Klenie - łowienie z gruntu

/ 6 odpowiedzi
mam pytanie jakie znacie najlepsze przynęty na klenia z gruntu??łowił ktoś zwas w rzece mśli???
pixon


Czereśnia, Wiśnia, Skórka chlebowa, Pijawka, Kukurydza, Groch, praktrycznie wszystko.

Ja najczęściej łowie na skórke chlebową, długi przypon, dobre obciążenie i dalekie rzuty bo klenie są bardzo płochliwe. 

(2011/02/17 10:24)

wedkarz2309


Kleń nie ma dużych wymagań.

Przywali chyba na wszystko.

Typowo kleniowymi przynętami gruntowymi na pewno jest wątróbka drobiowa, ale chyba nie ma najlepszej przynęty:)

(2011/02/17 10:48)

dawido199


Osobiście polecam: wiśnie, czereśnie, kukurydzę, skórkę od chleba i ślimak.Chociaż co do tego ślimaka nie jestem pewien bo tylko słyszałem o tym że można łowić na ślimaka.Ten ślimak to ma być bez skorupki. (2011/02/17 11:16)

ryukon1975


Podstawą jest znalezienie przynęty skutecznej na twoim łowisku a wachlarz przynęt do przetestowania jest naprawdę szeroki.Kleń to ryba wszystkożerna najbardziej z wszystkich naszych ryb. (2011/02/17 11:18)

lechu80


Najlepszą przynęta są czereśnie, wiśnie, porzeczka. Najlepiej koniec maja, czerwiec, lipiec. Można łowić też na rosówkę. Najlepiej jak jest wysoki stan wody, albo jak się wylewa z brzegu. Wtedy szukamy zalane drogi lub żwirownię. (2011/02/17 13:14)

ryukon1975


Jest tyle przynęt na klenia a wszyscy się zacięli no może nie wszyscy ale wielu -czereśnie,wiśnie-czereśnie ,wiśnie.Powiedzcie też chłopakowi gdzie ma ich nazrywać.Może i nie są to złe przynęty ale okresowe a kleń żeruje cały rok. (2011/02/17 17:37)