Zaloguj się do konta

Kłusownicy sumów.

utworzono: 2013/02/09 19:25

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

roman55

Wiadomość z Dziennika Wschodniego oddział. Zamość.  W miejscowości Kryłow złapano kłusowników sumów (biedaków z terenówki) . Już nic mnie nie dziwi bo kłusownictwo w tamtym rejonie to jak chleb powszedni ale nareszcie kogoś dorwali i ciekaw jestem czy będzie jakaś kara dla przykładu czy jak zwykle rozejdzie się to po kościach.  Zamieszczam link do krótkiego artykuliku z fotką  Dziennik Wschodni [2013-02-09 19:25]

MASTINO

I chyba nikt tu nie powie, że może oni z głodu i biedy, albo na chleb dla dzieci. Sąd może weźmie to pod uwagę i skonfiskuje auto, przywali spore grzywny i dop......i im takie nawiązki, że im w pięty pójdzie. Już nie pierwszy raz słyszę, że te tereny wschodnie, kresy, to niezłe pastwisko dla kłusowników i polskich i "zabugajców". Rosyjskie Służby Ochrony Ryb i Wód (nasza PSR) patrolują łowiska z długą i automatyczną bronią na "brakanierow". Może nasza polska PSR tam też powinna mieć takie giwery? Tylko co z tego, jak ruscy i tak wytrzepią ryby po swojej stronie wspólnych rzek.  [2013-02-09 20:04]

luzy

Dla czego kłusownicy? BO CO ZŁAPALI RYBY BEZ POSIADANIA ZEZWOLENIA (KARTY WĘDKARSKIEJ) I co trzy sumy na dwóch?
NIE POPIERAM TEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ALE KŁUSOWNICY I BANDYCI I ZŁODZIEJE TO PZW I CI CO OD NAS POBIERAJĄ SKŁADKI I ŻRĄ ŚWINIE ZA NASZE PIENIĄDZE.
KOCHAM WĘDKARSTWO , PRZYRODĘ , RYBY I WSZYSTKICH NORMALNYCH LUDZI!!!
ALE W TYM ROKU TO SIĘ ZASTANAWIAM CZY LEPIEJ SKŁADKĘ PŁACIĆ "ZŁODZIEJOM Z PZW " CZY LEPIEJ STRAŻNIKA PSR WEPCHNĄĆ DO WODY PODCZAS KONTROLI ( jestem dużym człowiekiem i jeździmy w kilku na ryby)????????
[2013-02-09 20:52]

MASTINO

Dla czego kłusownicy? BO CO ZŁAPALI RYBY BEZ POSIADANIA ZEZWOLENIA (KARTY WĘDKARSKIEJ) I co trzy sumy na dwóch?
ALE KŁUSOWNICY I BANDYCI I ZŁODZIEJE TO PZW I CI CO OD NAS POBIERAJĄ SKŁADKI I ŻRĄ ŚWINIE ZA NASZE PIENIĄDZE.

ALE W TYM ROKU TO SIĘ ZASTANAWIAM CZY LEPIEJ SKŁADKĘ PŁACIĆ "ZŁODZIEJOM Z PZW " CZY LEPIEJ STRAŻNIKA PSR WEPCHNĄĆ DO WODY PODCZAS KONTROLI ( jestem dużym człowiekiem i jeździmy w kilku na ryby)????????

I po co takie pierdoły wypisujesz? Dlatego kłusownicy, bo te ryby ukradli i zabili, poza tym jakbyś nie wiedział "wędkarzu", to sum ma teraz okres ochronny. I ty kochasz ryby?  Wepchnij strażnika do wody, wepchnij. Masz puche gwarantowaną "duży-mały człowieku"........:)))))) Mam pomysł, rzuć legitymacją PZW i nie płać. 

[2013-02-09 21:48]

damian-wojcik

Możesz być duży lecz widać , że nie koniecznie mądry jesteś:)

[2013-02-10 00:15]

Ty chyba doprawdy nie wiesz co piszesz. Albo przy sobocie się nawaliłeś i udajesz chojraka. Tak jak pisał @Mastino: wrzuć PSRowca do wody, będziesz mieć przynajmniej darmowe wyżywienie. W kiblu...
[2013-02-10 00:26]

pawel-grzesik

Panowie nie ma sie co kłucić kłusownictwo jest i bedzie nie tylkp na wschdzie, ale wszedzie... U mnie nawet ci którzy "podobno" oplacja karte i też kłusują.Nasza mentalność i panstwo jest takie a nie inne i nie tylko chodzi tu o wędkarstwo. Są ludzie którzy szanuja ryby i siebie, ale nie wszyscy są tacy... [2013-02-10 01:40]

robson69

Najwięksi kłusownicy w Polsce to POLICJA i inne słuzby tego pokroju jestem tego zdania....
[2013-02-10 09:01]

MASTINO

Aha, zapomniałem Ci dodać, bo o tym raczej też nie masz zielonego pojęcia, że funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej posiadają broń palną, którą takim jak ty narwańcom mogą odstrzelić to i owo za samą próbę napaści lub próby ucieczki, poza tym tam nie trafiają chłopaczki prosto z sali baletowej czy kółka różańcowego, ale są to ludzie przeszkoleni w swojej pracy przeciwko takim jak ty. Także wpychaj do wody, wpychaj, raczej próbuj wpychać, próbuj. A jakbyś miał takie ryby w tym czasie jak te w wątku, to jeszcze bym strażnikom rękę podał jakby użyli broni w obronie przed tobą ujawniając twoje kłusownictwo. Oj widzę koleś, że zbytniej "kariery" na naszym forum nie zrobisz z takimi teoriami chwalącymi kłusowników. Zauważ, że tu piszą wędkarze. Lepsi, gorsi, ale wędkarze i takie teksty tu nie przejdą i poklasku nie zdobędziesz.

[2013-02-10 09:43]

MASTINO

Najwięksi kłusownicy w Polsce to POLICJA i inne słuzby tego pokroju jestem tego zdania....

O ich wzrost i wagę ci chodzi? Następny mądry...... Nie pisz tego tu z ukrycia, tylko podejdź do Policjanta i mu to powiedz w twarz.

[2013-02-10 09:47]

ekol

Kolejny... wojownik internetowy, niezadowolony z PZW. Mastino napisał słusznie - wyrzuć legitymację (o ile posiadasz) i nie płać składek. A kozaka udawaj sobie przed kolegami. Tutaj na nikim wrażenia nie zrobisz.

[2013-02-10 09:50]

skryty

zgadzam się z ostatnimi wypowiedziami, wschód czy zachód, polska jest polska, kłusole są w całym kraju, tak jak bieda, frustracja, ciemnota...itp, itd. Również prawdą jest, że kłusownikiem w tym kraju będzie zarówno bezrobotny biedak, jak i policjant, ksiądz, czy wszelaki strażnik, gdyż są to po prostu zwykli, zwyczajni ludzie (Polacy) wykonujący taki, a taki zawód . Sam słyszałem (i chyba nie tylko ja, zresztą jakiś czas temu było coś takiego również w telewizji) "nad wodą" opowieści o strażnikach, czy policjantach przymykających oko na kłusownictwo, a potem dzielących się łupem 
[2013-02-10 09:57]

JKarp

CześćJuż niedługo wiosna :-) - mam taką nadzieję.JK [2013-02-10 10:03]

MASTINO

Panowie nie ma sie co kłucić kłusownictwo jest i bedzie nie tylkp na wschdzie, ale wszedzie... U mnie nawet ci którzy "podobno" oplacja karte i też kłusują.Nasza mentalność i panstwo jest takie a nie inne i nie tylko chodzi tu o wędkarstwo. Są ludzie którzy szanuja ryby i siebie, ale nie wszyscy są tacy...

Paweł, wiesz jak i dzięki czemu najskuteczniej zwalczane jest kłusownictwo? Dzięki informowaniu odpowiednich służb o takich faktach przez samych wędkarzy będących tego świadkami, tych etycznych i uczciwych wędkarzy. Większość akcji wyłapywania nieuczciwych wędkujących i tych co kłusują sprzętem, jest skuteczna dzięki informacjom od tych właśnie uczciwych wędkarzy, spacerowiczów, innych przypadkowych świadków. Nieraz się słyszy, że wtedy czy wtedy ktoś dzwonił jak widział kłusownika i nic. A ja twierdzę, że jak się chce, to można wykonać kilka czy kilkanaście telefonów do kilku czy kilkunastu instytucji, osób i dopiąć swego. Jak nie PSR, to SSR, Policja, SOK, SL, SŁ, PZW, SM, nawet Żandarmeria czy leśniczy, znajomy myśliwy, znajomy znajomego, prezes czy inny działacz koła PZW itd itd..... Trzeba mieć kilka czy kilkanaście numerów telefonów do różnych osób mogących w tym pomóc i zawsze ktoś coś zdziała.

[2013-02-10 10:05]

JKarp

CześćMaciek ale jeszcze musi się " chcieć chcieć ".Kiedyś napisałeś, że kłusownika zna cała wieś, osiedle lub okolica bo to jest prawda. Ale czy ktoś chce, chciał z tym coś zrobić?Chyba najgorsze kłusownictwo to takie jednorazowe - wiesz jak to jest. Biorą szczupaczki lub sandaczyki - trzeba wykorzystać szansę na zapełnienie lodówki. Szansa na kontrolę takich "wędkarzy" jest bardzo mała bo najczęściej nikt tego nie widzi bo to odbywa się jednorazowo, incydentalnie, gdzieś na odludziu.JK [2013-02-10 10:15]

MASTINO

zgadzam się z ostatnimi wypowiedziami, wschód czy zachód, polska jest polska, kłusole są w całym kraju, tak jak bieda, frustracja, ciemnota...itp, itd. Również prawdą jest, że kłusownikiem w tym kraju będzie zarówno bezrobotny biedak, jak i policjant, ksiądz, czy wszelaki strażnik, gdyż są to po prostu zwykli, zwyczajni ludzie (Polacy) wykonujący taki, a taki zawód . Sam słyszałem (i chyba nie tylko ja, zresztą jakiś czas temu było coś takiego również w telewizji) "nad wodą" opowieści o strażnikach, czy policjantach przymykających oko na kłusownictwo, a potem dzielących się łupem 

A są takie społeczności, grupy zawodowe czy społeczne, w których nie ma czarnych owiec? Są przecież księża pedofile, pijaki, złodzieje, naciągacze są lekarze łapówkarze, cwaniaki, nieroby, są murarze złodzieje, niedouki, partacze, są matki dzieciobójczynie itd. Są i owszem też pojedyńcze przypadki nieuczciwych strażników czy policjantów, bo to też są ludzie, tylko słabsi. Ale nie wolno i nie godzi się tego generalizować. Jeśli Ty jesteś powiedzmy mechanikiem samochodowym,  Twój kolega również, ale on okrada auta klientów z części i wstawia im szmelc, to znaczy że generalnie mechanicy samochodowi z Tobą włącznie to złodzieje, oszuści i partacze? Odpowiedz sobie sam.

[2013-02-10 10:16]

kamil11269

Szkoda ryb!!!! Mogły one dać komuś radość.
[2013-02-10 10:17]

MASTINO

CześćMaciek ale jeszcze musi się " chcieć chcieć ".Kiedyś napisałeś, że kłusownika zna cała wieś, osiedle lub okolica bo to jest prawda. Ale czy ktoś chce, chciał z tym coś zrobić?Chyba najgorsze kłusownictwo to takie jednorazowe - wiesz jak to jest. Biorą szczupaczki lub sandaczyki - trzeba wykorzystać szansę na zapełnienie lodówki. Szansa na kontrolę takich "wędkarzy" jest bardzo mała bo najczęściej nikt tego nie widzi bo to odbywa się jednorazowo, incydentalnie, gdzieś na odludziu.JK

No tak, chcieć, w tym sęk, a nie chcieć i tylko o tym pisać. Czyli ktoś to zauważa, ktoś o tym wie, ktoś bywa tego świadkiem...... Ja widząc to np. u swojego kolegi, bym po prostu mu powiedział jak kolega koledze co o tym myślę, wiem, że on mi też, a widząc to u obcego wędkarza, także bym mu subtelnie dał znać, że widziałem i nie pochwalam..... Bywało już tak i gość ze wstydu ryby uwalniał.

[2013-02-10 10:36]

skryty

no właśnie o to mi chodzi, że wszędzie są czarne owce, w każdym zawodzie, bo to są zwykli ludzie wykonujący jedynie określony zawód. Nie generalizowałem, oczywiste jest to, że nie wszyscy, chodziło mi bardziej o to, że zawsze się tacy znajdą (partacze, kłusole, złodzieje, pijaki) w tym społeczeństwie (nie wiem czy takie znowu pojedyncze przypadki), bez względu na wykonywaną profesję
P.S. Co do mechanika, to akurat nim nie jestem
[2013-02-10 10:39]

skryty

A są takie społeczności, grupy zawodowe czy społeczne, w których nie ma czarnych owiec? Są przecież księża pedofile, pijaki, złodzieje, naciągacze są lekarze łapówkarze, cwaniaki, nieroby, są murarze złodzieje, niedouki, partacze, są matki dzieciobójczynie itd. Są i owszem też pojedyńcze przypadki nieuczciwych strażników czy policjantów, bo to też są ludzie, tylko słabsi. Ale nie wolno i nie godzi się tego generalizować. Jeśli Ty jesteś powiedzmy mechanikiem samochodowym,  Twój kolega również, ale on okrada auta klientów z części i wstawia im szmelc, to znaczy że generalnie mechanicy samochodowi z Tobą włącznie to złodzieje, oszuści i partacze? Odpowiedz sobie sam.

no właśnie o to mi chodzi, że wszędzie są czarne owce, w każdym zawodzie, bo to są zwykli ludzie wykonujący jedynie określony zawód. Nie generalizowałem, oczywiste jest to, że nie wszyscy, chodziło mi bardziej o to, że zawsze się tacy znajdą (partacze, kłusole, złodzieje, pijaki) w tym społeczeństwie (nie wiem czy takie znowu pojedyncze przypadki), bez względu na wykonywaną profesję

[2013-02-10 10:40]

MASTINO

Z tym mechanikiem to był przykład. I bierz poprawkę na konsekwencje karne w tych grupach zawodowych. Policjant/strażnik traci pracę, dostaje po pensji, zostaje zdegradowany, zostaje zwolniony dyscyplinarnie a sprawa trafia do sądu. Ksiądz dostaje osobistą ochronę od swoich parafian, biskup go prosi o wiekszą dyskrecję na przyszły raz 
i wyraźniejsze zdjęcia, lekarz dostaje grzywnę 1000 zł i za karę dyżury nocne pełnopłatne z fajniejszymi pielęgniarkami, a dyrektor zmienia firmę i robi dalej to samo..... Jest różnica, nie?

[2013-02-10 10:54]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia