KŁUSOLE NA WIGRACH

/ 8 odpowiedzi
w niedziele byłem na jez Wigry, widziałem, ba a nawet doświadczyłem na własnej skórze kłusownicze sieci, wkręciłem w silnik te gó...o i spaliłem przełącznik zmiany biegów, a to był początek łowienia. z nerwów pociąłem im te siaty, czekałem aż się zjawią, na próżno, te skór....ny przypłynęli za dnia około godziny 7, czujecie tą bezczelność, w momencie gdy kilkunastu wędkarzy w okolicy pływało, oni czyścili siaty niestety ja byłem za daleko żeby w ogóle próbować ich podpłynąć i zje...ać. a wyglądało to tak trzech na krypie, jeden wylewa wodę, drugi wiosłuje, a trzeci czyści siatki, szczyt chamstwa i bezczelności. co się dzieje na tym jeziorze!!! obstawione dookoła, nie ma gdzie rzucić przynętą. co się dzieje ze STRAŻĄ WIGIERSKIEGO PARKU NARODOWEGO, za co oni biorą kasę. tamta pani powiedziała tamtej pani że mogą się działkować. na licencji powinien być napisany numer do w\w jednostki, a niczego takiego nie ma, niestety, powiem to z pełną odpowiedzialnością , że Wigry umierają, to wszystko gnije od środka, ale wędkarzowi to wiedzą jak umilić pobyt na wodą, spiningowanie dozwolone tylko w lipcu i sierpniu, limit szczupaka 1 szt, wymiar 50 cm, całkowity zakaz połowu, suma, troci, siei, wędkowanie tylko od świtu do zmierzchu do jednej godziny po zachodzie słońca. itd. jak ktoś myśli że PZW to beton, to nie miał odczynienia z WPN. POZDRO DLA KUMATYCH.
gusal


Witaj dałeś cenne informacje. W sierpniu udaje sie na tygodniowy urlop do Gawrych ruda. Można tam nałapać rybek?? Spining czy splawik na co się nastawić. Czy wiesz jakie są tam opłaty (2009/07/07 21:02)

withanight88


margor dlaczego nie zadzwoniles na policje albo do psr?? (2009/07/07 21:06)

margor1976


O policji nie pomyślałem, a psr raczej by nie interweniowała, to jest państwo w państwie, i wpn jest tylko uprawniony, (2009/07/07 21:12)

withanight88


margor mi pierwsza mysl jaka by przyszła do glowy to zeby zadzwonic na POLICJE (2009/07/07 21:17)

Norbert Stolarczyk


Ja bym Margor zadzwonił lepsze samopoczucie ma wtedy człowiek i tak bardzo nie gryzie sumienie ze nic nie zrobił, natomiast czekać na nich z opier... lem to nie ma sensu różnie bywa a szkoda zdrowia ja raczej bym nie ryzykował. Takie coś trzeba tępić z samej zasady a przecież tobie jeszcze skur....yny szkód narobili. pozdrawiam (2009/07/07 23:00)

skoment


straż WPN to specjaliści od wlepiania mandatów staruszkom, za wrzucenie puszki kukurydzy konserwowej na pomstach w Starym Folwraku. Kłusowików boją się i maja gdzieś takie interwencje. (2009/07/08 20:10)

Kosmitek40


Niestety zgadzam sie z Panem to jest straszne co na wigrach sie dzieje, siatki stoja w trzcinach a straznicy ciagaja kotwiece na srodku jeziora i moge pisac tu wiele bo lowie na tym jeziorze juz 30 lat, piekne czasy byly w latach 80-90 gdzie ryby bylo tyle ze garsciami mozna lowic, parkowcy twierdza ze populacja rybostanu odradza sie a jezioro WIGRY jest czystym jeziorem! TOTALNA BZDURA ! to jezioro jednak umiera,  ryba typu jazgarz prawie wyginol a jak wiedza starsi wedkarze gdzie wystepuje ten gatunek rybki, znaczy ze jezioro jest bardzo czyste to tyczy sie tez raka blotnego niestety tragizm totalny, zero dbania ze strony WPN a wszak to jest nas wszystkich dziedzictwo.

To stalo sie z jeziorem Krzywe i tak stanie sie z naszymi kochanymi WIGRAMI ratuje tylko to ze jezioro wigry jest dosyc sporym jeziorkiem i rybka ma gdzie jeszcze sie chowac ale do czasu !

Nie bede wiecej pisal bo az płakac sie chce i tyle :( ale co tu sie dziwic w koncu jest to wlasnie Polska  


pozdro dla wszystkich normalnych wedkarzy 

(2013/07/11 09:48)

MASTINO


Tak czy owak trzeba uparcie i konsekwentnie informować odpowiednie służby. Czy to Straż Parku, czy PSR czy SSR czy Policję, ale próbować trzeba. Samym narzekaniem nie da uratować się łowiska przed bandziorami z siatami. A samemu podejmować sieci kłusownikom jest ryzykiem, to tak jakbyś wziął włamywaczowi fanty z włamu, które postawił sobie do wyniesienia przed drzwiami "zrobionego" mieszkania. (2013/07/11 13:33)