Kłusole i rybacy na rzekach i jeziorach-brak kontr

/ 32 odpowiedzi
Ja rowniez chodze na wody górskie i codziennie widze ludzi na grunt i splawik, malo tego wiekszosc lowi bez kart bo itak nie maja nic do stracenia!!!
Dlaczego tak zatko jest tam kontrola.
Jestem na Brdzie prawie codziennie od 2 miesiecy i jeszcze nikt mnie nie kontrolowal a powinni to robic kazdego dnia!!!!!!
u?ytkownik7463


czym Ty się przejmujesz ja na Wisłę chodzę już z 10 lat i jeszcze kontroli na oczy nie widziałem. Ale ostatnio słyszałem, że ktoś był kontrolowany więc jest znaczna poprawa. (2009/06/21 15:47)

u?ytkownik15969


Jak tak sobie czytam wasze posty to mnie normalnie skręca.Jeden narzeka ze kontroli nie ma ,drugi ze go skontrolowali i przyczepili sie do tego ze łowił na spinning i grunt jednoczesnie ;(
Tragedia ;( (2009/06/21 16:22)

sacha


No kurcze,2 miesiące i brak kontroli?!Ty chyba sobie jaja robisz udając oburzenie czy może nie wiesz gdzie żyjesz?Mnie od 1995 kontrolowano 4x i wydaję mi się że to jest norma.A kto niby miałby Cię kontrolować?PSR?A ilu ich jest na całe województwo kujawsko-pomorskie gdzie wody jest bardzo dużo, 3 czy 5? (2009/06/21 16:44)

u?ytkownik6876


Przez całe życie byłem kontrolowany 2 razy . (2009/06/21 17:45)

Mlody906


jest tyle instytucji ktere moga to robic!!!
Tylko potrzebne sa checi!!! (2009/06/21 18:38)

Mlody906


Jak by przestrzegal przepisow to by nie nazekal!!
Mi to przeszkadza ze lapia bez karty i powinni to egzekwowac.
A jak nie umieja przypilnowac to po co sa te cale skladki!!!! (2009/06/21 18:43)

sacha


Młody ile instytucji???Wszystkie DWIE!!!PSR i SSR ale SSR bez PSR może Tobie czy mnie nagwizdać.Tak jak napisałem wcześniej,dowiedz się ilu strażników liczy PSR w Twoim województwie i okaże się że na ileś tam tysięcy ha wody jest kilku strażników.I od razu wyjaśnienie:PSR nie ma nic wspólnego z PZW ponieważ jest to służba powoływana i opłacana z budżetu wojewody czy też marszałka województwa. (2009/06/21 19:00)

u?ytkownik3378


10. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW § 9 1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez: a) funkcjonariuszy Policji, b) funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, c) członków Społecznej Straży Rybackiej, d) członków Straży Ochrony Mienia PZW, e) członków Państwowej Straży Łowieckiej, f) członków Straży Leśnej, g) członków Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych, h) uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim 2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek; okazać dokumenty, sprzęt wędkarski, złowione ryby i przynęty. 3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez Wędkarza pociąga za sobą konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW. (2009/06/21 19:03)

Mlody906


To kolega Maniek-pc chyba juz wyprostowal ile instytucji jest uprawnionych ale maja to w d... !!!!!! (2009/06/21 19:25)

u?ytkownik3378


policja kontroluje i owszem, ale po telefonie o kłusolach lub innych sprawach (2009/06/21 19:28)

Mlody906


Wiec nic nie pozostaje tylko za kazdym razem dzwonic i informowac!!
Moze cos sie zmieni.
Jak Maniek-pc dobrze wiesz jak jest na brdzie to jest norma jak siedza za mostem na grunt i splawiki i sie czaja na Klenia!!! (2009/06/21 19:33)

mikser


Mlody906 to u nas nad rzeką są lepsi cwaniacy łowią na robala a jak widzą ze ktoś idzie odkładają kija i biorą się za muchę albo blaszkę.Sprawdzaliśmy takich ale mieli zapłacone górskie (2009/06/21 19:56)

sacha


Maniek,a widziałeś Ty na własne oczy tych ludzi z poszczególnych organizacji? To że mają uprawnienia nie znaczy że będą to robić,mnie kontrolował tylko PSR a innych nawet na oczy nie widziałem,sorry Straż Graniczna kiedyś oglądała moje papiery ale to było na Bugu granicznym.Na kontrole SG w kujawsko-pomorskim nie ma co liczyć.Na Słowacji jest straż rybacka i przez tydzień byłem kontrolowany codziennie.W Kanadzie też jest tylko jedna służba i to nie tylko kontrolująca wędkarzy ale i myśliwych i jakoś wystarcza a u nas tyle służb a kontrolować nie ma kto. (2009/06/21 20:52)

Mlody906


Bo taka jest polityka w naszym kraju!!!
Jak my nic nie zobimy to bedzie tak sie dzialo caly czas wiec trzeba dzialac!!!
Jesli sie rozpowszechni ten problem to zacznie przynosic to jakies efekty a tak nic sie nie dzieje.
wiec w taki sposob panuje bezkarnosc!!! (2009/06/21 22:08)

u?ytkownik3378


sacha ,bo to polska właśnie. przez całe moje wędkarskie życie ,raz mnie kontrolowała straż rybacka. (2009/06/21 22:10)

u?ytkownik7474


a mnie ani razu nawet nie widziałem aby kogoś kontrolowali (2009/06/21 22:14)

stero1


Panowie co tu sie dziwić to Polska tu każdy ma wszystko w dupie ważne jest tylko jak sie wzbogacić najbardziej śmieszni sa dlamnie panowie wyznaczeni do kontroli na lowiskach. Jezeli widza większą grupę to daja sobie spokój co innego jak są z policją to skrzydeł dostaja ale to bardzo rzadko w sumie po zarybieniach. Jeżeli takie osoby sie wyznacza to należy kierowac się selekcją jakąś prawda. A w moim odczuciu jest prezes i mianuje kolegow jacy by tam nie byli ale urząd pelnią widywalem nieraz rozne kontrole i czasami śmiać mi sie chcialo jak podpowiedziałem tym panom kogo skontrolowac podeszli dzień dobry i czy biorą i w nogi . Niema co cieniasów brać trzeba paru kozakow co sie w tań cu nie [ pi ]a:) (2009/06/21 23:10)

mikser


stero1 U mnie w kole też jestem w SSR ale moje koło powstało niedawno z połączenia 3 kół =Garnizonowe największe z 3 ki = Policyjne 2 gie i komunalni 3 na kontrolę chodzimy na nasze wody 2-3 razy w tygodniu zawsze najmniej po 2- ch i dajemy sobie świetnie radę na innych wodach niż nasze też (2009/06/21 23:29)

burza10000


młody906 powiem tak ja wedkuje od 8lat i byłem kontrolowany może trzy razy a jeżdzę na ryby gdzie jest naprawdę dużo ludzi (2009/06/21 23:49)

norbisup


zgadza sie,tylko ze policja tez ma takie mozliwosci ,a szczerze mowiac nigdy ani nie slyszalem,anie nie widzialem zeby kogokolwiek kontrolowali(nie wspomne o innych sluzbach) (2009/06/22 05:26)

chris061


Mnie policja kontrolowala w tym roku tylko ze byla to kontrola taka : Dzien dobry Lowimy bez spozywania alkoholu ? i czy ma pan karte ? oczywiscie odpowiedz tak mam karte i nie spozywam alkoholu . I nawet nie sprawdzali czy mam dokumenty . Wiec samo mowi za siebie . (2009/06/22 07:56)

sacha


@norbisup
A który wydział ma to robić?Wszedłem na stronę Komendy Stołecznej i tam są:
-obyczajówka,kryminalna,dochodzenia,przestępstwa gospodarcze,drogówka,
prewencja,no mają jeszcze antyrerrorystów ale o tym nie piszą.
Policja może brać udział w kontroli ale z PSR albo SSR bo nie sądzę żeby znali ustawę o rybactwie albo RAPR.Straży Leśnej nigdy nad wodą nie widziałem ale być może strażnicy Parków Narodowych np. biebrzańskiego prowadzą kontrole.
Kilka lat temu gdzieś podawano ilość wód w Polsce i ilość strażników PSR i wychodziło coś na strażnika ponad 2000 ha więc jest to ilość śmieszna.
Przyjąć do pracy więcej nie przyjmą bo idzie to z budżetu województwa a zawsze są pilniejsze potrzeby np.drogi,szpitale,szkoły,premie dla pracowników. (2009/06/22 07:58)

robsonia


witam,szanowny kolego Ja1kuba jesli jestes tak bardzo spragniony kontroli to przyjedz do mnie a dokladniej na wody odry w okolice wroclawia i olawy. Tu bedziesz mogl napatrzec sie na panow ze strazy rybackiej lesnikow i policje w jednym opakowaniu,to jest zestaw wekkendowy. Nie wazne ze wody te nie sa zarybiane ze oplacasz karte itd itp,wazne ze ''zestaw wekkendowych kontrolerow'' jest zwarty i gotowy. Pozdrawiam i zapraszam (2009/06/22 07:59)

sacha


@chris
mnie w ten sposób kontrolowała Straż Graniczna nad Bugiem w ub.roku.
Podjechali quadem i motorem,grzecznie zapytali czy mam kartę,pogadaliśmy kilka minut i wszystko.Papierów nie oglądali,do siaty nie zajrzeli,nie sprawdzili czy mam np. obowiązkowy wypychacz.Czy mam się oburzać z tego powodu?I SG i Policja nie jest od ścigania wędkarzy bez karty ale sądzę że gdybym rozkładał drygawicę czy coś tygo typu to by zareagowali. (2009/06/22 08:04)

u?ytkownik7463


Mnie to mogą kontrolować mogą też nie kontrolować chodzi mi raczej o tych, których widuje nad Wisłą. Łowiących na kilka wędek albo pakujących sumiki 20 cm do siatki. Już nie wspomne o zastawionych drygach czy sznurkach. Wiec lepiej będzie jak kilku 'weekendowych kontrolerów' znad Odry przyjedzie nad Wisłę. (2009/06/22 08:12)