownika mu daleko.
Słownik języka polskiego nawet nie wymienia i nie definiuje kłusownika z wędką w ręku ;-)"  kłusownikosoba polująca na zwierzynę w sposób niedozwolony lub w niedozwolonym miejscu i czasie"http://sjp.pl/k%B3usownik
JK [2013-09-25 09:51]

danon1973

Ja po części zgadzam się z Robsonem.

Prawo trzeba przestrzegać, ale powinno się też przy orzekaniu winy brać pod uwagę sytuację tego, który granice prawa przekracza. Bo przede wszystkim liczy się człowiek.
Mam nadzieję, że była to ich pierwsza wpadka, że sąd weźmie to pod uwagę oraz to, że mają trudną sytuację (bo na pewno taką mają... bogaci przestępcy nie kombinują z siateczką na rybach) i puści chłopaków wolno :)
Czego im życzę

Pozdrawiam
[2013-09-25 12:39]

Roxola

To prawda, że po pierwsze liczy się człowiek.
Jednak... zważywszy na to, że kontrole są bardzo rzadkie ich "działalność" mogła trwać nawet 10 lat.Zwyczajnie jest to szybki i z małym wkładem pracy własnej zarobek.Nie możemy się na to godzić, bo jest to powszechne nad wodami, a dla tych ludzi nie liczy się wiek ryby, czy np. trwające tarło...  w sieci kłusownika każda ryba, to kolejna złotówka do kieszeni.Jeżeli na to zezwolimy, to bezsensem będzie opłacanie składki na zagospodarowanie wód przez pasjonatów wędkarstwa, bo z jakiej racji....   żeby kłusownicy mogli kraść ?
Człowiek, to taka istota, że nawet jak będzie miał wystarczająco, to zawsze będzie dla niego mało i kiedy jest okazja, to jej nie przepuści.

[2013-09-25 14:18]