Zaloguj się do konta

Kleń,jaź- wklejanka czy nie?

utworzono: 2015/04/02 20:17

Łowię na Warcie, Noteci rzadziej jeziora.
Interesuje mnie jaki rodzaj kija wybrać wklejanke czy nie oraz jaka gramatura na w/w rzeki?
Będę łowił głównie gumami,jigami,rzadziej małymi wobkami a w ostateczności małymi obrotówkami.
Ryby tak jak pisałem to głównie kleń,jaź oraz rzadziej okoń.
[2015-04-02 20:17]

Pierre87

klen jaź tradycyjny spinning  [2015-04-02 20:58]

a gramatura,czy 15 gr nie będzie za dużo?
[2015-04-02 21:01]

Pierre87

wystarczy i bedzie w sam raz  [2015-04-02 21:14]

czaro93

Osobiście klenia i jazia głównie łowię na małe woblerki i obrotówki, a na twisterki tylko w okresie ziomowym i na przedwiośniu. Do takich przynęt czyt. woblerki i obrotówki zdecydowanie lepszą opcją jest spinning klasyczny i na gumy także można łapać naprawdę skutecznie i wygodnie. Z wklejankami dla mnie jest już trochę gorzej, wklejka tylko na gumy. Miałem wklejkę i powiem, że łowiąc wobkami i obrotówkami jest strasznie niewygodnie.Tu musisz zadać sobie decydujące pytanie czy tylko gumy, a wobki i obrotówki raz na ruski rok i wziąć wklejankę; czy jednak częściej będę używał niegumowych przynęt i pokusić się o klasyka.
Ogólnie nie jestem zwolennikiem wklejanek i nie kryję się z tym. Kupiłem, przekonałem się i szybko sprzedałem. Wklejanki na ogół są stosunkowo sztywnymi wędkami jak na swój c.w. i chyba niewielu producentów robi takie wklejanki, żeby dobrać odpowiednio sprężysty blank do miękkiej szczytówki. Na własnej skórze przekonałem się, że klasycznym spinningiem o niskim c.w. można łowić komfortowo gumami i żadna wklejana szczytówka nie jest mi potrzebna. To jest tylko moje zdanie sam musisz odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania, jakie przynęty, jaką akcję wędki preferujesz i jaka wędka będzie najlepszym rozwiązaniem na łowiskach, na których najczęściej łowisz dane ryby. Pamiętaj!!! Nie zawsze utarte schematy są najlepszymi. 
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :) [2015-04-03 00:39]

Sith

Zainteresuj się:
http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/5025_wedziska/Produkt/54459_impress-zander-spin-gtx.aspx
zwłaszcza modelem WJ-IMX27028. Dobre wędzisko za przyzwoite pieniądze.
[2015-04-03 06:57]

zurawinowy

Jeśli łowisz głównie gumami to wklejka bedzie jak najbardziej odpowiednia. Ciężar wyrzutu do 15-max 20g. Nie wiem jaki przedział cenowy Cieinteresuja alee zerknija na ten kijek, mam go i jestem zadowolony
http://www.na-ryby.com/pl/p/Wedka-spinningowa-Robinson-Bluebird-Trout-Jig-2%2C70m-5-18g/4298
[2015-04-03 13:31]

a gramatura,czy 15 gr nie będzie za dużo?

Będzie już przy dużo, lepiej szukać do 12 czy 10g. Niby niewielka różnica ale przy tych rybach, w szczególności przy jaziu, wiele robi.

Wklejka na klenia, jazia to też nie zbyt dobry pomysł. Sam też kiedyś łowiłem takim wędziskiem i jednak lepsza okazała się normalna konstrukcja.
[2015-04-03 23:16]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia