Kłusownicy lina?

/ 17 odpowiedzi
witamna weekend byłem na nocce nad jeziorem,złowiłem kilka leszczyków po 25cm 1 karasia 7o dkg i linka o tej samej wadze,nad ranem około godziny 5 jakies 20 metrów od mojej kładki podpłyneło dwóch panów we wczesniej czyszczonym i neconym stanowisku trzcinowym(czyszczenie widziałem 4 dni wczesniej,necenia nie)wyrywali troche trzciny i grabiami czyscili dno.po rozłozeni wedek za 5 minut mieli juz linka około 80 dkg i tak co 5 minut ryb przybywalo,same liny o wadze na oko o,5kgdo 1,5kg,po około 5godzinach w ich siatkach było po okolo 30 do 40 sztuk,łowili na szarpanego mocnymi batami pewnie z plecionka i przyponem min.0,18 bo te liny to szarpali po wieszku,jesli lekko spóznili zaciece to juz rawli przypon ,bo ryba była w trzcinach.wiemy jaki jest limit lina,oni zabrali wszystkie,robia tak juz 3 dni z tego co teraz obserwuje.w trzcinach słychac ze az sie tam woda od ryb gotuje ale jesli sie łowi metr od trzcin to nie bieze.bierze tylko w bliskiej odległosci od trzcin.pytanie brzmi jak takich ludzi powstrzymac i czy to jest czeste zjawisko?
grzesiek35


Masz przy sobie telefon? Zadzwon na Policje,Straż Miejską, moze do Straży Rybackiej,ale oni nie przyjadą...... (2013/05/14 08:23)

Rool


Dzwoń do koła pzw albo idź do nich i powiedz o tej sytuacji i poproś o numery do kogo trzeba dzwonić powinni wpaść. (2013/05/14 08:33)

yba


Jednym słowem , wielkie barbarzyństwo .Dzwoń na Policje , straż ,gdzie można. (2013/05/14 18:09)

stef1986


nie biorą źle jak komuś biorą jeszcze gorzej , znaleźli sposób i dobre miejsce to łowią ,a w to że codziennie zabierają razem po 40-50 szt niewierze bo musieliby mieć chłodnie i dobrze prosperującą hurtownie

(2013/05/14 20:24)

waldiglogow


nie biorą źle jak komuś biorą jeszcze gorzej , znaleźli sposób i dobre miejsce to łowią ,a w to że codziennie zabierają razem po 40-50 szt niewierze bo musieliby mieć chłodnie i dobrze prosperującą hurtownie


to sa ludzie którzy pewnie nie pracuja i jest to ich zródło dochodów.a jaki jest dobowy limit lina? (2013/05/14 21:35)

MASTINO


3 dni to obserwujesz i nic............no nie wierzę. To po co w ogóle o tym nam piszesz? Masz świadomość, że to jest złe, zabronione, a nie wiesz jak z tym walczyć? (2013/05/14 21:35)

waldiglogow


3 dni to obserwujesz i nic............no nie wierzę. To po co w ogóle o tym nam piszesz? Masz świadomość, że to jest złe, zabronione, a nie wiesz jak z tym walczyć?


pewnie tez poniose tego konsekwecje,jestem na obcym terenie i juz nie raz miałem przebite opony lub wykrecone wetylki,tylko dlstego za przeszkadzało włascicelowi pola czy łaki za ayto stoi na drodze dojazdowej do jeziora,swojaki mysla ze wszystko jest ich łocznie z jeziorem.pisze o jeziorze wieleńskim koło poznanskie.beda wiedzieli ze ja dzwoniłem i nie dadza mi juz tam łowic (2013/05/14 21:42)

waldiglogow


sam ich nie obserwóje codzien mam kontakt z kolegami i dowiaduje sie np.za dzis tez byli i było tak samo jak wczesniej.czyli min.50sztuk na 2 osoby (2013/05/14 21:46)

waldiglogow


ja teraz dopiero bede tam na cały weekend i napewno jak ich zobacze to cos z tym zrobie  (2013/05/14 21:49)

MASTINO


W poście powyżej @Roxola dała namiary na tych, którzy sobie poradzą z tymi kłusownikami, jesli im w tym pomozecie jedynie informując i naprowadzając na nich.

(2013/05/14 22:44)

waldiglogow


wiecie jak jest.pierwszy raz to bede robic,do boju! (2013/05/15 00:40)

grzesiek35




pewnie tez poniose tego konsekwecje,jestem na obcym terenie i juz nie raz miałem przebite opony lub wykrecone wetylki,tylko dlstego za przeszkadzało włascicelowi pola czy łaki za ayto stoi na drodze dojazdowej do jeziora,swojaki mysla ze wszystko jest ich łocznie z jeziorem.pisze o jeziorze wieleńskim koło poznanskie.beda wiedzieli ze ja dzwoniłem i nie dadza mi juz tam łowic




To nie "swojaki" tylko pospolite wiejskie chamy. A jak wiadomo to chamy honoru nie mają.
(2013/05/16 05:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

expulso


no mogles odrazu zareagowac i dzwonic na policje  (2013/05/16 21:51)

marek-debicki


A ja myśleć, że kolega nas naciągać! (2013/05/19 23:10)