Kleń w małej rzece

/ 9 odpowiedzi
witam mam zamiar łowić klenie na małej rzeczce o gł 2 i szerokosci 2,5m metoda spławikową imam takie pytanie czy mogę nęcić klenia ?
crash987


nei czy mogę nęcić tylko czym (2012/07/01 20:14)

wojtek23


Kukurydzą  (2012/07/01 20:46)

ryukon1975


Nęcić możesz wieloma produktami bo kleń to ryba wszystkożerna.Należy jednak pamiętać że każde łowisko ma dobre i złe przynęty.
Możesz przykładow nęcić i łowić na wspomnianą kukurydzę,u mnie ona się sprawdza raczej na małe rybki ale jak chcę dużego klenia to nęcę i łowię na groch. (2012/07/01 23:56)

szogun1


Nęcić możesz wieloma produktami bo kleń to ryba wszystkożerna.Należy jednak pamiętać że każde łowisko ma dobre i złe przynęty.
Możesz przykładow nęcić i łowić na wspomnianą kukurydzę,u mnie ona się sprawdza raczej na małe rybki ale jak chcę dużego klenia to nęcę i łowię na groch.

O to to to... Ja tez nece groche jest bardziej selektywny mozna tak pow (2012/07/02 01:27)

Bernard51


Gotowany ziemniak w mundurkach i w kostke krojony tez jest dobra zaneta na klenia, zakladajac na hak wieksza kostke mozna mozna z federkiem siedziec spokojnie drobnica nie skubie a jak cos wezmie to wiekszego .Ja na ziemniaczka zlowilem rekordowego (wlasny rekord)2,06kg
Polamania! (2012/07/02 05:50)

Fazie


Ja łowie na czereśnie i czerwoną porzeczkę. (2012/07/02 20:55)

kaban


Ja tak poza tematem :co to za rzeczka ? Dwa metry głębokości przy dwóch i pół szerokości. Pytam z czystej ciekawości bo takiej jeszcze nie spotkałem. (2012/07/05 12:56)

spinningista1


Możesz spróbować czereśnią lub wiśnią,a potem na to łowić (2012/07/05 13:07)

ZbiBul


Spróbuj na:
konik polny,
pijawkę,
wiśnię,
czereśnię,
ślimaka,
kukurydzę,
ogonek uklejki,
ciasto,
itd oraz wiele regionalnych "wynalazków".
Podstawa łowienia Kleni a nie kleników to cisza, mało widoczne poruszanie się po brzegu /nigdy nie idź z nurtem - zawsze pod nurt bo ryba ta wypatruje głównie pożywienia nadpływającego z nurtem. W takiej jak opisujesz rzeczce to nawet na kolanach przy "burcie" trzeba by było łowić i tak aby ryba nie widziała Twojego profilu na tle nieba - machnięcie wędką to jednak jest również widoczne przy szerokości cieku 2,50m. (2012/07/05 13:43)