Klips (nie) bezpieczny

/ 4 odpowiedzi
Witam! Jestem początkującym łowcą karpi. Szukałem dużo w internecie i na różnych forach jednak nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji. Mianowicie łowię na prywatnym stawie gdzie nie ma żadnych zaczepów ani tym podobnych, a chciałbym skonstruować zestaw samozacinający na bazie czegoś podobnego do klipsa bezpiecznego, jednak żeby ciężarek nie wypinał się podczas brania bądź holu, a jednocześnie aby można było go zdjąć po skończeniu wędkowania (w związku z czym zestaw centryczny chyba odpada), żeby nie obijał wędzisk w pokrowcu.Z góry dziękuję za pomoc
ziober30


dobrze zaciśnięty klips nie "wypuści" ciężarka - śmiało możesz używać. (2014/04/02 13:54)

użytkownik26223


lomaj Klips nie gubi ciężarków "sam z siebie" ani podczas brania ,ani podczas holu.Klipsy są skonstruowane tak że ryba po urwaniu zestawu (gdy źle dobierzesz wytrzymałość przyponu)ma szanse pozbyć się ciężarka który gdzieś tam na dnie zaczepi i klips go uwolni.Owszem istnieją systemy gdy wędkarz "specialnie" podczas brania/zacięcia chce zgubić ciężarek z kamienia.Ps istnieję też ciężarki centryczne demontowalne na żyłce  głównej. (2014/04/02 16:25)

lomaj


a chyba że tak:) dziękuję serdecznie za odpowiedź:) (2014/04/02 17:16)

ziober30


Pamiętaj o tym żeby kupić jednak lepszej jakości klipsy. Ja ostatnio nabyłem takie czarne (firmy nie pamiętam) ale gdy rzucałem ciężarkiem 70 g + niewielka siatka pva to podczas uderzenia w wodę straciłem dwa razy ciężarki. Zmieniłem na inne klipsy i było ok. Te czarne miały "ucho" zrobione z okrągłego plastiku, a te które zmieniłem (brązowe - chyba TB ale nie pamietam) miały ucho bardziej z płaskiego plastiku. Nie potrafię tego bardziej jasno wytłumaczyć. Fakt jest taki, że w tych czarnych to ucho się łamało, a w tych brązowych nie. Teraz kupiłem Cormorana z zabezpieczeniem krętlika i je polecam.
Pozdrawiam. (2014/04/02 20:19)