Zaloguj się do konta

Kleń w lutym z niedużej rzeki Łyna

utworzono: 2014/02/12 13:29
siawes

Witam kolegów i mam takie oto pytanie. Mieszkam w pobliżu pięknej rzeki jaką jest Łyna w okolicy 
Dobrego 
Miasta. Rzeka jest w wielu miejscach wolna od lodu i chciałbym pokazać już ze spinek za kleniojaziami.  Jakie przynęty oraz w jakich miejscach teraz szukać tych ryb. Szukałem i na forum i w necie ale info jak łowić w takiej niedużej rzece i jak odpowiednio podejść jest znikome dlatego proszę was koledzy o pomoc bo Klein eni    powie głównie latem i nigdy nie mówiłem zima wybaczcie za ten wpis ale 1 raz nadaje z dotykowego tel [2014-02-12 13:29]

ryukon1975

Przynęty na zimne pory to na przykład woblery. Najlepiej naturalne barwy i stonowana nie agresywna praca, lekko kolebiące się na boki i inne o podobnym charakterze.

Jeśli chodzi o miejsca to wszystko zależy od wody. Zima taka w sumie nietypowa i mocno odbiegająca od norm (jeśli jeszcze takie są w pogodzie :)). U mnie w tej chwili jeszcze trudno łowić na spinning- lód ale jeśli pogoda a dokładnie temperatura utrzyma się na obecnym poziomie przez kilka dni to zapewne ruszę nad wodę. Jutro jadę/idę sprawdzić warunki.

[2014-02-12 16:06]

Witam kolegów i mam takie oto pytanie. Mieszkam w pobliżu pięknej rzeki jaką jest Łyna w okolicy 
Dobrego 
Miasta. Rzeka jest w wielu miejscach wolna od lodu i chciałbym pokazać już ze spinek za kleniojaziami.  Jakie przynęty oraz w jakich miejscach teraz szukać tych ryb. Szukałem i na forum i w necie ale info jak łowić w takiej niedużej rzece i jak odpowiednio podejść jest znikome dlatego proszę was koledzy o pomoc bo Klein eni    powie głównie latem i nigdy nie mówiłem zima wybaczcie za ten wpis ale 1 raz nadaje z dotykowego tel


Tak jak Krzysiek Ci napisał, mianowicie wszelkiego rodzaju woblerki o naturalnej barwie i niezbyt agresywnej pracy.Jeżeli chodzi o miejsca to w okolicach Smolajn,znajomi łowią tam.Ja akurat  łowie na Pasłęce w okolicach Ornety,bo to mój okręg,zaś właśnie ten odcinek od Smolajn w dół jest dosyć fajny jeżeli chodzi o Jazie i Klenie.

[2014-02-12 17:09]

siawes

Thomaso zaden problem zebys wzial rejestr na okreg olsztyn bo jest przeciez porozumienie z elblaskim i smialo mozna latac po olsztynskiej lynie, aco do przynet to mam zamiar z salmo hornetem 3cm polatac bo mam akurat naplotke malowany i gleboko schodzi jak i na sieki bo tez mam kilka w naturalnych kolorach. Za twoja namowa podlece tam w okolice smolajn ale i przy dobrym miescietezteren obadam bo czesto wokolicy barcikowa zimowiska ryb byly. A jak z miejscowkami, kazda oblawiac czy szukac pewniejszych tylko? lyna nie duza i ciezko podejsc cwaniaka hehe

[2014-02-12 18:38]

siawes

Najmocniej przepraszam bo mialo byc thomson a nie tomaso , czy jak ja tam napisalem, mam nadzieje ze zly nie bedziesz:) [2014-02-12 18:44]

 A jak z miejscowkami, kazda oblawiac czy szukac pewniejszych tylko? lyna nie duza i ciezko podejsc cwaniaka hehe


Pewnie,że nie musisz się skupiać tylko na tej miejscówce ,wszędzie gdzie masz ochotę szukaj.Na tym odcinku,który Ci podałem proponuję abyś skupił się trochę dokładniej niż na innych,bo z tego co wiem (a napewno są to sprawdzone informację) jest tam dużo tego typu ryb, na którę się nastawiasz. PS. A z tym okręgiem napewno w tym roku ogarnę, ponieważ interesyje mnie jedno łowisko- ale na nie dopiero w czerwcu się wybiorę.


[2014-02-12 19:07]