Kleń pstrong

/ 5 odpowiedzi
Planuje wybrać sie nad rzekę  Zyzogę bardzo czysto i miejscami kamienistą o szerokości 6 m-2mi glębokości max 1m woda średnio zimna
Moim łupem ma być kleń lub okoń
Na rzece nikt nie łowi bo nie jest zarybiana i nie wiem jakich dokładnie ryb mogę sie spodziewać wiem tylko tyle są tam małe klenie  setki zbierają sie czasami w stada i sobie pomyslałem jak są małe to i duże .
Nie wiem jakich przynęt mam użyć jakieś woblerki może wahadłówka !!!Z góry dziękuje !!!
robertxxx62


Witam !!!
Jak by to miał być spinning to malutkie woblerki , jak najmniejsze , imitujące małe rybki i owady , wahadłówki równie te najmniejszego rozmiaru , czasami są wyjątki i kleń uderza w większe przynęty ale ja używam małe woblerki takie 2,5cm, najbardziej skuteczny na moim łowisku okazał się wobler 3cm imitujący żabkę koloru zielonego z żółtym brzuszkiem , czasami też uderza ładny pstrą na tą przynętę . Jeszcze jedna rada , klenia i pstrąga trzeba po cichu podchodzić , żadnych trzasków gałęzi czy  brodzenie po wodzie . Pozdrawiam i udanych połowów :)!!! (2010/08/23 21:00)

picnawode2


Zgadzam sie z kolegą powyżej.Natomiast obecność małych kleni nie gwarantuje,że złowisz tam dużego.I jeszcze jedna sprawa.......wędkarz powinien znać chociaż nazwy ryb,które zamierza łowić.Nie ma w polskich wodach pstrongów....są pstrągi:)......połamania! (2010/08/23 21:07)

bykus1


W poprzednim odcinku pokazałem jak wycinam korpusy z klocka lipowego, jak wklejam obciążenie i oczka z drutu o średnicy 0.6 mm. W tej części czas na kolejne prace. Gwoli ścisłości chciałbym przypomnieć, że nie są to sztywne zasady. W Polsce pewnie kilka setek spinningistów robi woblery, tak samo lub podobnie. Nie ma lepszych sposobów. Końcowy efekt weryfikują ryby. A więc, zabierzmy się do pracy. Czytaj Całość Komentarze (4) Interes Działaczy, Polityka - Jak jest, naprawdę w OZ Jelenia Góra PFF Drukuj Emil W Obronie Własnej Wpisany przez Jarek Kempa niedziela, 13 lutego 2011 18:34 Walne zebranie członków Koła Grodzkiego to oprócz rozliczenia z realizowanych zadań, również okazja do rozmowy z delegowanym przedstawicielem Zarządu Okręgu. Czytaj Całość Komentarze (2) Budujemy Watsona PDF Drukuj Email Rod building Wpisany przez Sebastian Zdrojewski wtorek, 01 lutego 2011 20:23 Zawsze chciałem podpatrzeć jak robi się wędkę, ale domowym sposobem. Na platformie YouTube, jest od groma filmów instruujących, jak dobierać komponenty, jak je montować, ale przeważnie, trzeba mieć bogatsze zaplecze wsparte o profesjonalny rapper. Tym razem mogłem podpatrzeć i uwierzyć, że Batsona można złożyć sprawnie w kuchni. Czytaj Całość Komentarze (7) Koszulki naklenie.pl PDF Drukuj Email Redakcja Wpisany przez Redakcja sobota, 15 stycznia 2011 17:58 Od pewnego czasu można nabyć w sprzedaży koszulkę pamiątkową Naszego portalu. Od tego weekendu sklep i producent koszulka.pl, rozszerzył ofertę o kolejną wersję koszulki. Czytaj Całość Dodaj komentarz Kleń Zimą PDF Drukuj Email Technika Połowu Wpisany przez Przemek Szymański niedziela, 02 stycznia 2011 20:36 Polska, ale i europejska zima w pełni. Mało jest wędkarzy, którzy polują z zamysłem na klenie właśnie zimą. Są inne utarte w wędkarskiej wierze gatunki ryb, które, jakoby są cenniejsze. Zależnie od europejskich przepisów od stycznia można łowić, trocie, łososie. W niektórych rzekach pstrągi. Czytaj Całość Komentarze (13) I Gwiazdkowy Konkurs Portalu Naklenie.pl PDF Drukuj Email Konkursy Wpisany przez Redakcja piątek, 24 grudnia 2010 00:00 W dniu 25.12.2010 odbyło się losowanie zwycięzców Pierwszego Gwiazdkowego Konkursu Portalu Naklenie.pl. Piszę "pierwszego", bo mam zamiar kontynuować przedsięwzięcie. Czytaj Całość Komentarze (11) Jak Zrobić Imitację Owada cz.2 - Made by Bigrafi PDF Drukuj Email Lurebuilding Wpisany przez Rafał Przybyła środa, 24 listopada 2010 23:16 Postaram się trochę przybliżyć malowanie woblerów, które robię. W pierwszej części pokazałem jak przygotowuję korpusy i stelaże. Stelaże wklejam na żywicę epoksydową lub distal, więc ten element pomijam, w większości przypadków jest taki sam. Czytaj Całość Komentarze (9) Kleń z Krainy Rzek Alzacji PDF Drukuj Email Miejscówki na Klenie Wpisany przez Robert Szczepański poniedziałek, 01 listopada 2010 19:32 Zaczynając pisać ten tekst zdaję sobie sprawę z faktu, iż zmuszony będę do powielania szeregu obserwacji i doświadczeń związanych z poławianiem klenia przez wszystkich tych wędkarzy, którym łowienie tej ryby, nie wynika z przypadku, a jest częścią ich świadomego wędkarstwa. Czytaj Całość Komentarze (11) Sposób na Klenia PDF Drukuj Email Miejscówki na Klenie Wpisany przez Przemek Szymański piątek, 22 października 2010 00:00 W prasie dziesiątki artykułów w sezonie, w internecie setki, jak nie tysiące. Każdy ma swój sposób na klenia. Poławia się je w nurcie, na przelewach, w rynnach, na rafach. Radzi, co zrobić by odnaleźć go i skłonić do brania. Jak podchodzić by być nie widzialnym dla ryby. Pisze się, o dużych rzekach jako spełnienie sukcesu. Czytaj Całość Komentarze (3) Woblery Kobi PDF Drukuj Email Przynęty Wpisany przez Przemek Szymański sobota, 12 lutego 2011 01:11 Woblery Kobi, są już znane przez entuzjastów dziedziny lurebuildingu, w niemal całej Polsce. Obserwując aukcje, robione są, nie często. W parze z nie dostępnością idzie jakość, bo Robert w tej prostocie wykonania daje fajną, spontaniczną akcję woblerów. Producent poprosił mnie o testy na moich wodach i wyrażenie krótkiego zdania o nich. Nie mogłem odmówić. Czytaj Całość Komentarze (8) Lure Factory 2011 PDF Drukuj Email Konkursy Wpisany przez Przemek Szymański czwartek, 20 stycznia 2011 18:18 Nie od dzisiaj wiadomo, że Nasz portal obfity jest w osoby zafascynowane budowaniem przynęt, nie tylko na klenie. Dowodem na to, jest rosnąca, z każdym tygodniem galeria zdjęć, Naszych forumowiczów, a także portalowe Warsztaty. Czytaj Całość Komentarze (6) Szkoła Lurebuildingu - Wobler Klasyczny cz.1 PDF Drukuj Emil Bodybuilding Wpisany przez Przemek Szymański piątek, 14 stycznia 2011 22:54 Woblery klasyczne próbowałem już robić pod koniec lat 90-tych. Nie było wtedy portali wędkarskich i w ogóle, nie miałem internetu. Czytaj Całość Komentarze (11) Jak Było, czyli Podsumowanie Sezonu 2010 PDF Drukuj Email Wspomnienia Wpisany przez Przemek Szymański poniedziałek, 27 grudnia 2010 13:30 Kolejny rok za nami. Czas podsumowań, czas planów. Okres w którym mniej się dzieje nad nizinnymi wodami. Wody górskie cały czas pod ochroną. Lubię co roczne podsumowania, wglądy w statystyki. Dużo mówią o pracy nad portalem, nad forum. Czytaj Całość Komentarze (4) Mistyka Kleniowego Sportu PDF Drukuj Email Technika Połowu Wpisany przez Piotr Flor sobota, 04 grudnia 2010 12:10 Kleń to wbrew pozorom jedna z najbardziej sportowych ryb. Zapytacie: Kleń? Ta wszędobylska, pospolita ryba?’. Tak, właśnie ta. To ryba płochliwa, ostrożna i bardzo sprytna. Kleń jest trudny do złowienia. A duży kleń to jeszcze wyższa szkoła jazdy. Czytaj Więcej Komentarze (12) Kleń Nocą PDF Drukuj Email Technika Połowu Wpisany przez Lesław Ruszała sobota, 20 listopada 2010 23:09 Od kilku sezonów wraz z wujkiem zaczęliśmy łowić w nocy. Ja łowiłem sandacze na duże gumy, wujek w kamieniach bawił się z kleniami. Nie wiedziałem co on w tym widzi. Łowił w prawdzie, po kilka sztuk, na każdym wypadzie, ale poświęcanie czasu na ryby, które rzadko miały więcej niż 45 cm. Czytaj Całość Komentarze (3) Ożywić Owada cz.5 - Wklejanie Sterów i Odnóży PDF Drukuj Email Lurebuilding Wpisany przez Przemek Szymański niedziela, 24 października 2010 00:00 W poprzedniej części przedstawiłem różne, przykładowe sposoby malowania korpusów. Są też i inne techniki, ale obecnie nie eksperymentuję z tym warsztatem. A, więc mamy już gotowy, pomalowany korpus. Czytaj Całość Komentarze (11) Kleń dla Zuchwałych cz.2 - Smużak. Jak Prowadzić? PDF Drukuj Email Technika Połowu Wpisany przez Przemek Szymański niedziela, 17 października 2010 19:22 Powstał temat na naszym forum. Poruszył on problem i zagadnienie jakim jest smużak. Temat niestety trudny, może to i dobrze, bo co łatwe szybko się nudzi. Warto iść na przód i specjalizować się, w różnych technikach. Ale co to jest ten smużak? Jak wygląda? Czytaj Całość Komentarze (5) Więcej artykułów… * Batson RX6 * Jak Zrobić Imitację Owada cz.1 - Made by Bigrafi * Kleń Jesienią * Rebel Big Ant * Spodnie Wędkarskie Airflo T-Water * I Plebiscyt Naklenie.pl * Kleń dla Zuchwałych cz.1 - W Górę, czy w Dół? * Żabka Dorado * Shimano Nexave 2500 FB * Owady Darsona * Ożywić Owada cz.4 - Malowanie i Lakierowanie * RS Rods IM6 10' 5/8oz * Ożywić Owada cz.3 - Impregnacja Korpusu i Jego Obciążenie * Złów i Wypuść-Błędy i Zagrożenia * Złów i Wypuść * Ożywić Owada cz2-Przygotowanie Korpusu * Co Powinienem Wiedzieć o Kleniu,czyli jak Skutecznie Polować na Glanisa cz.2 (2011/03/06 19:11)

kaban


"Moim łupem mają paść..." to brzmi jak wyrok na tych niby maluczkich."Woda średnio zimna"-nie wiem co to ma oznaczać bo pojęcie względne.Wiem jedno:w małej rzece świetnie sprawdzają się małe woblerki,obrotówki i gumki. (2011/03/06 20:07)