Zaloguj się do konta

Klub młodego wędkarza przy Kole PZW.

utworzono: 2013/12/20 22:18
Artur z Ketrzyna

Dlaczego uparłeś się na klub skoro sekcja również spełni swoje zadanie a założenie sekcji jest dużo prostsze?JK

5. Klub może tworzyć sekcje w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich. To chyyba jest najlepsza odpowiedż. A jest to odpis z regulaminu klubu PZW, opartego na zarządzeniach ZG. [2014-01-01 07:36]

Artur z Ketrzyna

Klub spinningowy „Sum Rudna"http://www.pzw.org.pl/rudna-miasto/cms/10563/klub_spinningowy_sum_rudna
Coś takiego chcę zorganizować. [2014-01-01 07:45]

Artur z Ketrzyna

W grudniu 2013 r zostałem wybrany przez Zarząd Koła i zatwierdzony przez walne zebranie na opiekuna szkółki wędkarskiej przy kole "Troja"w Kietrzu.Informację o zapisach do szkółki zostały przekazane dla wszystkich dyrektorów szkół w okolicy i jest też info na tablicy Koła przy Urzędzie Miejskim, oraz na stronie: http://www.pzw.org.pl/476/wiadomosci/87910/60/informacjaUłożyłem plan pracy "Szkółki Wędkarskiej" na rok 2014. Wiem, że taki plan pracy musi być zatwierdzony przez Zarząd koła. Zebranie Zarządu odbędzie się w dniu 2014.01.12):                                                  Plan pracy Szkółki wędkarskiej                                          przy kole PZW "Troja " w Kietrzu na 2014 r.
1) Oficjalne otwarcie i powitanie uczestników szkółki wędkarskiej       wraz z rodzicami przez prezesa Koła PZW "Troja" w Kietrzu. 2) Odczytanie planu zajęć z młodzieżą na rok 2014 3)  Wspólne omówienie planu i spraw organizacyjnych 4) Utrzymywanie stałego kontaktu ze szkołami i rodzicami 5) Wszystko o dokumentach wędkarskich 6)  Zapoznanie się z RAPR 7) Omówienie norm etyki wędkarskiej, zasad koleżeństwa i wzajemnego       poszanowania, strzeżenia jedności i dobrego imienia Związku 8) Ochrona przyrody i środowiska wodnego 9) Zapoznanie się z naszymi rybami, oraz roślinami (w/g planszy).  10) Spotkanie z komendantem straży Rybackiej Koła PZW "Troja" 11) Zasady bezpieczeństwa i zachowania się nad wodą  12) Przepisy statutu i ustawy o rybactwie śródlądowym 13) Metody i techniki wędkowania (ogólne omówienie). 14) Podstawowy sprzęt wędkarski. 15) Omówienie techniki spławikowej (bat i bolonka). 16) Przygotowanie do zajęć praktycznych w tym (budowa zestawów do bata,        wyważanie spławików, wiązanie haczyków i wiązanie przyponów),     17) Jak dbać o swój sprzęt wędkarski czyli konserwacje i drobne naprawy 18) Zakończenie części teoretycznej szkółki wędkarskiej w tym test pisemny,         oraz dla chętnych uzyskania karty wędkarskiej egzamin ustny         przed komisją egzaminacyjną Koła  PZW "Troja" w Kietrzu.     19) Wręczenie dyplomów ukończenia szkółki 20) Zajęcia praktyczne na boisku, w tym przygotowanie młodzieży        do zawodów rzutowych.  21) Zajęcia praktyczne nad wodą, w tym:     a) prawidłowe przygotowanie się wędkarza na stanowisku     b) przygotowania sprzętu i zanęty do zawodów     c) gruntowanie łowiska     d) nęcenie zanętą ciężką     e) donęcanie zanętą lekką podczas łowienia ryb     f) usuwania haczyka z pyszczka ryby  za pomocą wypychacza     g) prawidłowe podbieranie złowionej ryby     h) zakończenie łowienia i złożenie sprzętu wędkarskiego.     i) porządkowanie łowiska po zakończonym łowieniu.
Do 12 stycznia mam troszkę czasu na zmiany mojego planu.  Może coś tutaj zmienić? Wyciąć? Dodać?
Uprzejmie proszę o opinię.  Bogdan


"Zasady organizacji pracy z młodzieżą w kole PZW"

4. Opiekun opracowuje terminarz, tematykę szkoleń i treningów, które obejmują

a) Zasady regulaminu i statutu PZW

b) Ochronę środowiska ze szczególnym uwzględnieniem fauny i flory wodnej.

c) Techniki wędkowania z doborem i przygotowaniem sprzętu.

d) Zajęcia ogólno rozwojowe i wychowawcze.

5. Zarząd Koła winien zatwierdzić plan pracy z młodzieżą i ująć go w planie rocznym Koła.

6. Szkolenia i treningi należy przeprowadzać w grupach wiekowych, z uwzględnieniem stopnia zaawansowania uczestników.

7. Organizator szkolenia powinien uzyskać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego

na uczestnictwo dziecka w szkoleniu.

8. Zajęcia wstępne (szkolenia) powinny zakończyć się sprawdzianem stopnia wiedzy, przed wyjściem nad wodę.


Tak więc Bogdan, jesteś przygotowany, do prowadzenia tej szkółki. No i widzę że muszę i sam opracować plan działania klubu.
No i chyba będę się wzorował na twoim, jak pozwolisz?
[2014-01-03 09:35]

Roxola

Widzę, że jednak nie czytałeś tego, co podałam w linku  :(To co cytujesz jest tu (i wcześniej też podałam)
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/25/cms/szablony/11955/pliki/zasady_organizacji_pracy_z_mlodzieza_w_kole_pzw.pdf
... są to zasady, a nie plan pracy.Plan musisz opracować sam z uwzględnieniem harmonogramu szkoleń jak też tematyką zajęć.

Edit;To jest przykład planu
http://www.energopap.ostroleka.pl/zalaczniki/zalacznik-mlodziez-1361548388.pdf


[2014-01-03 10:39]

Artur z Ketrzyna

Widzę, że jednak nie czytałeś tego, co podałam w linku  :(To co cytujesz jest tu (i wcześniej też podałam)
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/25/cms/szablony/11955/pliki/zasady_organizacji_pracy_z_mlodzieza_w_kole_pzw.pdf
... są to zasady, a nie plan pracy.Plan musisz opracować sam z uwzględnieniem harmonogramu szkoleń jak też tematyką zajęć.






Olu, czytałem....
Zacytowałem z tego dokumentu urywek/wycinek, i skomentowałem że muszę też ułożyć taki plan działania klubu.

[2014-01-03 10:54]

Roxola

Moja propozycja jest taka...- na początek zainteresuj się "Wędkarstwem rzutowym", jest o wiele tańsze, doskonali techniki,a przy tym integruje młodzież, która wykazuje z roku na rok większe zainteresowanie tą dyscypliną.Miałam okazję już kilka razy obserwować olimpiadę rzutową, a moje dziecko na ogólnopolskiej olimpiadziew jednych zawodach dwukrotnie stanęło na najwyższym podium, mimo tego, że jest spławikowcem....więc jedno drugiemu nie przeszkadza.

Warto zapoznać się z konkurencjami, a są opisane w linkuhttp://rybomania.com.pl/midcom-serveattachmentguid-1e27079a1d121a2707911e2a2122da465b63b803b80/konkurencje_piecioboju_rzutowego.pdf
Osobiście też próbowałam rzutów, a ćwiczyć można nawet na boisku szkolnym i o każdej porze roku.Jest bardzo wysoko punktowane w temacie pracy z młodzieżą przez "mój" Okręg.
W linku poniżej regulamin, z którym też warto się zapoznać.
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/4/wiadomosci/29812/pliki/regulamin_zawodow_w_wedkarstwie_rzutowym_na_2013.pdf
Nie jestem sędzią dyscypliny rzutowej, więc zbyt dużo nie pomogę...  ale troszkę chęci i znajdzieszwszystko co potrzebne w temacie. Przynajmniej warto zacząć od doskonalenia umiejętności młodzieży na "sucho" i bez haczyków.W wielu przypadkach rzutowcy są bardzo skutecznymi spławikowcami, spinningistami, czy muszkarzami. ...a chodzi głównie o zainteresowanie tych młodych ludzi, których rodzice nie mogą zaciągnąć pożyczki na zakup sprzętu lub z innego powodu nie będą aktywnie uczestniczyć w szkółce razem z dzieckiem.
PS.Na YT prawdopodobnie są też filmy instruktażowe.  
To tylko moja propozycja.
[2014-01-03 12:15]

Artur z Ketrzyna

Powiem Olu że to naprawdę fajna propozycja.

Ale na razie chcę się ograniczyć do zapoznania młodych wędkarzy z etyką wędkarską, zaznajomić ich z RAPR, wpoić im poszanowanie dla naszych łowisk i ich ekosystemu. Omówić z nimi podstawy wędkowania. A co do zawodów, to raczej takie towarzyskie i wypady nad wodę jako praktyczne zaznajomienie się z podstawami wędkowania.

W tym już troszkę doświadczenia mam (oprócz organizowania zawodów towarzyskich). Ponieważ brałem czasami młodych na wyprawę wędkarską by powędkowali ze mną w ramach mego limitu i stanowiska.

Wiesz, to nie chcę od razu startować na tak głęboką wodę. Może kiedyś... Z tym że mnie zawody kwalifikacyjne nie pociągają.
W moim kole jest kilka osób co biorą udział w sporcie kwalifikacyjnym. Tak więc nie wykluczone że kiedyś w przyszłości nie postanie u nas jakaś sekcja. Ale do prowadzenia czegoś takiego trzeba więcej chętnych...

Na razie jestem na etapie rozmów z władzami koła i okręgu, jak i zbierania wiadomości na ten temat. I teraz muszę stwierdzić że tak do końca nie wiem czy powstanie Klub zainteresowań wędkarskich, czy szkółka.
Wszystko zależny od tego co będzie korzystniejsze, no i co będzie zaakceptowane i uchwalone...
[2014-01-03 12:38]

Roxola

Zrozum, że młodych nie zainteresujesz wbijając im regulamin do głowy.
Nie pisałam o tym, że powinieneś brać udział w sporcie kwalifikowanym, a jedynie podsunęłam pomysł ćwiczeń "na sucho". Czy naprawdę uważasz, że zwołując młodych do siedziby szkółki i omawiając z nimi regulaminy oraz wpajając wiedzę teoretyczną utrzymasz ich w zainteresowaniu i przyjdą ponownie ? Już pisałam o tym, że młodzi uczą się obserwując, bo naukę to mają codziennie w szkole. 
" W tym już troszkę doświadczenia mam (oprócz organizowania zawodów towarzyskich). Ponieważ brałem czasami młodych na wyprawę wędkarską by powędkowali ze mną w ramach mego limitu i stanowiska."
Widziałam zdjęcia http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,profilowa,172041
Nie tędy droga.

Powodzenia, bo ja chyba nie potrafię pomóc... [2014-01-03 12:58]

Zrozum, że młodych nie zainteresujesz wbijając im regulamin do głowy.
Nie pisałam o tym, że powinieneś brać udział w sporcie kwalifikowanym, a jedynie podsunęłam pomysł ćwiczeń "na sucho". Czy naprawdę uważasz, że zwołując młodych do siedziby szkółki i omawiając z nimi regulaminy oraz wpajając wiedzę teoretyczną utrzymasz ich w zainteresowaniu i przyjdą ponownie ? Już pisałam o tym, że młodzi uczą się obserwując, bo naukę to mają codziennie w szkole. 
" W tym już troszkę doświadczenia mam (oprócz organizowania zawodów towarzyskich). Ponieważ brałem czasami młodych na wyprawę wędkarską by powędkowali ze mną w ramach mego limitu i stanowiska."
Widziałam zdjęcia http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,profilowa,172041
Nie tędy droga.

Powodzenia, bo ja chyba nie potrafię pomóc...

Nikt nie potrafi pomóc.
[2014-01-03 21:51]

Artur z Ketrzyna

Zrozum, że młodych nie zainteresujesz wbijając im regulamin do głowy.
Nie pisałam o tym, że powinieneś brać udział w sporcie kwalifikowanym, a jedynie podsunęłam pomysł ćwiczeń "na sucho". Czy naprawdę uważasz, że zwołując młodych do siedziby szkółki i omawiając z nimi regulaminy oraz wpajając wiedzę teoretyczną utrzymasz ich w zainteresowaniu i przyjdą ponownie ? Już pisałam o tym, że młodzi uczą się obserwując, bo naukę to mają codziennie w szkole. 
" W tym już troszkę doświadczenia mam (oprócz organizowania zawodów towarzyskich). Ponieważ brałem czasami młodych na wyprawę wędkarską by powędkowali ze mną w ramach mego limitu i stanowiska."
Widziałam zdjęcia http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,profilowa,172041
Nie tędy droga.

Powodzenia, bo ja chyba nie potrafię pomóc...

Ola nie zrozumiałaś mnie.Ja nie chcę dzieciaków zmuszać do nauki. Dlatego nie chcę założyć "Szkółki Wędkarskiej" (kurą proponują mi w zarządzie koła po ukończeniu kursu na który jestem zapisany, i ...A chcę założyć "Klub Zainteresowań Wędkarskich"
Gdzie dzieci się zapoznają z RAPR i etyka wędkarską. Będzie kącik wędkarski, na którym dzieciaki będą mogły kompletować czy naprawiać a nawet może tworzyć sprzęcik wędkarski. Będą dla nich organizowane w miarę możliwości (fundusze i opiekunowie) wyprawy wędkarskie, imprezy integracyjne nad woda, zawody integracyjne/towarzyskie. Chciał bym im zapewnić upominki i nagrody.Nie chcę by ten klub w jaki sposób kojarzył się dzieciakom ze szkołą, a z uprawianiem swego hobby. Nie mam zamiaru przygotowywać ich do zawodów kwalifikacyjnych.(Założenie klubu gwarantuje możliwość założenia sekcji. Tak więc jak by się znalazł jakiś wyczynowiec, poprowadzić taką sekcję to czemu nie.)
Oczywiście, co najważniejsze w tym co zostanie otwarte (szkółka czy klub), to jest sprawa czy ta komórka będzie mogła pozyskiwać środki na swoją działalność od prywatnych sponsorów zgodnie z prawem, co nie obciąży zbytnio finansów koła i okregu. No i pozwoli pozyskać odpowiednie środki by naprawdę coś dać tym dzieciakom.
A ty, Kristoph1 może byś przestał robić z siebie parodii, tymi głupimi komentarzami. Masz jakieś doświadczenie w pracy z dzieciakami w kole. To może byś się podzielił widzą? A nie pisał teksty które pokazują twoją....
Widzisz. Ja mimo że w tym temacie jestem jeszcze zielony. To staram się coś osiągnąć, zbieram materiały potrzebne do stworzenia czegoś naprawdę fajnego dla dzieciaków. Coś co mam nadzieję że będzie kontynuowane nawet jak ja bym odszedł z koła.Nie chcesz pomóc, to choć przestań zaśmiecać ten watek tymi śmiesznymi wypowiedziami i prowokować do zadymy.
Jak na razie szukam;- Regulaminu klubu zainteresowań wędkarskich, uchwalonych na postawie regulaminu uchwalonego przez ZG o ich tworzeniu, funkcjonowaniu i likwidacji.-  regulaminu uchwalonego przez ZG o tworzeniu, funkcjonowaniu i likwidacji klubu zainteresowań wędkarskich.- Zasady funkcjonowania klubów określone przez ZG.- uchwały dotyczącej finansowania takiego klubu.
* poszukuję materiałów dotyczący kubu lub szkółki przy kole. Bo decyzja będzie zależeć od tego co opisałem wyżej.
[2014-01-04 09:58]

89krzysztof

Mój chrześniak kilka razy na rybach był. Podejrzewam, że gdybym zaczął z nim gadać na temat regulaminu itd, to w ciągu trzech minut zrobiłby obrót na pięcie i poszedł kopać w piłkę albo oglądać bajki :)
Ola dobrze radzi, więc weź Artur posłuchaj innych. Uparłeś się na tę teorię, a wiadomo że dzieciak wolą praktykę.
W Bytomiu mają trochę młodzieży łowiącej, więc Ola coś tam chyba na ten temat wie ..

Nie wiem czy Wasze koło ma jakiś staw, jakąś wodę na którą można młodych zabrać. Poświęcić godzinkę na łowienie, później jakieś ognisko, kiełbaska. Zacząć trzeba powoli, od przyjemnych rzeczy żeby dzieciaki złapały bakcyla, a później kiedy będą chcieć zrobić kartę, wtedy możesz im wbijać do głowy cały RAPR.
[2014-01-04 11:02]

Zrozum, że młodych nie zainteresujesz wbijając im regulamin do głowy.
Nie pisałam o tym, że powinieneś brać udział w sporcie kwalifikowanym, a jedynie podsunęłam pomysł ćwiczeń "na sucho". Czy naprawdę uważasz, że zwołując młodych do siedziby szkółki i omawiając z nimi regulaminy oraz wpajając wiedzę teoretyczną utrzymasz ich w zainteresowaniu i przyjdą ponownie ? Już pisałam o tym, że młodzi uczą się obserwując, bo naukę to mają codziennie w szkole. 
" W tym już troszkę doświadczenia mam (oprócz organizowania zawodów towarzyskich). Ponieważ brałem czasami młodych na wyprawę wędkarską by powędkowali ze mną w ramach mego limitu i stanowiska."
Widziałam zdjęcia http://www.wedkuje.pl/fotka-wedkarska,profilowa,172041
Nie tędy droga.

Powodzenia, bo ja chyba nie potrafię pomóc...

Ola nie zrozumiałaś mnie.Ja nie chcę dzieciaków zmuszać do nauki. Dlatego nie chcę założyć "Szkółki Wędkarskiej" (kurą proponują mi w zarządzie koła po ukończeniu kursu na który jestem zapisany, i ...A chcę założyć "Klub Zainteresowań Wędkarskich"
Gdzie dzieci się zapoznają z RAPR i etyka wędkarską. Będzie kącik wędkarski, na którym dzieciaki będą mogły kompletować czy naprawiać a nawet może tworzyć sprzęcik wędkarski. Będą dla nich organizowane w miarę możliwości (fundusze i opiekunowie) wyprawy wędkarskie, imprezy integracyjne nad woda, zawody integracyjne/towarzyskie. Chciał bym im zapewnić upominki i nagrody.Nie chcę by ten klub w jaki sposób kojarzył się dzieciakom ze szkołą, a z uprawianiem swego hobby. Nie mam zamiaru przygotowywać ich do zawodów kwalifikacyjnych.(Założenie klubu gwarantuje możliwość założenia sekcji. Tak więc jak by się znalazł jakiś wyczynowiec, poprowadzić taką sekcję to czemu nie.)
Oczywiście, co najważniejsze w tym co zostanie otwarte (szkółka czy klub), to jest sprawa czy ta komórka będzie mogła pozyskiwać środki na swoją działalność od prywatnych sponsorów zgodnie z prawem, co nie obciąży zbytnio finansów koła i okregu. No i pozwoli pozyskać odpowiednie środki by naprawdę coś dać tym dzieciakom.
A ty, Kristoph1 może byś przestał robić z siebie parodii, tymi głupimi komentarzami. Masz jakieś doświadczenie w pracy z dzieciakami w kole. To może byś się podzielił widzą? A nie pisał teksty które pokazują twoją....
Widzisz. Ja mimo że w tym temacie jestem jeszcze zielony. To staram się coś osiągnąć, zbieram materiały potrzebne do stworzenia czegoś naprawdę fajnego dla dzieciaków. Coś co mam nadzieję że będzie kontynuowane nawet jak ja bym odszedł z koła.Nie chcesz pomóc, to choć przestań zaśmiecać ten watek tymi śmiesznymi wypowiedziami i prowokować do zadymy.
Jak na razie szukam;- Regulaminu klubu zainteresowań wędkarskich, uchwalonych na postawie regulaminu uchwalonego przez ZG o ich tworzeniu, funkcjonowaniu i likwidacji.-  regulaminu uchwalonego przez ZG o tworzeniu, funkcjonowaniu i likwidacji klubu zainteresowań wędkarskich.- Zasady funkcjonowania klubów określone przez ZG.- uchwały dotyczącej finansowania takiego klubu.
* poszukuję materiałów dotyczący kubu lub szkółki przy kole. Bo decyzja będzie zależeć od tego co opisałem wyżej.

Nie oceniam twoich wypowiedzi miarą czy są głupie czy nie, nie wspominając o ortografii, więc także tego nie rób bo  jesteś ostatnią osobą która mogła by to robić. Zaśmiecanie forum to twoja domena, będziesz ciągnął temat tak jak to było z stowarzyszeniem Okoń, nic z tego nie wynikło tylko kilkadziesiąt postów co byś nie zrobił, które nic nie przyniosły i jak to mówią z dużej chmury mały deszcz. Ale powodzenia z dzieciakami, może chociaż to dociągniesz do końca.

Krzysztof
[2014-01-04 11:09]

Zibi60

Weźcie się ogarnijcie, bo tego już się nie da czytać. Cytowanie cytowanych cytowań. Jeśli wpis dotyczy tematu bezpośrednio przed nim napisanego, nie ma potrzeby go cytować.
Tą bolączką naszego forum powinni się zająć moderatorzy, lub Redakcja, bo jak jeszcze dochodzi "cytowanie" zdjęć (w innych tematach) to bajzel jest potworny.
[2014-01-04 11:19]

Roxola

Mimo tego, że wysyłasz mi Arturze z Ketrzyna prowokujące i poniekąd obrażające mnie wiadomości na pocztę, to postaram się jeszcze raz pomóc.

Co do Klubu. W związku z tym, że już cztery lata jestem przewodniczącą takiego Klubu w Kole to odpiszę.W Kole możesz utworzyć jedynie Klub towarzyski. Zgłaszasz wniosek do Zarządu Koła o zgodę na utworzenie i jeżeli będzie pozytywnie rozpatrzony, to go utworzysz. Koło nie ma obowiązku finansowania Klubu, nie może pozyskiwać funduszy z zewnątrz, a jedynie utrzymywać się z własnych składek. I bardzo ważne ! Musi liczyć co najmniej dziesięciu zgłoszonych członków w chwili utworzenia. Klub taki może być np. "Klubem miłośników łowienia płotki" "Sympatyków spinningu" - nazwa jest dowolna.Jedynie Klub działający przy Okręgu może być finansowany w formie np. darowizn, wpływów z zawodów itp.
Teraz jeżeli chodzi o pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy, bo to wcale nie jest tak jak piszesz, że nie chcesz obciążać finansowo Koła. Praca z młodzieżą i finansowanie jest celem statutowym PZW. Daj sobie spokój ze sponsorami, bo to tylko dodatek (jeżeli uda ci się jakiegokolwiek znaleźć). I wierz mi, że w tym temacie też mam wiedzę mimo tego, że mój syn ma dobrego sponsora, ale taki, to jeden na milion.  Temat dofinansowań jest bardzo długi i nie jest łatwy, dlatego (również) jest to moje zadanie w Kole.
Podpowiedź; Składa się ofertę realizacji zadania publicznego dla Organizacji Pozarządowych i Pożytku Publicznego wraz z harmonogramem i kosztorysem zadania oraz oświadczeniem._____________________________________________________________________________

Oświadczenia



1. Oświadczam, że w odniesieniu do zadania publicznego pn. ...................................................... w dziedzinie kultury/kultury fizycznej/turystyki będącego przedmiotem złożonej oferty – oferent …………………..……………………………………… nie prowadzi działalności gospodarczej w rozumieniu art. 9 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. 2010 r. nr 234, poz. 1536 z późn. zmianami).


2. Oświadczam, że w odniesieniu do wskazanego wyżej zadania publicznego będącego przedmiotem oferty oferent nie ubiega się o wsparcie ze środków budżetowych Gminy Bytom będących w dyspozycji innych komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

____________________________________________________________________________________


Wcześniej musisz otrzymać z Okręgu pełnomocnictwo do załatwiania takich spraw (w moim przypadku) w Urzędzie Miejskim. Będzie tez potrzebna aktualna kopia odpisu z KRS, ale to Okręg wystawi bez problemu. Termin składania ofert upływa jak dobrze pamiętam 30 marca (tak było rok temu) W ten sposób możesz otrzymać naprawdę pokaźną sumę, jednak do prowadzenia dokumentacji zalecam TOBIE szukanie pomocy.

To jedynie kropelka z tego co powinieneś wiedzieć...  dlatego w pierwszej kolejności szukaj osób pomocnych z własnego Koła czy Okręgu.I nie czepiaj się już sportu kwalifikowanego, bo ja nie o tym piszę. 
[2014-01-04 11:39]

Artur z Ketrzyna

Ola jeśli Cię obraziłem w poczcie priv. To przepraszam. Nie miałem tego na celu.
Ale Ty mnie publicznie obrażasz cytując zdjęcie osoby którą uczyłem wędkować i etyki wędkarskiej. Insynuując że uczę mięsiarstwa i nie etycznego wędkowania. Dla wyjaśnienia podam ze to jest tylko 30% tego co Darek złowił i wypuszczał ryby mało mniejsze niż te na zdjęciu.
Dzięki za tę wiadomości dotyczącą możliwości pozyskiwania środków. 
Wcześniej musisz otrzymać z Okręgu pełnomocnictwo do załatwiania takich spraw (w moim przypadku) w Urzędzie Miejskim. Będzie tez potrzebna aktualna kopia odpisu z KRS, ale to Okręg wystawi bez problemu. Termin składania ofert upływa jak dobrze pamiętam 30 marca (tak było rok temu) W ten sposób możesz otrzymać naprawdę pokaźną sumę, jednak do prowadzenia dokumentacji zalecam TOBIE szukanie pomocy.

"To jedynie kropelka z tego co powinieneś wiedzieć...  dlatego w pierwszej kolejności szukaj osób pomocnych z własnego Koła czy Okręgu. I nie czepiaj się już sportu kwalifikowanego, bo ja nie o tym piszę.  Bardzo proszę o więcej tych kropelek, a najlepiej przelej mi całą swoja wiedzę. A ja postaram się jak najszybciej dopełnić reszty."
Ps. nie czepiam się sportu kwalifikacyjnego. Ale nie wiem ile mam powtarzać że mnie to nie kreci. Oszem, jak ktoś do koła się zgłosi jako chętny poprowadzić taką sekcję i będzie miał do tego predyspozycje i chęci. To ja mu w tym pomogę na ile będę mógł.
Narazie chcę wprowadzić w życie ten projekt. Po nim przyjdzie czas na inne, a jest kilka których chcą członkowie mego koła. Dopnę jedno do końca, zajmę się drugim.Co do pozyskania funduszy, to się nie martwię sponsorami, bo oni są. Tylko muszę mieć możliwość pozyskania dodatkowych środków na cele statutowe, dla koła i jego członków. [2014-01-04 12:13]

Grzesiek75

Na to nie potrzeba żadnych sponsorów. [2014-01-04 12:57]

Artur z Ketrzyna

Na to nie potrzeba żadnych sponsorów.

Może kolega rozwinie troszkę swoja wypowiedź? I uzasadni dlaczego nie potrzeba.Bo z ograniczonych środków jakie są przeznaczone na to, to za dużo się nie zdziała. [2014-01-04 13:54]

Roxola

Przeczytaj statut PZW bo zostałeś powołany do tej funkcji przez Zarząd Koła PZW.
§ 56 Do zakresu działania i kompetencji zarządu koła należy: 
14) organizowanie pracy z dziećmi i młodzieżą oraz finansowanie tej działalności

Wiesz co mnie martwi ? Że tak bardzo upierałeś się przy nazwie "KLUB", a jednocześnie zapierałeś się, że żadnego sportu, bo chcesz tylko nauczać i zabrać dzieci na wspólne wędkowanie i masz sponsorów. Owszem, chodzi się po sklepach z prośbą o cukierki, czy napoje i właściciele nawet chętnie przekazują takie produkty, ale nie ma szumnej nazwy "sponsor". Nawet nie wiesz jak ważna jest nazwa.To nie jest już Twoje Stowarzyszenie "Okoń" i od tej chwili musisz działać tak jak nakazuje statut, w tym temacie więcej włożysz swojej kasy i czasu niż uda się zaoszczędzić. Pasjonat bez kasy dużo zdziała w pracy z młodzieżą w Kole i zgromadzi dużo dzieci zainteresowanych. 
A wracając do tego jakie są cele Klubu w PZW i Twoim zaparciem w temacie sportu kwalifikowanego:

"II. Cele i środki działania klubu  1. Celem klubu jest organizowanie i przeprowadzanie współzawodnictwa sportowego w  dyscyplinach wędkarskich, według wzorców stosowanych w polskich związkach  portowych.  2. Klub realizuje swoje cele poprzez : 1) doskonalenie umiejętności zawodników w zakresie wędkarstwa sportowego, 2) nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z innymi klubami i jednostkami  organizacyjnymi PZW, 3) czynny udział zawodników klubu w zawodach na terenie kraju i za granicą, 4) tworzenie warunków do wymiany doświadczeń i wiedzy wędkarskiej , 5) pozyskiwanie sponsorów, 6) inspirowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska wodnego. "

Nawiąż współpracę z okolicznymi Kołami, bo bez tego też ciężko.I trzymaj się nazwy "Szkółka wędkarska" - bo to jest szkółka.
[2014-01-04 14:10]

Artur z Ketrzyna

Oki Ola. Może i masz racje. Może lepiej i prościej założyć tylko szkółkę.
Powiedz co jest lepsze w szkółce od takiego klubu.

[2014-01-04 16:06]

bonek18

Witam. Też myslę założyć coś ala szkółkę, tyle że w stowarzyszeniu.
Zdaje sobie sprawę że to ciężka sprawa. koło nie ma nic wspólnego z PZW.
I jak czytam cały ten temat to jeden wielki galimatias. Czy potrzebuje jakiejś zgody prawnej, czy zależy to tylko od zarządu mojego koła(stowarzyszenia)?
Większośc pewnie będzie też będzie przeciwko, bo co taki młody chłopak może nauczyć.
Jak na razie zaraziłem sporo młodych ludzi tą pasją z różnymi efektami.
A chciałbym to robić w ciut większej skali.
Czy jest sens zaczynać coś takiego?



[2014-01-15 12:39]

harry95mix

Jest Sens ja mam 18 lat i z kolegami założyliśmy młodzieżowy klub karpiowy "Karwów Fishing Club" stworzyłem statut i regulamin potem dnia 28 grudnia na walnym zgromadzeniu przedstawiłem wniosek i dałem prezesowi statut (dostępny na naszej stronie) i został przegłosowany teraz ludzie sami się pytają o wstąpienie do clubu to fajna sprawa.
Pokazujemy że młodzi ludzie też mogą coś zrobić dla wędkarstwa a przy tym dobrze się bawić.

Dziękuje Arturze za naprowadzenie mnie na dobry trop z klubem poradziłem sobie.

http://piscis.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=797

[2014-01-15 14:23]

Artur z Ketrzyna

Nie ma za co Krzysiek. Tobie wyszło i się cieszę. Ja mam schody i to z litego betonu. I na razie walka o uchwalenie przez zarząd postania klubu lub szkółki wędkarskiej. Pewnie szkółkę może i uda mi się założyć szybciej, ale klub to jak ty na walnym zebraniu. Ja się tak łatwo nie poddaję!...Robię sobie kurs instruktora wędkarstwa, będzie trzeba to i ...I niedługo będę mógł coś więcej na ten temat powiedzieć.
Ale Krzychu, tobie życzę udanego klubowania i sukcesów wędkarskich. [2014-01-15 14:51]

harry95mix

Dziękuje i nawzajem dopnij swego ! [2014-01-15 15:30]

Artur z Ketrzyna

Dziękuje i nawzajem dopnij swego !

Ja tak łatwo nie poddaje się...
Co fakt brak mi jeszcze paru dokumentów, o które tu w tym wątku, prosiłem użytkowników tego portalu. Co by mi znacznie ułatwiło i przyspieszyło osiągniecie celu. No ale cóż, dużo ludzi tu pisze jacy to oni są ..., a co do czego ....Jakoś dotrę do tych dokumentów, a jak nie to wtedy zostanie to do walnego... [2014-01-15 16:38]

Artur z Ketrzyna

http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/91127/60/pzw_na_targach_rybomania_2014

Moja szkółka nie mogła skorzystać z tego. Bo kochany Prezes Koła miasto Kętrzyn nie dopełnił formalności.
Bardzo w tym miejscu Panu dziękuję...
[2014-02-25 21:19]