Kłódka czyli chruścik

/ 5 odpowiedzi
witam .chciałbym powiedzieć o tzw.kłódce robaczku ,który siedzi w małym patyczku,a są one w małych  płynących strumykach , rzeczkach,zaraz z brzegu jezior i trzeba ten patyczek rozpołowić i wyjąć robaczka i to jest też dobra przynęta naturalna,karasia,leszcza,płoć.Jest to robak wielkości od 1,5 cm do ok. 3cm.pozdro.daro2165
Sniper64


witam .chciałbym powiedzieć o tzw.kłódce robaczku ,który siedzi w małym patyczku,a są one w małych  płynących strumykach , rzeczkach,zaraz z brzegu jezior i trzeba ten patyczek rozpołowić i wyjąć robaczka i to jest też dobra przynęta naturalna,karasia,leszcza,płoć.Jest to robak wielkości od 1,5 cm do ok. 3cm.pozdro.daro2165


Witaj:) to jest super przynęta! naturalna larwa...też ją stosuję:) u nas mówią na nie ,,Kłódki''nie wiem dla czego ...:) Pozdrawiam...  (2010/05/29 23:12)

bastin99


Witam kolegów.   Chciałem się dowiedzieć jak długo i w czym można je przechowywać,czy na haczyk zakładamy jedną czy więcej larw. Pozdrawiam. (2010/05/30 12:32)

DARO2165


Witam kolego bastin . Ja akurat mam przepływającą rzeczkę obok mojego łowiska i tam zaopatruję się.Zakładaj jedną larwe na chaczyk ,a co do przechowania w domu to nie próbuję i nie miałem okazji ,bo  przynętę mam obok żywą w rzeczce.pozdro.daro2165 (2010/05/30 16:51)

Sniper64


Witam! nie wiem jak długo wytrzymają! ale ja trzymam je w takim małym pojemniku,w tej wodzie gdzie je zbieram! a zahaczam je druciakiem delikatnie po niżej główki,bo jak zahaczałem od dołu to jedno skubnięcie i już ,,chruścika'' nie było na haczyku a tak można go kilka razy wykorzystać..! Pozdrawiam:)   (2010/05/30 20:59)

Matys24


Nie  trzymajcie ich w wodzie! Szybko giną. Najlepiej do pódełka włożyć wilgotny mech. Zyją tam całkiem długo. Co do wyciągania ich z "domków" wystarczy  lekko nacisnąć koniec domku i kiedy wysawiają główkę  bardzo delikatnie je wyciągamy. Pozdrawiam (2010/05/31 09:58)