Kłusole z PZW

/ 67 odpowiedzi / 2 zdjęć
essoxx


Rozdzielenie wód typowo wędkarskich od rybackich ma sens. Każdy wędkarz miałby poczucie odpowiedzialności , a przynajmniej powinien mieć za wodę, gdzie łowi. Nic tak nie wyprowadza wędkarza z równowagi przynajmniej mnie jak oglądanie odłowionych przez rybaków okazów szczupaków i sandaczy. Dla nich są to kilogramy białka rybiego, dla mnie są to emocje i wspomnienia na całe życie. Żal,że ostatnie piękne okazy ryb co  często obserwowałem nad jeziorami mazurskimi są w sposób barbarzyński traktowane przez pseudo rybaków PZW. (2010/05/24 22:57)

1967ab


koledzy władze związku wybierane są przez nas wędkarzy i to my zaczynając od władz koła możemy zrobic z tym porządek . jeżeli we wszystkich kołach danego okręgu wybrani byliby ludzie którzy są przeciwni odłowom sieciowym to oni pojadą na zjazd delegatów i z nich zostanie wybrany zarząd okręgu . myślę że zarząd okręgu może podjąc uchwałę o likwidacji odłowów . zatem koledzy do zebrania wyborczego i wybierzcie człowieka który chociaż w tej kwestii myśli tak jak my         NIE   SIECIARZOM (2010/05/24 23:52)

tukamil


Takie zrzeszenie jak PZW może sobie powołać każdy. Z nimi jest podobna sprawa jak z PZPN - beton, beton i jeszcze raz beton. Tego środowiska nie da się uleczyć, trzeba stworzyć coś nowego od podstaw. Zdarzają się takie przypadki, że koło wędkarskie wystąpi z PZW i jako samodzielny podmiot opłaca sobie składki, startuje w przetargu na dzierżawe zbiornika od miasta, albo oddanie w użytkowanie wieczyste pod pewnymi warunkami np. udostępnienie plaży dla mieszkańców i rządzi sobie tam wedle uznania. A co gdyby pójść w tą stronę ale na szerszą skalę np. zrobić zrzeszenie internautów wędkuję.pl? Na początku byłoby cieżko ale zainteresowani się znajdą, a jak wszystko potoczy się dobrze to grono członków będzie się poszerzać. Można by wydzierżawić na początek po jednym łowisku na województwo (o większej skali na starcie trudno myśleć) i tak z roku na rok stworzyć podmiot, który będzie działał dla nas, a nie przeciwko nam za duże pieniądze. Oczywiście nie będzie to łatwe, ale może kiedyś nasz poziom zirytowania osiągnie taki pułap, że znajdzie się grupa zapaleńców która pójdzie w tym kierunku. Ja napewno do nich dołącze.

(2010/05/25 14:26)

rafal1978


ja w tym roku nie wykupiłem żadnych składek! kupuje dniówki.
nie martwię się że musze dodatkowo kupować pozwoleń na jakieś łowiska.
poza tym i tak jeżdżę na łowiska prywatne a jak chcę się wybrać z wujkiem albo bratem na wody pzw to kupujemy dniówkę.

w moim okręgu w tym roku jak zwykle wędkarze wykupowali składki ja tez chciałem, ale na początku sezonu nie bardzo miałem czas żeby podjechać do mojego koła i wykupić składki a chciałem z bratem wybrać się na naszą ulubiona rzekę 1 maja na szczupłego.
nie było czasu to pojechaliśmy na pocztę dzień wcześniej i kupiliśmy dniówki (30 zł na głowę).
na drugi dzień pojechaliśmy nad naszą rzekę i po 5 godzinach czesania wody 3 szt.  32 cm, 41 cm i 47 cm.
wracając po auto (zaparkowaliśmy koło znajomego gospodarza - parkujemy u niego od 3 lat więc znamy się i z imienia i z widzenia) otrzymaliśmy informacje że przez cały tydzień (tydzień przed 1 maja) "ciągnęli ryby sieciami" - niby czyścili dno!!!
normalnie kurw.... ca mnie zalała!!!
ja się pytam czy takich akcji na zasadzie "czyszczenia zbiornika" nie powinno się robić trochę wcześniej???

a jak na dodatek dowiedziałem się że jeszcze wpadli na pomysł żeby oczyszczać brzegi i wyrywali trzcinę to już przelało czarę i powiedziałem nie będę kupował karty - po co!
moje koło proponowało mi zapłacenie składek to zamiast 20 do 30 zł za dniówkę będę płacił 15-25 zł. To ja się pytam po kiego grzyba !!! 5 zł różnicy rozumiem gdyby to było nie 20 -30 tylko 10 -15 zł to rozumiem na jednym wyjeździe zyskuje drugi gratis ale tak to się niech w nos pocałują.

PŁACIMY GRUBE PIENIĄDZE A ONI ZAMIAST ZARYBIAĆ TO CIĄGNĄ SIECIAMI KTO WYDAJE TAKIE POZWOLENIA JAK ZA TYDZIEŃ MA SIĘ ZACZAĆ SEZON NA MOJEGO ULUBIEŃCA!!! (2010/05/25 15:02)

rafal1978


PRZEPRASZAM MAŁE NIE DOCIĄGNIECIE Z MOJEJ STRONY!

... JAK ZA TYDZIEŃ MIAŁ SIĘ ZACZĄĆ SEZON NA MOJEGO ULUBIEŃCA - CHODZIŁO MI O SZCZUPAKA I OSTATNI TYDZIEŃ KWIETNIA W KTÓRYM CIĄGNIĘTO RYBE SIECIAMI! (2010/05/25 15:06)

tukamil


Na dzień dzisiejszy to jest chyba jedyne wyjście rzeczywiście bo szkoda nerwów. Ja dzisiaj spałem 3 godziny żeby o 4 rano być nad wodą. Siedziałem 6 godzin i nic. Na tym akwenie byłem już z 15-sty raz i dotąd złowiłem 2 płotki!!! Oczywiście woda należy do PZW i nie tylko ja mam takie wyniki żeby nie było :) (2010/05/25 15:41)

budryk55


ja pujde zatoba kolego to bedzie rozwiazanie (2010/05/25 19:52)

Piotr Bydgoszcz


Panowie każdy z nas ma rację !!!!! proponuję abyśmy wszyscy razem umówili się na jakiś dzień w miesiącu NA PRZYKŁAD. 01.06.2010 i przekazali sobie adresy mail do tv, ministra środowiska , gazet gdzie się da !!!!!  I ZROBIMY OGÓLNĄ ZADYMĘ !!!!! JEST NAS NA TYM PORTALU SETKI KTOŚ W KOŃCU MUSI RUSZYĆ DUPĘ W NASZEJ SPRAWIE !!!!!!!!!!!!!
Przygotujmy to z głową przekazujmy sobie informacje gdzie można uderzyć i róbmy to wspólnie im nas będzie więcej tym lepiej , a okres jest dobry , bo wybory za pasem a jak wiemy nasi politycy interesują się tylko słupkami poparcia , co daje nam dużą szansę że przed wyborami ktoś nas zechce wesprzeć w tej konkretnej sprawie !!!! jak nie teraz to kiedy ??????????????????
POZDRAWIAM .
(2010/05/28 14:35)

Piotr Bydgoszcz


Zapomniałem dodać że w tv robią tak wzruszające programy o krzywdzie zwierząt hodowlanych !!! bo ktoś tam nie dał konikowi jeść !!!!!!! rozumiem to !!!!! jest to przykre !!!! widok zagłodzonego konia nie należy do przyjemnych !!!!!!!!!  Piesek podróżnik też w tv swe miejsce znalazł , bo do Bałtyku zuch dopłynął , aż kapitan statku go przygarnął . Takich wzruszających przykładów jest wiele , osiołek zastrzelony przez pomyłkę też gwiazdą tv został !!!!!!! Wiecie panowie dlaczego tak jest , bo te sprawy są namacalne widoczne , ktoś zrobi filmik i już jest sensacja kasa idzie gazety itp. A naszych ukochanych rybek NIE WIDAĆ NIEMOŻNA ICH POGŁASKAĆ PRZYTULIĆ !!!!!!!!! BO BY SOBIE PAN Z TV CZY INNYCH MEDIÓW GAJER POBRUDZIŁ !!!!!! zresztą tej tragedii nie widać bo jeziorko tak przecież ładnie wygląda !!!! Żaglówki pływają skutery też , Oficjele pływają dostojnie po naszych wodach !!! rybkę w knajpie zje a czy to Panga czy Okoń nilowy LATA MU TO CZTERDZIESTE w końcu nad wodą jest , na wakacjach !!!!!!! Jest to przykre że nikt w tym kraju nie dba o nasze dziedzictwo narodowe WSPÓLNE ZAZNACZAM !!!!! jakim nie wątpliwie są piękne jeziora , rzeki . Szkoda że w większości to tylko już pusta woda .
(2010/05/28 15:16)

u?ytkownik24522


Zapomniałem dodać że w tv robią tak wzruszające programy o krzywdzie zwierząt hodowlanych !!! bo ktoś tam nie dał konikowi jeść !!!!!!! rozumiem to !!!!! jest to przykre !!!! widok zagłodzonego konia nie należy do przyjemnych !!!!!!!!!  Piesek podróżnik też w tv swe miejsce znalazł , bo do Bałtyku zuch dopłynął , aż kapitan statku go przygarnął . Takich wzruszających przykładów jest wiele , osiołek zastrzelony przez pomyłkę też gwiazdą tv został !!!!!!! Wiecie panowie dlaczego tak jest , bo te sprawy są namacalne widoczne , ktoś zrobi filmik i już jest sensacja kasa idzie gazety itp. A naszych ukochanych rybek NIE WIDAĆ NIEMOŻNA ICH POGŁASKAĆ PRZYTULIĆ !!!!!!!!! BO BY SOBIE PAN Z TV CZY INNYCH MEDIÓW GAJER POBRUDZIŁ !!!!!! zresztą tej tragedii nie widać bo jeziorko tak przecież ładnie wygląda !!!! Żaglówki pływają skutery też , Oficjele pływają dostojnie po naszych wodach !!! rybkę w knajpie zje a czy to Panga czy Okoń nilowy LATA MU TO CZTERDZIESTE w końcu nad wodą jest , na wakacjach !!!!!!! Jest to przykre że nikt w tym kraju nie dba o nasze dziedzictwo narodowe WSPÓLNE ZAZNACZAM !!!!! jakim nie wątpliwie są piękne jeziora , rzeki . Szkoda że w większości to tylko już pusta woda .

Dobrze i rzeczowo, a dlaczego bo ci panowie, zaznaczam ci panowie nie wiem czy mam ich napisac z dużej czy z małej litery mówią jednogłośnie  ech to tylko ryba.POZDRAWIAM. (2010/05/28 15:30)

u?ytkownik40353


Zapomniałem dodać że w tv robią tak wzruszające programy o krzywdzie zwierząt hodowlanych !!! bo ktoś tam nie dał konikowi jeść !!!!!!! rozumiem to !!!!! jest to przykre !!!! widok zagłodzonego konia nie należy do przyjemnych !!!!!!!!!  Piesek podróżnik też w tv swe miejsce znalazł , bo do Bałtyku zuch dopłynął , aż kapitan statku go przygarnął . Takich wzruszających przykładów jest wiele , osiołek zastrzelony przez pomyłkę też gwiazdą tv został !!!!!!! Wiecie panowie dlaczego tak jest , bo te sprawy są namacalne widoczne , ktoś zrobi filmik i już jest sensacja kasa idzie gazety itp. A naszych ukochanych rybek NIE WIDAĆ NIEMOŻNA ICH POGŁASKAĆ PRZYTULIĆ !!!!!!!!! BO BY SOBIE PAN Z TV CZY INNYCH MEDIÓW GAJER POBRUDZIŁ !!!!!! zresztą tej tragedii nie widać bo jeziorko tak przecież ładnie wygląda !!!! Żaglówki pływają skutery też , Oficjele pływają dostojnie po naszych wodach !!! rybkę w knajpie zje a czy to Panga czy Okoń nilowy LATA MU TO CZTERDZIESTE w końcu nad wodą jest , na wakacjach !!!!!!! Jest to przykre że nikt w tym kraju nie dba o nasze dziedzictwo narodowe WSPÓLNE ZAZNACZAM !!!!! jakim nie wątpliwie są piękne jeziora , rzeki . Szkoda że w większości to tylko już pusta woda .

masz racje licza sie ztym co i kto na wodzie a nie ztym co w wodzie (2010/05/28 17:35)

Sebastian Kowalczyk



 
1967ab
Dodaj 1967ab do swoich znajomychWyślij wiadomość do 1967ab12
koledzy władze związku wybierane są przez nas wędkarzy i to my zaczynając od władz koła możemy zrobic z tym porządek . jeżeli we wszystkich kołach danego okręgu wybrani byliby ludzie którzy są przeciwni odłowom sieciowym to oni pojadą na zjazd delegatów i z nich zostanie wybrany zarząd okręgu . myślę że zarząd okręgu może podjąc uchwałę o likwidacji odłowów . zatem koledzy do zebrania wyborczego i wybierzcie człowieka który chociaż w tej kwestii myśli tak jak my         NIE   SIECIARZOM
Popieram Kolegę, TV to nie wszystko. (2010/05/28 17:46)

malypj34


Zgadzam się z Tobą Kolego aby nasze składki szły na zarybianie konkretnych akwenów, bo będziemy mieli wreszcie pewność, że nasze pieniądze są wydawane przyzwoicie a nie do kieszeni PZW (2010/05/29 13:13)

u?ytkownik40353


Zgadzam się z Tobą Kolego aby nasze składki szły na zarybianie konkretnych akwenów, bo będziemy mieli wreszcie pewność, że nasze pieniądze są wydawane przyzwoicie a nie do kieszeni PZW

tak masz racje te konkretne akweny to sa stawy prywatne tych glownych dzialaczy (2010/05/29 13:24)

glizdziarz


Marudzącym polecam chodzenie na zebrania we własnych kołach. Zwłaszcza te sprawozdawczo-wyborcze. jak ktoś wyżej napisał: "To muy wybieramy zarząd koła i delegata do okręgu" Koledzy to tak samo jak z niechodzeniem na wybory i późniejsze marudzenie "Ja ich nie wybierałem" To trzeba było iść i wybrać! To samo z zarządami kół. Nie marudzić tylko wziąć się do roboty. (2010/05/29 14:54)

Lutii


Witam cie Piotr serdecznie!!!Ten watek co poruszyles to nie jest taki latwy temat!Ja juz ponad 2lata staram sie cos z klusolami zrobic no ale nic nie skutkuje bylo sporo pomyslow ale powiem ze rece opadaja!!! A polski zwiazek ma to wszystko gleboko w dup... i mi to juz rece opadly i po malu juz trace wiare ze bedzie lepiej jak na to wszystko patrze!!!Klusole siaty sprawdzaja w bialy dzien!!!Dzwonilem do pzw i na policje i... i nic!!!! Patologia jest i tyle!!!Co raz zmniejsza sie limity i zwieksza wymiary ryb ale po co to wszystko jak klusole na nic nie patrza i lupia co popadnie a wedkarze tez nie sa gorsi!!! Przyjechal taki jeden na ryby porozstawial sprzet za grube pieniadze i lowi,po 30min zlowil sumika ok.50cm  i leb obciol i do torby!!!I gdzie jest PZW!!!Slyszalem ze w zeszlym roku zrobili nagonke na klusoli i co?!?! I jakie wyniki?!?! Dwaj starsi panowie po 70 co po jednej wedce z bambusa lowili i nie posiadali karty wedkarskiej to sa te ich nagonki na klusoli a jak ja sie do nich zglosilem ze moge im wskazac ponad 40siatek ktore stoja nad woda to ze postaraja sie cos z tum zrobic i splawili mnie nawet nie pytajac sie o te miejsca co gdzie i jak!!!Brak slow!!!POZDRAWIAM!!! (2010/05/29 17:09)

DARO2165


kolego lutii popieram twoją opinię i wielu innych, a zobacz co bedzie niedługo w naszych akwenach łacha stężycka , drachalicka,pawłowicka ,brzeżce,tam tylko siaty stoją,a nic nie możesz zrobić,znam wiele sytuacji.pozdro.daro2165 (2010/05/29 22:40)

essoxx


Oto przykład walki z kłusolami: jezioro na mazurach widzę jadacą w jego kierunki PSR dojeżdżam nad jezioro widzę jak  straznicy łapią chłopaka około 15 lat bez karty, podchodzę do nich i mówię, że na jeziorze prawdopodobnie stoją sieci kłusowników(kwiecień) obstawione sa tarliska szczupaka i co ...... panowie stwierdzają , że to nie moja sprawa zabierają gościa ze sobą i tyle.
Tak wygląda walka z kłusolami? (2010/05/29 22:58)

Mlody91


Panowie Jestem Z W-M i Powiem Krotko Najlepszym kłusolem jest ten  kto wie kiedy może i sam  to sprawdza  .... moim zdaniem trzeba by było zmienić  obyczaje ludzi ze można zjeść pewnie ale po co się objadać!! zamiast 3 szczupaków jak  to  ludzie maja  dniówki  zabrać  tylko jednego  największego i tyle A nie jak to większość robi  zabiera wszystko i  tylko wpierdzielać chce ....a potem  są  skutki takie  że  nie  ma ryby.I potem   gdzie jest  ten szczupak   gdzie karp  gdzie sandacz ,  węgorz  proste  kłusole i ludzie  którzy  chcą  tylko wpierdzielać swoje już  zrobili ......

Ja  dzisiaj  byłem nad jeziorkiem złapałem szczupaczka może 60cm  i co nie  zabrałem  pocałowałem i wypuściłem  dla mnie liczy się  ten spokój możliwość spędzenia  czasu nad wodą i walki z rybą . Dla innych jest to tylko  sposób na wpierdzielenie  obiadu i zrobienie zapasu na zupę rybą.To Jest moje zdanie  i 

żeby  coś zmienić trzeba zacząć od   ludzi co nie których.... napewno



Pozdrawiam
:) (2010/05/30 00:43)

u?ytkownik40353


Witam cie Piotr serdecznie!!!Ten watek co poruszyles to nie jest taki latwy temat!Ja juz ponad 2lata staram sie cos z klusolami zrobic no ale nic nie skutkuje bylo sporo pomyslow ale powiem ze rece opadaja!!! A polski zwiazek ma to wszystko gleboko w dup... i mi to juz rece opadly i po malu juz trace wiare ze bedzie lepiej jak na to wszystko patrze!!!Klusole siaty sprawdzaja w bialy dzien!!!Dzwonilem do pzw i na policje i... i nic!!!! Patologia jest i tyle!!!Co raz zmniejsza sie limity i zwieksza wymiary ryb ale po co to wszystko jak klusole na nic nie patrza i lupia co popadnie a wedkarze tez nie sa gorsi!!! Przyjechal taki jeden na ryby porozstawial sprzet za grube pieniadze i lowi,po 30min zlowil sumika ok.50cm  i leb obciol i do torby!!!I gdzie jest PZW!!!Slyszalem ze w zeszlym roku zrobili nagonke na klusoli i co?!?! I jakie wyniki?!?! Dwaj starsi panowie po 70 co po jednej wedce z bambusa lowili i nie posiadali karty wedkarskiej to sa te ich nagonki na klusoli a jak ja sie do nich zglosilem ze moge im wskazac ponad 40siatek ktore stoja nad woda to ze postaraja sie cos z tum zrobic i splawili mnie nawet nie pytajac sie o te miejsca co gdzie i jak!!!Brak slow!!!POZDRAWIAM!!!

najlepiej naswietlil walke z klusownikami kolega mastiff poczytajcie wczesniejsze posty tam napisal gdzie trzeba meldowac zeby mialo to jakis skutek pozdrawiam (2010/05/30 12:34)

moczykij1


Koledzy przeczytałem z uwagą Wasze wpisy i widzę,że według Was kłusownikiem jest tylko ten który poławia ryby siecią.Muszę powiedzieć,że nie tylko.Kłusownikiem jest każdy kto łowi ryby i nie przestrzega przepisów,a więc także wędkarz, który w okresie ochronnym złowi rybę i zabiera ją ze sobą.Tak było w sobotę 29,05,2010r. na zbiorniku Chańcza.Jeden z wędkarzy w towarzystwie kilku innych wędkarzy złowił dwa sandacze co prawda wymiarowe,ale w czasie okresu ochronnego.Więc jak określić tego wędkarza oraz jego kolegów? Całą sytuację opisałem na swoim blogu.Pozdrawiam (2010/05/30 19:53)

rysiosz


poczytałem i stwierdzam że jednak to śliska i niewygodna sprawa, po części media mają przebicie i mogą wiele....może znalazł by się sposób MEDIALNY aby ten problem (UGRYŚĆ).A MOŻE JEST JAKIEŚ LEKARSTWO NA TĄ CHOROBĘ? (2010/05/30 21:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik38976


Niestety. Jeszcze sie taki "lekarz" nie urodził. Ale media tak. Media potrafią zastosowac niezłą "terapię wstrząsową". (2010/05/30 21:27)

rysiosz


NASZ KOCHANY RZĄD RP.JAK I ZARZĄDY PZW I PZPN I INNE PODOBNE...ILE RAZY BY NIE BYŁY ZMIENIANE!!!! TO JAKOŚ NIE KWAPIĄ SIĘ DO RADYKALNYCH POSUNIĘĆ I ZMIAN KTÓRE BY COŚ ZMIENIŁY W KWESTII .....i tu trzeba się grubo zastanowić aby czegoś głupiego ale prawdziwego nie powiedzieć!!!Jak już się ten ktoś pojawi NA PIEDESTALE I CHOCIAŻ BY BYŁ WCZEŚNIEJ W PORZĄDKU i chciał by dobrze to albo go celowo udupią BO BY BYŁ NIEWYGODNY I CZASEM MÓGŁBY ZROBIĆ POŻĄDEK Z DARMOZJADAMI LUB KRĘTACZAMI,albo pogodzi się z losem i chciwy dobrej kasy i posadki zagrzeje miejsce i będzie gadał głosem innych.TAKZWANY CZŁOWIEK MASKA. (2010/05/30 21:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.