Kleń na muchę

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich:) 
W sezonie 2013 spróbuję pobawić się w wędkarstwo muchowe. Przez moje miasteczko przepływa niewielka rzeczka. latem można tam spotkać wielu wędkarzy głównie łowiących metodą spławikową, trafiają się coraz częściej także spiningiści, lecz do czego zmierzam: Nigdy nie widziałem  tutaj "muszkarzy", a bardzo często spędzam wolny czas nad wodą i wiem - wynika to z moich obserwacji, że w niej pływają na prawdę wielkie klenie. Wędkarze łowią tutaj piękne sztuki używając wędki spławikowej, lecz ja pisząc szczerze wolę bardziej aktywne łowienie, dlatego zwracam się do Was Koledzy o pomoc, ponieważ chciałbym zacząć łowić klenie na muchę - wiele o tym czytałem,ale wolę się poradzić wędkujących:) W jaki kij,kołowrotek,linkę i muchy mam się zaopatrzyć???????
robertxxx62


Witam ! Ja osobiście często chodzę za klenikiem i w tym roku złowiłem ich dosyć dużo . Co do sprzętu to są różne opinie , też zależy kto na co łowi klenie , ja napiszę jaki ja używam , mi się sprawdza na efekty również nie narzekam . Kijek używam klasy 4#5# preferuje lekkie kijki i delikatne łowienie , sznur pływający WF5 , kołowrotek to magazyn sznura przy takim delikatnym sprzęcie ale dobrze mieć w zanadrzu dobry hamulec , jak by się trafił duży okaz albo przyłów w postaci bolenia , co nieraz mi się zdarzyło :) A jeśli chodzi o muchy to u mnie sprawdzają się żuki , robale , duże chrusty w upalne dni pod wieczór to jest masakra  , również nie może zabraknąć w pudełku małych muszek które sprawdzają się w dni kiedy bierze delikatnie . Duży kleń na muchówce to poezja :):) Pozdrawiam !!!!! (2012/12/01 11:54)

pawelz


Mam bardzo male doswiadczenie z bialorybem na malych rzeczkach, ale wydaje mi sie, ze trudno je zlowic na muche. Oczywiscie te wieksze sztuki. W takich wodach ryby raczej pochowane sa po dziurach i dolkach i dosc trudno je z tamtad wywabic. Kleniowi nie staniesz nad glowa tak jak lipieniowi czy pstragowi i nie skusisz go na nimfe. Do tej ryby w przypadku muchowki nalezy podejsc z dystansem, co w przypadku malych rzeczek jest dosc trudne. Choc nie niemozliwe (2012/12/03 14:02)