KLUB

/ 7 odpowiedzi
PANOWIE CO SĄDZICIE O ZAŁOŻENIU PRZY NASZYM KOLE/OKRĘGU KLUBU DLA FANATYKÓW SPININGU??
Tomasz111


Super pomysł.Gdybyś wiedział jak ten temat pociągnąć od strony organizacyjnej a bardziej prawnej, to jest nas czterech. (2010/02/11 21:11)

pajdos


OCZYWIŚCIE, ŻE WIEM. POTRZEBNE DOKUMENTY JUŻ SĄ. JESZCZE TYLKO CO NAJMNIEJ 7 CZŁONKÓW I POMOC NASZEGO PREZESA I OK. PÓŹNIEJ MOŻNA ZAŁOŻYĆ SZKÓŁKĘ DLA MŁODYCH ADEPTÓW SPININGU. GDYBY BYŁO NAS DUŻO MOŻNA POSTARAĆ SIĘ O WODĘ KLUBOWĄ, ALE TO JUŻ NIE JEST TAKIE PROSTE. (2010/02/12 09:36)

Psametych


No Pajdos jak widać chętni już są :) Teraz trzeba poruszyć temat na walnym i może coś z tego będzie. Dobrze, że dodałeś ten wątek na forum, mi jakoś wyleciało to z głowy.
Pozdrawiam przyszłych i obecnych spinningistów. (2010/02/13 07:49)

pajdos


Właśnie Przemku pomyślałem, że chyba warto się za to zabrać. Ten plan krąży nam po głowach już od roku, więc wszystkich chętnych zapraszamy na walne. Musimy na początek wiedzieć ilu będzie chętnych żeby przygotować i przedłożyć odpowiednie dokumenty. Tomasz111 mam nadzieje, że również się pojawisz ze znajomymi i jakoś to pociągniemy. Przemku musimy coś już przygotować na walne, jakiś wstępny plan. Mieliśmy Przemko takie przygotowane papióry tylko nie wiem kto je ma, dlatego rozejrzyj się w domu i ja też poszukam. (2010/02/13 13:24)

pajdos


Klub przy zarządzie okręgu

Członkiem takiego klubu może być każdy członek PZW, ale można należeć tylko do jednego klubu w danej dyscyplinie, tzn. można należeć do klubu wędkarstwa morskiego w Gdyni, a do spinningowego np. w Poznaniu. Tu również wymogiem jest liczba członków – co najmniej 10 osób, ale jego założenie wiąże się z wypełnieniem wielu formalności. Wszystkie zasady jego organizacji i funkcjonowania określa regulamin wędkarskiego sportu kwalifikowanego. W specjalnej broszurze można znaleźć informacje odnośnie uzyskiwania i przedłużania licencji, celów i środków organizacji współzawodnictwa sportowego w różnych metodach. Środki na funkcjonowanie takiego klubu pochodzą ze składek członkowskich, wpływów z zawodów, darowizn, wpływów z licencji, a także dotacji z okręgu, powiatu i województwa.

Wzorcowy regulamin klubu powinien zawierać: cele, czyli organizowanie współzawodnictwa sportowego w dyscyplinach wędkarskich, doskonalenie umiejętności zawodników, udział w zawodach w kraju i za granicą, inspirowanie działań na rzecz ochrony środowiska wodnego. Władze klubu to walne zebranie i zarząd. Środki na funkcjonowanie klubu pochodzą z wpisowego, składek członkowskich, darowizn, dotacji, subwencji z zarządów kół i okręgów.

Niezbędnym elementem na samym początku jest uzyskanie licencji, uprawniającej do udziału w sporcie kwalifikowanym. Licencję otrzymuje się na podstawie pisemnego wniosku klubu kierowanego do zarządu głównego PZW. Wniosek powinien zawierać pełną nazwę klubu, adres i nr. tel, datę oraz podpis osoby upoważnionej do reprezentowania klubu i zarządu okręgu. Do niego powinniśmy dołączyć wyciąg z uchwały zarządu okręgu o powołaniu klubu, regulamin wędkarskiego klubu sportowego, imienny skład zarządu klubu oraz pisemne zobowiązanie klubu do przestrzegania statutu, uchwał i regulaminu PZW. Wzór wniosku oraz licencji zawierają załączniki do uchwały nr 14 zarządu głównego PZW z 22.04.2006 r.

Dodam, że za przyznanie licencji lub jej przedłużenie o kolejny rok trzeba dokonać wpłaty w wysokości 20 zł na konto zarządu głównego PZW. Decyzje o przyznaniu licencji klub otrzymuje natomiast do końca listopada każdego roku.
Zainteresowanych tematem zachęcam do wizyty w zarządzie naszego okręgu. Dysponuje on niezbędnymi broszurami zawierającymi wszystkie informacje, gotowe wnioski oraz regulamin.

Autor: forszpaniak (Piotr Forszpaniak)

JEŻELI SIĘ PRZYŁOŻYMY TO DAMY RADĘ PANOWIE!!!!



(2010/02/13 13:33)

Tomasz111


Pawle oczywiście będę na walnym. Szkoda, że nie dogadaliśmy się na podlodowych.Widzę, że jest nas już pięć osób. Działaj, żeby było nas więcej i ja się także postaram. Pod Egipcjankę przyjedziemy trochę wcześniej, to się dogadamy. Jeśli chciałbyś pogadać wcześniej, to z jednodniowym wyprzedzeniem daj znać na mój priwat. Po piętnastej i nie w czwartek. Pozdrawiam. (2010/02/13 18:18)

Psametych


Panowie, co jest. Dziś na walnym  nie udało się zebrać nawet 10 osób chętnych do założenia klubu spinningowego. Myślę, że to dlatego,że nie było tam prawie Kolegów młodszych stażem do których w dużej mierze kierowana jest ta oferta. Nadal jednak zachęcam do zgłaszania się chętnych (aktualnie jest 7, a potrzeba min. 10). Dyskusja na forum koła otwarta, a myślę, że i Kolega Pajdos nie będzie miał nic przeciwko jeśli odezwiecie się do niego na private.

Ps. Na walnym podjęto decyzję o dodaniu do tegorocznego harmonogramu jeszcze jednych zawodów spinningowych. Będą to zawody towarzyskie, które odbędą się najprawdopodobniej w drugiej połowie września na zbiorniku Sielpia, bądź na Czarnej koneckiej - odcinek między Rudą Maleniecką a Maleńcem. Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich spinningistów z naszego koła. (2010/02/21 18:55)