Zaloguj się do konta

Kleniowy kijaszek

utworzono: 2013/12/05 14:05

Witam.Poszukuje wędki do połowu kleni.Czy w ostatnim roku producenci wypuścili coś nowego?A może w nowych katalogach udało się wam coś odnaleźć?Oczywiście przeszukiwałem różne fora,ale wszędzie tylko konger lucky i dancer.Niby daiwa exceler jest stworzona pod klenia,ale czytałem recenzje i użytkownik nie podzielał do końca tego zdania.Chodzi mi o wędkę do 300zł.Wybór wędki to ciężka sprawa.Jak zwykle mętlik w głowie.
[2013-12-05 14:05]

DelTor0

Sprecyzuj czego szukasz. Na jednym lowisku lowie szklakiem 2.10m i ciezko by bylo lowic czyms dluzszym. A na innym lowisku 2.7m i duzo duzo za krotko, i tam idealem bylby patyk kolo 3m. 

Tak wiec jaki charakter wedki, jakie przynety, jakie lowisko?

[2013-12-05 14:48]

Nie będę łowił na dużych rzekach.Największa 30m szerokości maks.Obecnie używam cormorana black master cw.3-18 dł.2,70.Brałem go w ciemno.Niestety okazał się szybkim kijem o akcji szczytowej.Nijak nie nadaje się na klenia.Ta długość by mi odpowiadała.Co do przynęt to głównie woblery.Ale nie żadne mikrusy 3-5cm.Lubie także połowić na blaszki.Najczęściej rozmiar 1.
[2013-12-05 15:45]

Obecnie biorę pod uwagę:

Savage Gear Parabellum Spin 279cm 3-16g

Okuma Black Rock Spinning 2,18m / 1-10g

KONGER TEAM ULTRA LIGHT SPIN 270/3-15

[2013-12-05 16:08]

RuchPalikota2

no więc wybierz savage gear !!! [2013-12-05 18:00]

albercik

Łowię na Klenie miedzy innymi na Daiwę ęxeler 3-18g. Uważam że to bardzo dobry wybór.
Latem używam jeszcze Kongera iri lucky 2-10g 3,05m do najmniejszych woblerków , zima Wichwood Truespin 5-25g ponieważ używam większych woblerów, Do Savage też się przymierzałem ale nie mogę go w żadnym sklepie namierzyć a nie lubię kupować kija bez macania. Masz sporą rozbieżność w długościach pomiędzy Okumą a Sevage i Kongerem przy kleniowaniu 60cm to spora różnica.
[2013-12-05 19:22]

Niestety ta okuma nie ma dłuższej wersji.
[2013-12-05 20:14]

Znalazłem fajną cena na Kongera Lucky.Tylko długość 2,40m.Łowi ktoś na tą długość??
[2013-12-25 19:47]

grisza-78

Ja od zawsze łowię klenie na kij 2,40. Mi pasuje idealnie, z uwagi na wielkość moich rzek. Nie wiem, jak z takim kijem jest na rzece typu Wisła, czy Odra, ale na mniejszych ciekach jest spoko.
[2013-12-25 21:29]

roger0

witam i widze ze mamy ten sam problem. i bardzo podobne typy. ja niebralem tylko okumy pod uwage (za krotka), ale mysile ze do wiosny rozwazemy ten problem. buszuje po forach i sklepach i savage ma dobre opinnie a o kongerze malo kto sie wypowiad. Powodzenia [2013-12-31 16:46]

barrakuda81

Konger IRI Lucky to niezly kijek i ostatnio cena jest ciekawa ale to straszny delikates...W nurcie np.przy opasce to sie nie nada...ale na spokojna wode moze byc interesujacy.Tylko jak czesto lowi sie klenie w spokojnej wodzie?Nie wiem jak Wy ale ja b. rzadko.Sam sie kiedys nad nim zastanawialem ale na szczescie postawiłem na diaflexa ROBINSONA z serii light spin i to był dobry wybór.Proponuje wiec zainteresowac sie tymi kijkami.Z jeszcze delikatniejszych diaflex trout.Zalezy jaka woda - wieksza rzeka z mocniejszym uciagiem to wyższe cw.(wg. mnie).Lucky to chyba bardziej na okonia albo tak jak łowie latem na nizówce czyli w bocznych korytach, raczej płytkich o małym przepływie tuz przy kamieniach.Silny nurt chyba zbytnio by go ugiał i nie byłoby czym zaciąc.Ultra light to z pewnościa swietna sprawa na klenie ale obawiam sie ze nie na kazdej wodzie sie sprawdzi - mozna sie rozczarowac. [2013-12-31 17:38]

DOBRY76

Osobiście uważam ,że warto poczekać do zbierać kasy i kupić z pracowni to co dla nas najbardziej  będzie odpowiednie , a nie kompromisy jak  ma to to jest za krótki, albo za sztywny itd. Ja tak zrobiłem i kupiłem kij na blanku batsona rx-7 2,90m. Do połowu na małe wobki i blaszki idealny wiec na klenie ,jazie, okonie a poradzi sobie i z dużą ryba- brzana , bolek. jetem "za biedny "żeby kupować na każdą rybę inny kij + kołowrotek.Szukałem całą jesień , po forach itd, you tube, czytałem opinie pytałem  bo wydatek nie mały,na zbierałem kasy przez zimę i- jest mój jedyny , taki jak miał być , i na różne rybki.Sprawdzony, z zapasem mocy.http://forum.wedkuje.pl/f,konger-paladin-river-raid-spin-2742-14g,588424,0.html [2013-12-31 18:48]

barrakuda81

Osobiście uważam ,że warto poczekać do zbierać kasy i kupić z pracowni to co dla nas najbardziej  będzie odpowiednie , a nie kompromisy jak  ma to to jest za krótki, albo za sztywny itd. Ja tak zrobiłem i kupiłem kij na blanku batsona rx-7 2,90m. Do połowu na małe wobki i blaszki idealny wiec na klenie ,jazie, okonie a poradzi sobie i z dużą ryba- brzana , bolek. jetem "za biedny "żeby kupować na każdą rybę inny kij + kołowrotek.Szukałem całą jesień , po forach itd, you tube, czytałem opinie pytałem  bo wydatek nie mały,na zbierałem kasy przez zimę i- jest mój jedyny , taki jak miał być , i na różne rybki.Sprawdzony, z zapasem mocy.http://forum.wedkuje.pl/f,konger-paladin-river-raid-spin-2742-14g,588424,0.html

Tu sie zgadzam.Dobry kij to sama przyjemność z wedkowania jeśli jest dobrany pod konkretna rybe na konkretne warunki.Na ogół cena jest wyznacznikiem jakosci o ile nie chodzi o jakiś fetyszyzm zdobienia rekojesci ale materiały do wykonania wpływajace na poprawe parametrów uzytkowych kija.Natomiast wg mnie spinning to taka dziedzina gdzie nie da sie łowic komfortowo jednym kijem jesli polujemy na róznych wodach,na rózne gatunki.Tu trzeba miec kilka wędek.Niektórzy potrzebuja ich nawet kilkanascie...Do tego oczywisciwe nie namawiam ale sami na ogół dochodzimy z czasem do takich wniosków.Natomiast na klenie pod warunkiem że dopasujemy parametry wedki do wody w ktorej łowimy jeden kij wysokiej klasy jest doskonałym rozwiązaniem.

[2014-01-01 12:40]