Klenie na Wiśle w Warszawie

/ 9 odpowiedzi

Witam kolegów wędkujących w Warszawie.

Pytanie jak w temacie gdzie szukać klenia na Wiśle od marca i w późniejszych miesiącach.

Dodam, że na Wiśle jeszcze nie wędkowałem i prawdę mówiąc nie znam rzeki, więc nie mam pojęcia gdzie są jakieś opaski, obiecujące główki itp. 

P.S. Informacje dotyczące przynęt na poszczególne miesiące też mile widziane ;)

Pozdrawiam.

gruby271


Na Wiśle w Warszawie klenia możesz szukać po całej praskiej stronie czyli wszystkie główki przelewy przy moście gdańskim a po stronie centrum są osiągalne dla nas kamieniste rafy np. przed mostem poniatowskiego tam też czyhają kleniska. przynęty standard wobki 2-4cm pływające i wirówki 00-2 ja łowie głównie na sieki dorado i meppsy long... (2012/03/14 14:42)

MrCrasny


Prawy brzeg, począwszy od mostu Siekierkowskiego (pod Siekierkowskim jest fajna opaska i kamieniste dno- tam są klenie i brzany). Po lewej stronie próbowałbym, ale tylko do mostu Poniatowskiego, dalej to już na własne ryzyko, chyba że chcesz papier toaletowy na żyłkę złapać. (2012/03/14 14:50)

wojciech1919


kol. MrCrasny kiedy ostatnio złapałeś brzanę pod Siekierkowskim?


Prawy brzeg, począwszy od mostu Siekierkowskiego (pod Siekierkowskim jest fajna opaska i kamieniste dno- tam są klenie i brzany). Po lewej stronie próbowałbym, ale tylko do mostu Poniatowskiego, dalej to już na własne ryzyko, chyba że chcesz papier toaletowy na żyłkę złapać.

(2012/03/14 21:10)

u?ytkownik16322


Praska strona.Od mostu Śląsko-Dąbrowskiego przez most Gdański ( głowki przed mostem i za nim) tkzw.wyspy za mostem Gdańskim ( przejść można po starej rozmytej główce na odnodze Wisły) Druga główka za mostem a póżniej opaska podłużna przed mostem Toruńskim za mostem aż do ujścia kanałku żerańskiego.Potem powrót do pętli tramwajowej przy moście. Niezły spacerek ale zawsze się opłaca. (2012/03/14 21:54)

MrCrasny


kol. MrCrasny kiedy ostatnio złapałeś brzanę pod Siekierkowskim?


Prawy brzeg, począwszy od mostu Siekierkowskiego (pod Siekierkowskim jest fajna opaska i kamieniste dno- tam są klenie i brzany). Po lewej stronie próbowałbym, ale tylko do mostu Poniatowskiego, dalej to już na własne ryzyko, chyba że chcesz papier toaletowy na żyłkę złapać.

W zeszłym sezonie na ser żółty, a kolega mój trochę dalej na wysokości Starówki- tyle że po praskiej stronie.
(2012/03/14 23:23)

wojciech1919


kol. MrCrasny kiedy ostatnio złapałeś brzanę pod Siekierkowskim?


Prawy brzeg, począwszy od mostu Siekierkowskiego (pod Siekierkowskim jest fajna opaska i kamieniste dno- tam są klenie i brzany). Po lewej stronie próbowałbym, ale tylko do mostu Poniatowskiego, dalej to już na własne ryzyko, chyba że chcesz papier toaletowy na żyłkę złapać.

W zeszłym sezonie na ser żółty, a kolega mój trochę dalej na wysokości Starówki- tyle że po praskiej stronie.


pytałem bo ja tez w sierpniu, wrześniu i na początku pażdziernika tam łowiłem głownie certy i leszcze ale kilka niespodzianek się zdarzyło - brzany niestety nie trafiłem (2012/03/15 09:39)

kiwaczek1122


Witam kolegów wędkujących w Warszawie.

Pytanie jak w temacie gdzie szukać klenia na Wiśle od marca i w późniejszych miesiącach.

Dodam, że na Wiśle jeszcze nie wędkowałem i prawdę mówiąc nie znam rzeki, więc nie mam pojęcia gdzie są jakieś opaski, obiecujące główki itp. 

P.S. Informacje dotyczące przynęt na poszczególne miesiące też mile widziane

Kolego wszędzie złapiesz klenia czy jazia w Wiśle pod warunkiem że

1 Znajdziesz rynnę ok 1.5m głębokości

2 będziesz necił raz dziennie grochem (jest to super zanęta)ok dwuch tygodni

I najważniejsza sprawa że nikt cię nie namierzy i nie spapra ci miejscówki chlebem .

Ja nęcę w okolicach Jabłonny i naprawdę sa super wyniki .Najgorzej jest znaleźć dobrą miejscówkę .Po dwuch tygodniach gdy już wejdą Jazie ,Klenie czy Lechy sypię surowy groch ,później gotuję tylko tyle co do wędkowania .

 

(2012/07/09 00:51)

kiwaczek1122


Witam kolegów wędkujących w Warszawie.

Pytanie jak w temacie gdzie szukać klenia na Wiśle od marca i w późniejszych miesiącach.

Dodam, że na Wiśle jeszcze nie wędkowałem i prawdę mówiąc nie znam rzeki, więc nie mam pojęcia gdzie są jakieś opaski, obiecujące główki itp. 

P.S. Informacje dotyczące przynęt na poszczególne miesiące też mile widziane

Kolego wszędzie złapiesz klenia czy jazia w Wiśle pod warunkiem że

1 Znajdziesz rynnę ok 1.5m głębokości

2 będziesz necił raz dziennie grochem (jest to super zanęta)ok dwuch tygodni

I najważniejsza sprawa że nikt cię nie namierzy i nie spapra ci miejscówki chlebem .

Ja nęcę w okolicach Jabłonny i naprawdę sa super wyniki .Najgorzej jest znaleźć dobrą miejscówkę .Po dwuch tygodniach gdy już wejdą Jazie ,Klenie czy Lechy sypię surowy groch ,później gotuję tylko tyle co do wędkowania .

 


Jeszcze jedna ważna rzecz przy surowym grochu nie gotowanym .Trzeba go namoczyć minimum 24 h przed wrzuceniem do wody !!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo waże !!!!!!!!!!!!aby rybie nie pęczniał w przewodzie pokarmowym .


 

(2012/07/09 11:29)

Piter1989


Witam serdecznie, chciałbym powędkować spławikowo na odc. most śląsko dąbrowski - most świętokrzyski. Interesuje mnie wnęka między tymi dwoma mostami jezeli ktos mialby jakies informacje to bylbym bardzo wdzieczny za pomoc! (2014/05/05 22:13)