Kłusole z PZW

/ 67 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witajcie koledzy od dłuższego czasu irytuje mnie sytuacja nad naszymi jeziorami czy rzekami !!! Totalne bezprawie , samowolka spółek rybackich , totalny brak zainteresowania ze strony PZW , o regularnych zarybianiach nie wspomnę .
Spróbujmy coś wspólnie z tym zrobić co wy na to ?  Jakie macie propozycje , aby w naszych okręgach PZW zasiadali nareszcie ludzie z powołania a nie tylko z chęci zysku i pieniędzy . Proszę opisujmy wszystkie uchybienia na forum nagrywajmy filmy jak są przeprowadzane nielegalne odłowy , piszmy listy , może nareszcie jakiś Minister wędkarz się za to zabierze i uratuje to co jeszcze pływa w i tak przetrzebionych naszych ukochanych wodach pozdrawiam .
Jacekbp


Myślę, żę na początek trzeba być mniej obojętnym i zgorzkniałym jak 90% braci wędkarskiej.Trzeba też, żeby delegaci zaczeli robić to co mówią. (2010/05/21 09:18)

Boberto


... nie uda sie ... jedyny sposob to  - dac im wolna reke niech wszytko  wylowia rzeki i jeziora wysusza .. potem zlapia sie za glowe  zadzwonia do chinczykow i poporsza o pomoc zeby nam wybudowali troche jezior i rzek  na co koniecze beda dofinansowania z EU ...ktore i tak rozkradna :) (2010/05/21 09:44)

wilczy


Ne jeden już próbował z tym walczyc i nie dało mu to żadnego efektu,pzw robi co che i jak chce.I niestety my nie mamy żadnego wpływu nato JebaC Pzw !!!!!! (2010/05/21 13:13)

u?ytkownik31907


Ne jeden już próbował z tym walczyc i nie dało mu to żadnego efektu,pzw robi co che i jak chce.I niestety my nie mamy żadnego wpływu nato JebaC Pzw !!!!!!



OSTRE SŁOWA (2010/05/21 13:46)

xnavdar


Ja na początek proponowałbym zapis, żeby pieniądze z naszych składek nie szły na zarybianie akwenów, na których gospodarują rybacy. Wytypować zbiorniki do zarybiania, na których wolno łowić tylko na wędkę.

Myślę, że łowiska takie byłyby atrakcyjne dla wędkarzy a przez to lepiej pilnowane.

Co Wy na to?

(2010/05/21 17:07)

u?ytkownik38976


@xnavdar ma w zupełności rację . Większe zarybienia za nasze pieniążki, ALE silniejszy i liczebniejszy dozór NASZYCH wód, a rybacy na swoje łowiska specjalne. A także jakaś wieksza część również na ochronę środowiska,karać i zamykać wszystkich trucicieli i spuszczających ścieki do wody. A mniej na biura,budynki i kadry zarządów. Jestem ponad 30 lat członkiem PZW i będę nim nadal, co nie znaczy,że zgadzam się ze wszystkimi pomysłami i ustaleniami naszych władz. (2010/05/21 17:24)

Przemek238


PZW to chora instytucja. Pieniądze z moich składek i wszystkich wędkarzy są przejadane. Nikt tego nie kontroluje. Zarybienia są tylko na papierze i do tego kłusownictwo bez ograniczeń.Uważam że jedynym warunkiem są jedynie tylko łowisko komercyjne. Niestety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2010/05/21 17:38)

mar83


A może po prostu rozwiązać tych dziadów (2010/05/23 10:12)

u?ytkownik997


Jak można rozwiązać coś co przynosi spore zyski,sprawę trzeba nagłaśniać ale nie tu na forum bo tu to możemy napisać co nam się podoba a i tak nikt ważniejszy tego nie czyta.Tylko telewizja i radio.Podobno rydzyk i lepper dużo mogą w tym kraju (2010/05/23 10:40)

u?ytkownik40353


 pzw powinno dac nam wedkarzom wieksze prawo ochrony wöd a nie tylko dzwonienie po policje albo strarz rybackom oni przyjezdzajom jak klusole smazom ryby w domu jestem z goliny kolo konina jest tu duzo jezior sprubujcie cos zlapac powinni wedkaze sami organizowac akcje przeciwko darmoziadom bo tylko tak mozna nazwac klusoli a wiecie co grozi wam w sondzie za potarmoszenie klusownika (2010/05/23 14:24)

ayem


Jeżeli lasy są państwowe i chronione w całym kraju są jednakowo to i wody jeśli są państwowe powinny być chronione jednakowo tj. składki , zarybianie itd. Tak samo wykupując zezwolenie na wędkowanie w PZW obowiązywać ono powinno w całym kraju jak i składka powinna być jednakowa wszędzie , wtedy zarządca byłby jeden a nie co wiocha to inne obyczaje. Płacąc podatek drogowy który jest w paliwie jeżdżę po całym kraju a nie w swoim rejonie. (2010/05/23 15:18)

ayem


Ale czy ktoś ma konkretny pomysł na nagłośnienie sprawy? (2010/05/23 15:20)

u?ytkownik997


Pisałem w tej sprawie do programu uwaga z tvn ale zero odzewu,myśle że gdyby zrobiła to większa liczba wętkarzy zasypując redakcję listami to może by się coś ruszyło. (2010/05/23 16:36)

hesza


Polak to nie gospodarz,niestety pozostaje nam tylko bajzel (2010/05/23 20:55)

u?ytkownik40353


kolego krystiank23 jak bedziesz jeszcze pisal w tej sprawie to ja terz sie chetnie podpisze (2010/05/23 23:48)

tstaros


A ja w tym roku postanowiłem zaprotestować przeciwko PZW w inny sposób, a mianowicie nie wykupiłem karty. W nosie mam, nie będę płacił prawie 200 zł za możliwość połowienia krąpi jak dłoń (bo w Wiśle w mojej okolicy to 90% złowionych ryb). W tym roku nastawiam się tylko na łowiska komercyjne i póki co jestem zadowolony: kasy wydam mniej więcej tyle samo co na kartę, a przynajmniej wyniki mam niezłe.

Pomyślcie, gdyby chociaż część wędkarzy zrobiła ponownie jak ja, to może nieroby z PZW ruszyłyby tyłki jakby im pare baniek rocznie mniej ze składek wpadło. 

(2010/05/24 07:00)

u?ytkownik997


kolego piotr100574 tvn trzeba zasypać listami od wędkarzy a nie jednym z podpisami paru wędkarzy,kolego tstaros teraz łowisz na komercyjnych a nie interesuje cię na co do tej pory szły twoje pieniądze wpłacane na pzw? (2010/05/24 08:04)

tstaros


oczywiście że interesuje, nie wiem na co szły ale ja wiem na co nie szły. Na pewno nie na zarybianie, ochronę wód itp. Dlatego nie mam zamiaru napychać więcej kieszeni nierobom i zachęcam innych wędkarzy do podobnego działania: olejmy PZW, przestańmy opłacać składki, łówmy na łowiskach komercyjnych, może panowie z twardej przejrzą na oczy. (2010/05/24 09:52)

u?ytkownik40353


witam mastiff  jestem niedlugo czlonkiem wedkuje pl czytam czesto forum i twoje posty mi sie podobajom w pelni popieram to co piszesz zeby chociaz polowa kolegow piszoncych na forum myslala podobnie jak ty to bylo by wiecej ryb w naszych wodach popieram (2010/05/24 09:56)

u?ytkownik38976


Witam @piotr, dziękuje. Tyle że pisaniem nic dobrego i pożytecznego nie wskóramy, oprócz przekonania paru osób do jednej z prawd ks. Tischnera, a mianowicie :

1) Święta prawda

2) Cała prawda

3) Gówno prawda

...kolejnośc dowolna, ale wybór juz nie. "Góra" jest za mocno przyklejona dupami do stołków, żeby dac się wykolegować jakimś tam szarym wędkarzom. Ja robię w Straży swoje i mam w dupie co , za ile i kiedy wymyślą, dopóki mi na odcisk nie nadepną i nie przegną już totalnie z jakimś swoim kolejnym głupim zarządzeniem.

(2010/05/24 10:48)

u?ytkownik40353


tak masz niestety racje mastiff nic niewskuramy tym pisaniem ale moze pare osub sie nawruci i przestanie pisac pierdoly ja niejestem strarznikiem ale paru znam i nieraz z nimi jerzdze i wiem ze oni nietyle bojom sie o swoje zdrowie jle o rodziny bo klusole latwo sie dowiadujom kto gdzie mieszka i som puzniej problemy wedlug mnie powiny byc wymiany akcj my dowas a wy do nas to bys zobaczyl jak klusole by zglupieli ja pracuje niestety za granicom i mam unas w polsce malo czasu na takie eskapady ale raz na dwa miesiace bym napewno 3 dni wykombinowal to jest malo ale zawsze cos (2010/05/24 11:21)

u?ytkownik38976


Żeby tak każdy aktywny wędkarz, no chociaż co piąty , chciał poświęcić JEDEN dzien w tygodniu na takie kontrole łowisk, to NAPEWNO kłusownicy by nie mieli spokojnego życia. Owszem zdarzaja sie incydentalne przypadki straszenia samych strazników i ich rodzin nawet ,ale jest to naprawde marginalne zjawisko i tego pod uwagę nie biorę. Gdyby tymi aspektami sie kierowac ,to nie było by nigdzie żadnych służb mundurowych sprawujących jakiś nadzór czy obrone mienia ,ludzi i porządku, bo każdy taki funkcjonariusz by sie bał.  (2010/05/24 12:21)

u?ytkownik40353


takie straszenie to w mojm regionie czeste ziawisko jest tu duzo klusoli majom tu raj jest duzo wody duzo klusoli jest pzyjezdnych tych latwo wytepic gozej z miejscowymi szczegulnie mieszkajoncymi blisko wody (2010/05/24 12:45)

Sniper64


 pzw powinno dac nam wedkarzom wieksze prawo ochrony wöd a nie tylko dzwonienie po policje albo strarz rybackom oni przyjezdzajom jak klusole smazom ryby w domu jestem z goliny kolo konina jest tu duzo jezior sprubujcie cos zlapac powinni wedkaze sami organizowac akcje przeciwko darmoziadom bo tylko tak mozna nazwac klusoli a wiecie co grozi wam w sondzie za potarmoszenie klusownika

Witaj Kolego....no właśnie,nie ryzykuj sam na własną rękę! szkoda twojego zdrowia,jeżeli masz ochotę pomóc to z kontaktuj się na swoim terenie ze SSR na pewno z chęcią zabiorą ciebie na patrol! będziesz miał możność uczestniczyć w działaniach przeciwko kłusolom,na pewno również znasz miejsca gdzie lubią kłusować,każda pomoc jest mile widziana bo tylko wspólna walka z kłusolami przyniesie nam więcej efektów a i samopoczucie będziesz miał leprze.Pozdrawiam serdecznie...   (2010/05/24 15:03)

Sniper64


Żeby tak każdy aktywny wędkarz, no chociaż co piąty , chciał poświęcić JEDEN dzien w tygodniu na takie kontrole łowisk, to NAPEWNO kłusownicy by nie mieli spokojnego życia. Owszem zdarzaja sie incydentalne przypadki straszenia samych strazników i ich rodzin nawet ,ale jest to naprawde marginalne zjawisko i tego pod uwagę nie biorę. Gdyby tymi aspektami sie kierowac ,to nie było by nigdzie żadnych służb mundurowych sprawujących jakiś nadzór czy obrone mienia ,ludzi i porządku, bo każdy taki funkcjonariusz by sie bał. 


Mnie też straszył taki jeden co skierowałem go do Sądu i na rozprawie się odgrażał cytując pod moim adresem nie cenzuralne wyrazy!dostał ostrzeżenie od sędziny! po drugim użyciu takich słów,sędzina walnęła mu 200zł za obrażanie strażnika w Sądzie i straszenie!Jednak nie przeraża mnie to wszystko....jak mówisz! jak wszystkich wystraszą to już będzie po wszystkim!Pozdrawiam:)  (2010/05/24 15:09)