Kłusownictwo wśród najmłodszych

/ 40 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

grzesiu92

Popieram! Co do paragrafow to za maly zeby byc karanym, za duzy zeby posadzic rodzicow za brak opieki ( do 7 lat).

A skąd to wziąłeś? Rodzice mają obowiązek sprawować opiekę do 18 roku życia nad swoimi dziećmi.

CO do obowiazku to masz racje ale poczytaj kodex. Aby dziecko moglo samo chodzic po ulicy czy do szkoly, tj. nad rzeke nieopodal domu wg. polskeigo prawa musi miec ukonczone wlasnie 7 lat lub byc po opieka osoby pow 14 roku zycia. Zeby byc karanym sam wiesz ile lat trzeba miec ew. sad rodiznny. +/- 1 rok dokladnie nei pamietam jak te liczby sie przedstawialy ale mniej wiecej tak. (2012/09/08 23:32)

użytkownik91939

Był sobie kiedyś Janko muzykant... Ten temat kojarzy się z "wędkarską pedofilią".

Wstyd!

(2012/09/08 23:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grzesiu92

Ja bym mu wskazał najbliższe łowisko na którym nie potrzeba karty ... 
Co do chłopaka to może lubi wędkować a nie ma po prostu z kim.. np. nikt z jego rodziny nie lubi tego... u mnie w okolicy nie ma zadnego takiego lowiska gdzie bez kart mozna. my jako karpiarze mamy duzo stycznsci z dziecmi bez kart. ale sami im dajemy haki przypony itp. bo skad oni moga miec na to? co moze maja isc kiosk okrasc? zeby zarobic na hak. wiec ludzie sami sie zastanowci nad czym zagladacie posty i co piszecie!!! moje motto to hobby to zycie  a zycie to hobby. a wiec mlodzi wedkarze kij do reki i sie nie lekaj tylko cwicz. i rob to co lubisz. i huj mnie interesuja wasze zdania. polowa mojej rodziny nalezy do SSR. ALE NIKT DZIECIAM krzywdy nigdy nie zrobil...

no i znowu m ito z ust wyjales. DO mastino dokladnie sprawdzilem i jest tak jak napisalem. CO do twojej opieki no to tak. Chodzi o utrzymanie itp a nie o pilnowanie dziecka 24 na dobe. Tobie tez polecam lekture. warto znac swoje prawa ;D (2012/09/08 23:37)

withanight88

Co do chłopaka to może lubi wędkować a nie ma po prostu z kim.. np. nikt z jego rodziny nie lubi tego... u mnie w okolicy nie ma zadnego takiego lowiska gdzie bez kart mozna. my jako karpiarze mamy duzo stycznsci z dziecmi bez kart. ale sami im dajemy haki przypony itp. bo skad oni moga miec na to? co moze maja isc kiosk okrasc? zeby zarobic na hak. wiec ludzie sami sie zastanowci nad czym zagladacie posty i co piszecie!!! moje motto to hobby to zycie  a zycie to hobby. a wiec mlodzi wedkarze kij do reki i sie nie lekaj tylko cwicz. i rob to co lubisz. i huj mnie interesuja wasze zdania. polowa mojej rodziny nalezy do SSR. ALE NIKT DZIECIAM krzywdy nigdy nie zrobil...

Mówią, że przez ce cha się piszę.  (2012/09/09 00:11)

Dandol

Mówią, że przez ce cha się piszę. 

Zgadza się:) (2012/09/09 08:58)

MASTINO

no i znowu m ito z ust wyjales. DO mastino dokladnie sprawdzilem i jest tak jak napisalem. CO do twojej opieki no to tak. Chodzi o utrzymanie itp a nie o pilnowanie dziecka 24 na dobe. Tobie tez polecam lekture. warto znac swoje prawa ;D

Nigdzie nie pisałem o PILNOWANIU. Napisałem wyraźnie o SPRAWOWANIU OPIEKI nad nieletnim/małoletnim w szerokim tego słowa znaczeniu, w tym o odpowiedzialności karnej. Z Twojego czytania ze zrozumieniem-dwója :)

(2012/09/09 09:48)

89krzysztof

Zadałem pytanie, a Wy mnie atakujecie, tak też można :) 
Widzę, że opinie są podzielone, nie jest aż tak źle jak się spodziewałem. 
Chłopak zadał pytanie wsiadł na rower i pojechał. Ja szedłem ze spinningiem w przeciwnym kierunku, więc przecież nie prosiłbym go o rozmowę. Gdyby miał jakieś pytanie odnośnie wędkowania, wówczas udzieliłbym odpowiedzi. 
Dodam jeszcze, że osobiście jestem przeciwny jakiemukolwiek donosicielstwu. Gdyby to był kłusownik z siatką, to co innego. Ale na prawdę ten chłopak mnie nie przeszkadzał. Choć pewnie i tak powiecie, że pisząc to próbuję wyjść z twarzą z całej sytuacji.  (2012/09/09 10:32)

kawiorek

Nastepna prowokacja i koles który tabliczki mnozenia nie umie znów bryluje??
Nie dajcie sie wciągac w jalowa dyskusje ponoc ma monopol na racje ale rozumu nie wystarcza!! (2012/09/09 10:41)

89krzysztof

Nastepna prowokacja i koles który tabliczki mnozenia nie umie znów bryluje??
Nie dajcie sie wciągac w jalowa dyskusje ponoc ma monopol na racje ale rozumu nie wystarcza!!

???  (2012/09/09 10:54)

użytkownik125241

Chłopak zadał pytanie wsiadł na rower i pojechał. Ja szedłem ze spinningiem w przeciwnym kierunku, więc przecież nie prosiłbym go o rozmowę. Gdyby miał jakieś pytanie odnośnie wędkowania, wówczas udzieliłbym odpowiedzi. 
Dodam jeszcze, że osobiście jestem przeciwny jakiemukolwiek donosicielstwu. Gdyby to był kłusownik z siatką, to co innego. Ale na prawdę ten chłopak mnie nie przeszkadzał. Choć pewnie i tak powiecie, że pisząc to próbuję wyjść z twarzą z całej sytuacji. 

Samo to jak nazwałeś  ten temat mówi o tobie wszystko.kłusownictwo wśród najmłodszych dno dno dno 
Macie racje ten temat był po to aby wywołać kłutnie (2012/09/09 11:08)

perwer

Dodam jeszcze, że osobiście jestem przeciwny jakiemukolwiek donosicielstwu. Gdyby to był kłusownik z siatką, to co innego. Ale na prawdę ten chłopak mnie nie przeszkadzał. Choć pewnie i tak powiecie, że pisząc to próbuję wyjść z twarzą z całej sytuacji.

Krzysztof próbujesz wyjść z twarzą z całęj sytuacji.......hehehe
Spokojnie ,wiesz sam tytuł jest troszke kontrowersyjny w stosunku do przedstawionej sytuacji . Przez nazwanie tego młodego chłopaka w temacie kłusownikiem i za  tragiczne przemyslenia w stosunku co do jego osoby,Krzysztof sam odpowiadasz-bo sam wywołałeś ludzi na forum do tablicy.
To co  zaskoczyło mnie ,to sam fakt że może przez myśl komuś przejśc nasyłanie na  grzecznego 10 letnie dziecko Policji za zarzucenie 8 gramowego spławika --bez względu na to że nic takiego nie miało miejsce .
Troszke Krzysztof Cie już poznałem i zawsze myślałem że z Ciebie fajny konkretny i mądry facet.Tym tematem delikatnie mnie zaskoczyłeś/.....Mimo wszystko pozdrawiam.. (2012/09/09 11:11)

Piotr 100574

ja widząc 10 latka nad wodą z wędką w ręku w tych czasach jestem zawsze trochę zaskoczony ,w tych czasach dzieci wolą siedzieć po całych dniach przed kompem lub innym ustrojstwem psującym dzieciom mózgi :))))))tak że widząc takiego chłopaka staram się nie zadawać pytań o kartę lub inne pierdoły ,pytam się czy biorą ,przestrzegam żeby się nie wpierdzielił do wody ,mówię żeby wędkował w przyszłości z kimś starszym i jdę dalej ,niech sobie dzieciak w spokoju złowi ten upragniony rekord ,niech ma co kumplom ze zrytymi głowami przez wynalazki techniki opowiadać ,niech mu zazdroszczą ,pozdrawiam (2012/09/09 11:26)

JKarp

Samo to jak nazwałeś  ten temat mówi o tobie wszystko.kłusownictwo wśród najmłodszych dno dno dno 
Macie racje ten temat był po to aby wywołać kłutnie

CześćSpokojnie :-)A jak to nazwać inaczej?ZŁODZIEJSTWO WŚRÓD NAJMŁODSZYCH ;-) Dopóki kradnie coś do wszystkich należy to mnie to nie obchodzi ale jakby na moją wodę z wędką przyszedł bez pozwolenia to każdy bez wyjątku zawezwałby kogo trzeba i rodziców.
Lepiej brzmi? 
Nie - jestem za tym, żeby od razu PSR, Policję itp ale jasno trzeba to powiedzieć, czy to się komuś podoba czy nie - jeśli jednemu się popuści to jutro będzie ich pięciu a po jutrze jeden z nich do wody wpadnie... Wtedy wszyscy jednym chórem krzykną - dlaczego nic nie zrobiłeś? Dlaczego to tego dopuściłeś, żeby dzieciaki same szwendały się nad wodą? Jak nic nie zrobiłeś to jesteś winny tego nieszczęścia bo zaniedbałeś swój obowiązek....Owszem powinno się wychowywać, tłumaczyć, pokazywać, umoralniać, wskazywać dobre wzorce ale ilu chłopaków da się tak poprowadzić? Pod swoją opieką takiego człowieka ja nigdy bym nie wziął ( w tej sytuacji ) nawet gdyby klęczał i prosił - a dlaczego ktoś zapyta. Gdyby nie daj Boże coś się stało - KRYMINAŁ !!!!
JK (2012/09/09 11:31)

jurek

JOPEK1971
Trzeba było chłopaka wziąc pod "skrzydło",poprawic zestaw i porozmawiac z nim o co chodzi w tym wszystkim.chłopak by miał opiekę i mógłby się czegoś pożytecznego nauczyc,a Ty wypisujesz jakieś głupoty...:)))

I na tym wątek chyba zakończymy , bo już zaczynają się bluźnierstwa
(2012/09/09 12:09)