Zaloguj się do konta

Kleń na przynęty na włosie

utworzono: 2017/03/04 21:55
woro

Witam. Mam duży problem ze zacięcie klenia na drgającą szczytówke, na 20 brań może 1 zacięte. I chce zastosować przynętę ( kukurydze) na włosie i wolny bieg. Łowił ktoś z was właśnie tak klenie? [2017-03-04 21:55]

ryukon1975

Włos i wolny bieg to nie jest sposób na klenie a z całą pewnością nie na zwiększenie skuteczności zacięć. Przyczyn niepowodzeń szukałbym zupełnie gdzie indziej. Zła przynęta, złe miejsce z duża ilością małych kleni, zły hak lub wszystkiego po trochu.:) [2017-03-04 22:14]

fishark

ja bym wymienił szczytówkę na ciut twardziejszą [2017-03-04 23:34]

woro

Próbowałem już różnych haków, różnych przynęt i ciągle mam to samo. Branie trwa dosłownie ułamek sekundy i nawet trzymająć wędke w ręce nie moge wciąć. Cwane bestie, spróbuje z tym włosem i wolnym biegiem niedługo.  Zobaczymy. A miejsca są dobre z dużymi kleniami. Ten akurat na spinning :) [2017-03-05 00:41]

woro

ryukon1975 a dlaczego uważasz że ta metoda się nie sprawdzi?
  [2017-03-05 00:51]

ryukon1975

Sam sobie odpowiedziałeś. Brania są krótkie, u mnie tak biorą małe klenie. Uruchomi taki okaz 12-15 cm wędkę dość mocno w stosunku do swojej masy ale zacięcie takiego to rzadkość. Kleń nie pojedzie na wolnym biegu to nie karp. Poczuje najmniejszy opór i pozbędzie się z pyska przynęty i haka. Sam hak jest dość ważny przy łowieniu kleni z powodu faktury tkanek jego pyska nie w każdym miejscu byle jaki hak dobrze chwyta. Próbowałeś coś kombinować z długością przyponu i stosować długi nawet 100-120 cm? Z przynętą też warto eksperymentować. Piszesz tylko o kukurydzy u mnie ona na klenia jest mało skuteczna, znaczna większość kleni jaka na nie bierze to maluchy. Powiem tak, próbować możesz ale ja bym wybrał inną drogę, szczególnie że warunki rzeki u mnie raczej nie pozwalają łowić z wolnym biegiem na większości kleniowych stanowisk. [2017-03-05 04:23]

kaban

Używając naturalnej przynęty a w moim wypadku to właściwie tylko owoce i chleb trzymam wędzisko cały czas w dłoni. Haki to Ownery 1 lub 2 i mniejszych nie wiążę. [2017-03-05 07:32]

pstrag222

Łowisz przelotowo, czy na sztywno ? [2017-03-05 09:04]

ogtw

Ile zacięć - tyle ryb, tak się łowi klenie z gruntu. Kleń ma bardzo twarde podniebienie i dlatego duży haczyk wbija się na głębokość mniejszą od 1 mm, wtedy może się złamać albo odhaczyć. Do łowienia kleni wielkości 40-60 cm z gruntu, najlepszy jest haczyk numer 10, przypon 15-20 cm. Wędkę trzyma się w jednej ręce a żyłkę, lekko napiętą w palcach drugiej ręki, po wyczuciu brania, natychmiast zaciąć. Jeżeli kukurydza jest na tyle miękka, że po zacięciu, haczyk się przez nią przebije to nie ma sensu stosowanie metody włosowej.   [2017-03-05 09:31]

Jakub Woś

Klenie, małe klenie to bardzo towarzyskie rybki. Potrafia brać pod nogami i odprowadzać przynętę. Są świetnym materiałem szkoleniowym. Można w zasięgu wzroku położyć przynętę i obserwować jak wyglądają brania. Małe klenie podpływają do przynęty i agresywnie ją szarpią. Łapią w pysk szarpną i momentalnie wypuszczają. Są niemalże nie do zacięcia i szybko gołocą haczyk. Większym kleniom zdarza się, wziąć całą przynętę do pyska i wtedy szarpnąć. Jeśli mamy ciężarek przymocowany na stałe to często zacinają się same. Na moim odcinku Wisły klenie po sumach to ryby które najłatwiej zaciąć bo mnie praktycznie wyręczają. Aby ułatwić kleniom samozacięcie stosuje dwi metody. Pierwsza to mocna przynętą, której nie zerwą pierwszym szarpnięciem świetnie sprawdza się pijawka. Pomocny jest też duży hak. Klenie mają duże pyski więc nie stanowi dla nich problemu duży hak ja często łowię na haki nr 6 a nawet 2 [2017-03-05 18:50]

woro

Dzięki za każde podpowiedzi.

Powiem tak że łowiłem już chyba na każdą przynęte i najlepsza i wszędzie dostępna była kukurydza. Zarówno małe jak duże klenie biorą u mnie na tą przynęte i skubią tak samo delikatnie. W 1 miejscu mocne jest tylko pierwsze branie, reszta to tylko ostrożne skubanie. Cwane bestie z małej rzeki. A spróbować z przynętą na włosie i tak spróbuję. pstrag222 właśnie łowiłem tylko przelotowo. [2017-03-05 19:31]

pstrag222

Powiem C i tak ja obecnie wedkuje praktycznie tylko i wyłącznie na zestawy z samocieciem .
Oczywiscie przy feederach.
Tu bym szukał błędu i próbował tak łowić .... [2017-03-05 19:45]

woro

Dzięki wielkie. Bo o tym nie pomyślałem, zobaczymy. [2017-03-05 19:50]