Zaloguj się do konta

Kłusownicy mieli znowu pecha

utworzono: 2012/09/16 16:30
MASTINO

najważniejsze złapać sprawców? Straż się czai dwa miesiące na kłusowników a oni pod ich czujnym okiem wyciągają tony ryb? To chciałeś napisać? Powinniście działać przede wszystkim prewencyjnie. Gdyby straż pokazała sie tam raz czy dwa kłusownicy nie mieli by odwagi tam kłusować. Ale Wy wolicie zebrać brawa po "udanej" dwumiesięcznej akcji niż zapobiec kłusownictwu.
Jak zwykle próbujesz sobie coś idiotycznego dodać (tony ryb) według swoich wyimaginowanych wyobrażeń, niż ruszyć logikę i zdroworozsądkowe myślenie. To, że straż planuje ujęcie kłusowników od dwóch godzin, miesięcy czy dwóch lat, to nie znaczy, że ci kłusownicy non-stop sieci mają w wodzie i dwa miesiące non-stop kłusują i ZAWSZE maja ryby w sieciach!!!!!!! Czynności dające choćby małą pewność, że sprawcy przestępstwa, w tym wypadku kłusownictwa rybackiego,  zostaną ujęci, muszą być dopracowane i co za tym idzie czasochłonne, a w szczegóły takich czynności nie bedę Ci tu wnikał, bo to nie Twoja sprawa. Na "wariackich papierach" to można łapać wędkarzy łamiących prawo, a nie PRZESTĘPCÓW KŁUSOWNICZYCH ze sprzętem, chyba, że jest pewna na 100 % informacja i pewność ujęcia tu i teraz na gorącym uczynku. Ty masz jakiekolwiek pojęcie o kłusownikach i sposobach ich działalności przestępczej i działaniach służb kłusownictwo zwalczających? Z "gazet kłusowniczych", czy z opowiadań kolegów przy ognisku? Dla Ciebie to są tylko suche fakty z mediów-postawili sieci, skłusowali ryby, zostali ujęci (lub nie) i koniec na tym Twoich wiadomości. Pogadaj sobie z jakimś zdeklarowanym  kłusownikiem dużego kalibru i zapytaj jak oni to robią, jak pilnują strażników, a nie strażnicy ich, jak planują stawianie sieci i dopracowują takie działania. "MY" przynajmniej SPOŁECZNIE działamy dla wszystkich wędkarzy, planujemy ujęcia kłusowników czy godzinę, cały dzień, czy pół roku, ale COŚ ROBIMY i mamy wyniki. A Ty jako "etyczny" wędkarz zapobiegasz kłusownictwu żeby mieć co łowić? Robisz coś w tym kierunku, czy tylko umiesz krytykować, narzekać na straż i kpić? To było pytanie retoryczne i nie odpowiadaj lepiej. Już tak to jest na tym forum, że cokolwiek by nie napisać o jakimś tam mniejszym czy większym sukcesie Straży Rybackiej dla dobra wszystkich wędkarzy, to zawsze znajdą się maruderzy, malkontenci i teoretycy z bożej łaski Twojego pokroju, którym nie pasuje NAWET jak straż kogoś złapie, ale oczywiście nie pasuje też jak nikogo nie złapie. Tak źle i tak niedobrze. Łapią- ŹLE, nie łapią-ŹLE. [2012-09-18 11:58]

MASTINO

Ciekawi mnie fakt o zarekwirowaniu samochodu :)
Samochód posłużył kłusownikom w popełnieniu przestępstwa. Więc jako narzędzie służące do jego popełnienia zostaje zarekwirowany. Proste? [2012-09-18 12:02]

MASTINO

[2012-09-18 21:05]

Sniper64

Cześć..wszystkim:)
Można wiele dyskutować nad tym tematem:) jednym się będzie to podobało drugim nie!
I gitara -trzeba to szanować, ale chcę powiedzieć, że nie raz warto poczekać i na 100% być przygotowanym na taką akcję..niż się pośpieszyć i nic nie udowodnić! Pozdrawiam wszystkich:)
[2012-09-18 21:33]

jogi

W pełni popieram Twoją wypowiedż.  Jestem tego samego zdania. Pozdrawiam. [2012-09-18 21:44]

JOPEK1971

Cześć..wszystkim:)
Można wiele dyskutować nad tym tematem:) jednym się będzie to podobało drugim nie!
I gitara -trzeba to szanować, ale chcę powiedzieć, że nie raz warto poczekać i na 100% być przygotowanym na taką akcję..niż się pośpieszyć i nic nie udowodnić! Pozdrawiam wszystkich:)


Bez przesady.Działac trzeba natychmiast,rozpoznac temat to dzień ,dwa,a nie kilka tygodni.Gośc wstawia siatki to należy poczekac kiedy będzie ściągał i wtedy na brzegu z przyczajki należy takiego gościa sprawdzic,tylko trzeba chciec.

W moim okręgu zdejmuje się siatki nie czekając na delikwenta,i to jest wielki błąd,bo kłusol widząc że siata została zdięta,zmieni miejsce a nie przestanie kłusowac.Gościa trzeba jak najszybciej zawinąc a nie robic akcję jak nz Franza Kutscherę. 


[2012-09-18 22:03]

barrakuda81

Super-tak ma być a mordy nad wodą na każdym drzewie niech wiszą żeby było wiadomo kogo do wody wrzucic:) [2012-09-19 08:57]