Kłusole na Czarnej Przemszy

/ 17 odpowiedzi
W Będzinie do Czarnej Przemszy koledzy z PZW KWK Paryż wpuścili ostatnio 150kg ryb głownie jazi.Byłem dziś nad wodą i widziałem jak jeden wędkarz brał i chował do torby niewymiarowe małe ryby.Trzeba tępić takich pseudo wędkarzy !!!
MASTINO


Coś zrobiłeś z tym? (2012/11/18 18:14)

Adam30B


Wyjąłem telefon i gość w podskokach się zwinął do tego wygarnąłem mu parę ostrych słów. (2012/11/18 18:28)

perwer


Coś zrobiłeś z tym?Tak Maciek, jest info na portalu wędkuje i można dać komentarze . Jedna z lepszych metod zwalczania kłusownictwa.

  (2012/11/18 18:31)

MASTINO


Coś zrobiłeś z tym?Tak Maciek, jest info na portalu wędkuje i można dać komentarze . Jedna z lepszych metod zwalczania kłusownictwa.No tak. Nieraz tak bywa, że nie ma możliwości albo się nie zdąży reagować, a forum wszystko przyjmie, tylko że po czasie. Tzw. musztarda po obiedzie. Chociaż kiedyś mojego kolegę nad Odrą w podobnej sytuacji już tak szlag trafił, że wrzucił sprzęt i wsiadł do auta i pojechał za takim kłusolem, po drodze rozmawiając i dając namiary całą drogę dyżurnemu policji. Upewnił się, że Policja go zatrzymała, kazała otworzyć bagażnik i zaczęli pisać kwity. Odjechał z uśmiechem na ustach i poczuciem sprawiedliwości. Ja również tak kiedyś jechałem z kolegami za rowerzystą z niewymiarowymi szczupaczkami. 


 
(2012/11/18 19:11)

perwer


Ja tu Maciek bardziej humorystycznie.
To bardziej nieuczciwy wędkarz niż prawdziwy kłusownik.
Raz że tytuł kłusole -a okazuje się zę chodzi o jednego wędkarza ,dwa walił do torby małe ryby - mogły to być płocie ,niekoniecznie jazie .
Jednak mógł brać i jazie ,preceder który ja widziałem kilkadziesiąt razy - tutaj jednak wędkarze nie odróżniali jazia od płoci .
Po prostu podchodzi się do wędkarza i na początku grzecznie prosi o wypuszczenie rybek ,jak jesteś przekonany co pakuje do torby . U nas też zarybiono teraz jaziem i to niewymiarowym , postawił by cały swój gelt na to, że co któryś tam zapakuje kilka do torby . Po takim zarybieniu jedyną szansą są częste prewencyjne kontrole,to wędkarze będą bali sie brać niewymiarowe ,inaczej tego nie wyeliminujesz. (2012/11/18 19:39)

Adam30B


Na pewno brał jazie bo mu zajrzałem do torby i dobrze wiedział że są to jazie a nie płocie płoć miał też jedną. (2012/11/18 19:53)

Adam30B


 Darku napisałem kłusole bo u nas na rzece takich jak ten jest sporo nawet karty wędkarskiej niektórzy nie mają ostatnio kumpel złapał gościa co brał 30 paro cm szczupaczki bo takich tu jest sporo ale on się z nimi nie cacka albo wali w mordę i łamię sprzęt albo gościa wykąpie w rzece i jest spokój z takim klientem. (2012/11/18 19:59)

MASTINO


Ja tu Maciek bardziej humorystycznie.
To bardziej nieuczciwy wędkarz niż prawdziwy kłusownik.
Raz że tytuł kłusole -a okazuje się zę chodzi o jednego wędkarza ,dwa walił do torby małe ryby - mogły to być płocie ,niekoniecznie jazie .
Jednak mógł brać i jazie ,preceder który ja widziałem kilkadziesiąt razy - tutaj jednak wędkarze nie odróżniali jazia od płoci .

Po prostu podchodzi się do wędkarza i na początku grzecznie prosi o wypuszczenie rybek ,jak jesteś przekonany co pakuje do torby . U nas też zarybiono teraz jaziem i to niewymiarowym , postawił by cały swój gelt na to, że co któryś tam zapakuje kilka do torby . Po takim zarybieniu jedyną szansą są częste prewencyjne kontrole,to wędkarze będą bali sie brać niewymiarowe ,inaczej tego nie wyeliminujesz.No ja właśnie też z nutką ironii :) Ale nie ma co tu gadać, problem z takimi delikwentami był, jest i będzie. A tacy to najwięksi tchórze, łowią te ryby a w porach pięć kilo.

(2012/11/18 20:11)

perwer


Tak że Adam ,nic tylko należy mieć nadzieje że kilku sztukom udam sie troszkę podrosnąć. (2012/11/18 20:27)

Imatyta


Najlepiej zafundować im kąpiel, a sprzęt sobie wziąć :) (2012/11/19 11:38)

Norco


Teraz zobaczyłem w tym gorzej mojej ulubionej Czarna przermsza i białą przemsza By Norco ja opiekuję żeby bardzo proszę za głupoty człowiekowi pomysl co to za bajke 2,4,5,6,11,22,cm smieszne mysle żeby normalne wymiarowe  ja biore 35 od 40 cm czasami  tylko większy od 50cm wypuszczam mnie intersuje duże ryby  na tarło żeby więcej ryb przjemny łowienia co za głupota kułsownik żeby na patelni ryb najedli zgadzam takie zycie ludzie przykro mnie na razie pozdarwiam :)By Norco

(2012/11/19 15:00)