Zaloguj się do konta

Kleń na nieuregulowanej rzece.

utworzono: 2014/06/18 19:42
kamil1986

Witam wszystkich! Do tej pory skupialem sie glownie na metodzie gruntowej ale w te wakacje chcialbym sprobowac bardziej aktywnych metod wedkowania, a mianowicie lekki spinning z nastawieniem na klenia. Uzbroilem sie z zestaw 24 woblerow z firmy maybug, zamierzam dokupic salmo hornet i tiny, brombe lipinskiego. Moze cos od stepanow-fishing, dorado, siek. Tylko ktore dokladnie modele? Wiem za nie na kazdej wodzie skuteczne sa te same modele ale ktore najlepiej spisuja sie u Was? Znacie moze jakies skuteczne woblerki hand made wykonywane przez naszych rodzimych wedkarzy? Tyle o przynetach. Teraz chcialbym sie skupic na rzeczy dla mnie najwaznejszej. Gdzie w rzece zaczac szukac klenia? Prosze nie pisac "uzyj wyszukiwarki itp" poniewaz to zrobilem i znalazlem sporo przydatnych informacji ale na temat uregulowanych rzek Na rzece na ktorej lowie czyli na bugu nie znajde opasek, glowek i innych wytworow ludzkich rak.. wiec gdzie mam szukac klenia? w szybkim nurcie? na odcinku gdzie lowie, nurt jest szybki a dno piaszczyste. Moze cos mi doradzicie bo troche szkoda czasu na probowanie w ciemno i rzucanie bez sensu w pierwsze lepsze miejsce. Latem poziom wody jest tam na tyle niski ze bez problemu moge przejsc na drugi brzeg. Czy mam szukac glebszych miejsc? Moje doswiadczenie ze spiningiem jest raczej male wiec dlatego tyle tych pytan. Z gory dziekuje za pomoc [2014-06-18 19:42]

Jakub Woś

Za przeszkodami. Za kamieniami, zwalonymi do wody drzewami, za zatopionymi kępami traw, pod krzakami i nawisami z trawy.
[2014-06-18 19:55]

woro

łowie na takiej samej rzece. szerokiej 5 metrów, po kolana wody a w dołkach do 2 metrów.
rzucaj tylko w tych głebszych miejscach tam sie czają duże klenie. ale trudno je z tego dołku wyciągnąć.ja rzucam tam woblery 5-7 cm ale jeszcze czegoś właśnie szukam na te klenie tam. bo czasem jest na prawde ciężko coś złowić. ale jak już to kleń około 50 cm.
[2014-06-19 01:58]

haja

Ja łowię na woblerki salmo 5 cm pstrąg/ strzebla w rzece Łososina k. Limanowej. Super łowienie. Podrzucasz i dość agresywnie ściągasz. Branie najczęściej z rozbryzgami wody zaraz po rozpoczęciu pracy woblera. Zazwyczaj klenie takie po 30 cm ale trafiają się dużo większe [2014-06-19 09:13]

robson270

http://youtu.be/BxY7WKwGqUw a tutaj relacja z mojej ostatniej wyprawy w poszukiwaniu kleni i pstrągów na małą górską rzeczkę. Łowiłem na woblerki Huntera (Instinct, Pixel i Chrabąszcze)
[2014-06-23 21:03]