Kluska pod klenia i jazia

/ 15 odpowiedzi
witam . Często nad Odrą poszukuję kleni o którego niezbyt trudno . do tej pory używałem mocnego spinningu do 30 g bo innego nie miałem i branie klenia było nie wyczuwalne . Więc zwracam się do was z prośbą o podpowiedź w sprawie jakiegoś dobrego kijaszka . Łowią smużakami do 3cm i woblerkami do max 5 cm . Długość jaka mnie interesuje to 270 lub dłuższa oraz cw myślę że do 15g max . Z góry dziękuję . 
TyberxSpin


A i zapomniałem dodać że mój budżet wynosi max 200zł (2013/12/19 17:01)

sebek355


Jeśli możesz przeznaczyć na wędkę ponad 400zł to mogę ci polecić wędkę team dragon 2,75m 3-14g akcja meed-fast. Ta wędka ma bardzo dobre opinie i sam zamierzam na wiosnę ją kupić. (2013/12/19 20:11)

sebek355


Nie zauważyłem że na wędkę masz 200zł przepraszam. Ale przy tym budżecie polecam ci spinning shimano catana 270 ul lub l sam miałem wersję ul i przy holu większej rybki pięknie się wyginała i dobrze amortyzatowała odjazdy ryby , szczerze polecam. (2013/12/19 20:17)

godmodeoff


Na klenia ja też polecam Catanę, ja mam 2,10 UL (c.w. 1-11), ale to na małe rzeki, na Odrę tak jak kolega wyżej napisał 2,70 L lub UL, obie mają akcję trochę wolniejszą od typowego fasta i nadają się zarówno do woblerków, jak i małych błystek. Moja kosztowała jakieś 130 zł, trochę większa pewnie około 150 zł. (2013/12/19 20:56)

TyberxSpin


ok dzięki , a coś z takich typowych klusek ale bardzo mi zalezy aby miała smukły blank . (2013/12/19 21:29)

godmodeoff


Raczej ciężko jest znaleźć wędkę, która by miała akcję wolniejszą niż med-fast. Najwolniejszą wędką, jaką mam jest muchówka shakespeare agility rise (akcja medium), ale nie mam pojęcia, czy spinningi tej firmy też są takie miękkie. Moja catana ma smuklejszy blank od większości kijków UL, ale najlepiej będzie, jak pójdziesz do sklepu i pomachasz kijkiem. Swego czasu spodobał mi się jeszcze Tiger Crossmax Kongera, też trochę wolniejszy, ale tylko nim machałem, nie łowiłem, więc więcej za bardzo o niej nie powiem. (2013/12/19 22:09)

godmodeoff


Mogę jeszcze dodać do oceny Catany, że doskonale na niej czuć pracę małych blaszek, woblerków, wyraźnie czuć nawet bardzo delikatne branie, czyli zatrzymanie przynęty lub nawet delikatne zachwianie jej pracy, ryby się dobrze zacinają, nie ma problemu z holem klenia lub jazia 40+, a na dodatek jest świetna zabawa nawet z takimi ledwo wymiarowymi. Rzuty łatwe i przyjemne, komfort łowienia spory (masa 104 g). Jedyną wadą, jaką stwierdziłem jest środek ciężkości troszeczkę za bardzo przesunięty na tył, ale można się przyzwyczaić. (2013/12/19 22:21)

Kasjusz


a moze polece ci ta ?  Konger World Champion IRI LUCKY 245/10g  - co myslicie :) akurat za 129 na allegro (2013/12/20 01:16)

Kasjusz


odswiezam bo zainteresowalem sie tymi wedkami wiec ktora jest lepsza konger czy ta shimano catana 240 1-11g ?? (2013/12/20 22:50)

Sasek Wielki


Polecam Konger World Champion Iri Lucky 2,7 cw 3-10 , sam taką posiadam i sprawuje się idealnie. rok temu kosztowała ok 200zł (2013/12/22 15:45)

wirefree


Shimano ma tragiczny serwis w polsce szczerze odradzam zakup ich sprzetu za to konger jak najbardziej. W okresie gwarancji mozna wymienic zlamane czesci. Lowie kongerami klenie jazie i bolenie i sa Ok Arcus spin z tych tanszych cw do 10g albo 5-25g .Z tym ze przymierzam sie do czegos drozszego 1 do 15 max 18 gram cw tez z kongera (2013/12/22 17:21)

cytryn74


Zapomnij o tym co pisza i zdecydowanie kup Daiwe Megaforce 3-18 gr.Do 200 stówek na 100% nie znajdziesz nic lepszego. (2013/12/22 22:13)

godmodeoff


Najlepiej zrobisz, jak wybierzesz się do sklepu i pomachasz kilkoma kijkami, nie patrząc na producenta i kupisz ten, który będzie najlepiej pasował do twojej ręki oraz twojego stylu i będzie miał akcję jaka Ci się podoba.  Nie ma czegoś takiego jak jedynie słuszna wędka, bo każdy wędkarz jest inny. (2013/12/24 00:57)

GBH


Kij poniżej 270 cm na duże rzeki na klenie to zwykłe nieporozumienie. Ja łapałem nawet matchówką 4 metrową, bo tej długości spinningów nie produkują. Co do akcji to raczej szybka. Kij nie może być za miękki jesli łowimy na przelewach bo ciężko poprowadzić dobrze woblerka. Kij kluchowaty lepszy jest na jazia ale raczej w mniejszych rzekach, gdy nie prowadzisz przynęty w poprzek nurtu ale np. wzdłuż burty (2013/12/24 08:55)

grzegorz not


Najlepiej zrobisz, jak wybierzesz się do sklepu i pomachasz kilkoma kijkami, nie patrząc na producenta i kupisz ten, który będzie najlepiej pasował do twojej ręki oraz twojego stylu i będzie miał akcję jaka Ci się podoba.  Nie ma czegoś takiego jak jedynie słuszna wędka, bo każdy wędkarz jest inny.


A to jest akurat święta prawda. Też już nie raz mając wytypowanego kija na podstawie opinii z neta zmieniałem dezycję w sklepie po tym jak miałem możliwość pomachania różnymi kijami.

(2013/12/24 11:26)