Kleń w rzece Bug

/ 2 odpowiedzi
Witam. Cały miesiąc Próbuję złowić klenia na spinning w rzece Bug w okolicy miejscowości Brok. Rzeka praktycznie nieuregulowana, woda podniesiona i mętna. Próbuję z mizernym skutkiem. Jedynie jazia jednego złapałem. Może mi ktoś podpowiedzieć czy o tej porze i w takich warunkach kleni mam szukać raczej przy brzegu czy dalej w korycie rzeki? W szybko płynącej wodzie czy szukać spowolnienia? Stosować woblerki głebiej schodzące czy raczej powierzchniowe (salmo tiny). A może mała obrotóweczka będzie lepszym rozwiązaniem? Nie szukam gotowej recepty ale wyjściowego punktu zaczepienia do dalszego postępowania. Naczytałem się masy materiałów i jeśli chodzi o okres letni i zimowy to chyba załapałem. Ale jeśli chodzi o marzec to nie wiem jak to ugryźć. A może ktoś łowi teraz klenie na Bugu i poratuje nowicjusza dobrą radą?:)
kaban

Na Bugu łowiłem dwa razy w życiu (wakacyjny wypad) i w zupełnie innych warunkach. Przy danych opisanych w poście albo bym odpuścił łowienie do czasu oczyszczenia wody albo szukał ryb przy brzegach używając tych "mieszających" wodę. (2014/03/26 16:26)

BencWWY

Jak tam z Tymi Kleniami w Bugu jest go trochę? czy lepiej na liwcu szukać, jeszcze nigdy nienastawiałem się na tą rybę, ale w sobotę mam zamiar, na spina, jakieś rady :P (2014/04/01 21:29)