Zaloguj się do konta

Kleszcze i borelioza!

utworzono: 2014/05/07 13:06
krystan

Bardzo dziwny jest ten temat.
Da się uchrionić przed kleszcem ? NIE!
Więc co ? mamy wszyscy zrezygnować z obcowania z naturą ?
Przeciez to totalna bzdura.
Po prostu trzeba się oglądac ( a jesli mamy drugą połowę można połączyć pożyteczne z przyjemnym ;-) ), a jesli pojawią się jakiekolwiek niepokojace  objawy pójśc do lekarza.
Tak postępuje się w przypadku KAŻDEJ choroby, więc:
Całe to bicie piany psu na budę.

Dokładnie! Mieszkam obecnie w Warszawie, ale wracam często na stare śmieci do rodziców i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby chować się w domu przed kleszczami, czy innymi "zabójcami". Jak mi się jakiś kiedyś wbił to po powrocie do Warszawy poszedłem do przychodzi Alfa (bo obok mnie przy Nowym Świecie) poprosiłem o zbadanie, czy niczym mnie cholernik nie zaraził i tyle. Badania wyszły dobrze i nawet lekarz był zdziwiony, że tak poważnie do tego podszedłem, bo - jak mówił - ludzie albo boją się chodzić do lasu, albo potem do lekarza. A tu nie ma co się bać ani jednego, ani drugiego.

I do dupy lekarz bo antybiotyki sie powinno zaraz wziac.Kretki potrafia sie ukryć tak ze po roku daja znac o sobie poczytajcie lepiej co to za choroba .Badania nie wykażą nic na drugi dzien po ukąszeniu nic doslownie nic.Zmiany wychodza jak sie zaczną kretki rozmnazać i to w nie wszystkich testach ktore robi NFZ tylko badania typu Western blot i to tez nie od razu.Lekcewazcie potem nie placzcie.I nie zawsze rumien wystepuje.
Nie było mnie w kraju i nie zauważyłem, że odpisałeś. Nie wiem, jak możesz po moim zdaniu oceniać lekarza z bardzo dobrej - nota bene - lecznicy Alfa. DO tego mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś, co napisałem. Facet był zaskoczony, że ja do niego przyszedłem, bo przeważnie ludzie bagatelizują sytuację.
A co do antybiotyków to ja zawsze kategorycznie ich odmawiam nawet jak lekarz chce mi przepisać. A dlaczego tak robię to już ci kilka osób zdążyło odpowiedzieć: za dużo antybiotyków to nie jest dobry pomysł. [2014-07-02 22:53]