Klimkówka & Ropa 2012

/ 7 odpowiedzi

Witajcie,

Znalazłem informacje, że pod koniec 2011 Klimkówka i Ropa zostały dotknięte straszliwą niżówką.

Czy ktoś wie, jak wygląda rybostan teraz? (lato 2012).

Oraz dodatkowe pytanie - czy ktoś może polecić jakieś kwaterki blisko zalewu, a optymalnie - blisko zalewu i z możliwością wypożyczenia łodzi?

Chciałbym przyjechać z Tatą na 2-3 dni, a Tata słabo już chodzi i nie może długo stać...

Z góry dzięki za informacje!

pharmaceuta


Albo może ktoś wie, czy samą łódkę da się tam wypożyczyć?

(2012/07/13 10:24)

rolak98


nie polecam klimkówki aktualnie woda spadła około 4 metry od maja i ostatni miesiąc ryby niebiorą ,łodzi na klimkówce nie da rady wypożyczyć tylko rowerek wodny albo kajak a jeśli chodzio domki to na zjeździe przy końcu zalewu jest bardzo skromnie z tego co wiem to na następny rok ma być remont i cena za domek wynosi 25zł za dobę a nie wiem jak na innych zjazdach.Jak coś to pytaj:)pozdrawiam!  (2012/09/01 22:34)

RafBASS


Już prędzej polecam jezioro Rożnowskie ryba ostatnio zaczęła brać:leszcz,sandacz.Jest dużo domków do wynajęcia blisko jeziora ,łódka też się znajdzie. (2012/09/01 22:59)

rolak98


zgadzam sie z kolegą wyżej jezioro rożnowickie jak najbardziej :) (2012/09/02 12:49)

rolak98


zgadzam sie z kolegą wyżej jezioro rożnowskie jak najbardziej :)
(2012/09/02 12:50)

pharmaceuta


A te sandacze to na spinning? W jakiej okolicy?

Oraz, czy trafiają się też okonie?

(2012/09/27 14:55)

rolak98


Aktualnie na Klimkówce z drapieżników na pewno dominuje sandacz , jest ich tu sporo.Z moich obserwowań późną jesienią biorą one z opadu na koguty i rippery o główkachokoło 15 gram i w długościach 6-8 cm lecz chyba niezbędna jest łódka ponieważ siedzą one na głębokościach nawet do 15 m. A na wiosnę gdy wychodzą one wyżej można spróbować na mniejsze główki w ripperach i rzucać niedaleko brzegu w trochę głębsze miejsca.A jeśli chodzi o okonie to słyszałem nawet  okazach około 40 cm łowione na boczny trok z małym ripperem ok 2,5 cm, lecz nigdy nie próbowałem tam tej techniki. Jednak największy mankament Klimkówki to liczne zaczepy w których można zgubićdosłownie całe pudełko przynęt a zlokalizowanie dobrego miejsca czasami sporo kosztuje.Jak masz jeszcze jakieś pytania odnośnie Klimkówki to napisz.
Pozdrawiam!  (2013/01/05 23:12)