Zaloguj się do konta

Kleń - jaką żyłkę dobrać?

utworzono: 2010/08/29 10:57
czajka3

Cześc jestem młodym wedkarzem lecz doświadczonym wedkuje odkad poszłem do szkoły a mam już 13 lat łowię na małej rzece i czasami uda mi sie na niej złowic klenia  lub jazia na dżdżownice nie czerwona  chodowlaną tylko na zwykłom z pola . Mam troche  problem  przycieciem   klenia musze stosowac ostrzejsze haczyki . Chciałbym sie dowiedziec jaka najlepiej  żyłkę  dopasowac do klenia jak narazie stosuje 23 do 7kg główna 18 do 4,5 kg przepon , chyba troche za gruba . Na  jaką przynete najlepiej łowic klenia ? I czym zanecac ? Myślałem terz o spiningu ale watpie by te klenie były by chętne na blache czy na woblera . [2010-08-29 10:57]

sochmen

Witam. Wiec Na klenia możesz używać żyłki od 0,18 - 0:22 z przyponem 0.16-0,18. klenia można łapać na spinning ale spinningować można od 16 lat .Połamania Kija
[2010-08-29 11:15]

czajka3

na spining już łowiłem  a na tej rzece kontroli raczej nie bedzie  [2010-08-29 11:23]

picnawode2

Jesteś dopiero na progu wędkarskiej "kariery" a już uczysz się kombinować.Piszesz,że na Twojej rzece kontroli raczej nie będzie.Ten portal jest dla wędkarzy a nie kłusowników.Moja rada...nigdy więcej nie pisz takich rzeczy albo zwróć się o poradę do miejscowych "gumofilców".Na pewno doradzą Ci jak złowić klenia widłami albo prądem.
Jeśli chodzi o spinning to jest to wprost idealna metoda do połowu klenia.Powstały specjalne woblery kleniowe,błystki kleniowe,wędziska kleniowe itd.Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to na tym forum znajdziesz wielu wspaniałych wędkarzy,którzy chętnie Ci pomogą.Sam wędkuję już od ponad trzydziestu lat i podzielę się swoją wiedzą.Od Ciebie zależy ,czy zostaniesz wędkarzem,czy kłusolem..........Pozdrawiam.
[2010-08-29 11:56]

domin77

POSZEDŁEM [2010-08-29 12:18]

na spining już łowiłem  a na tej rzece kontroli raczej nie bedzie

"Raczej", to w lipcu śnieg u nas nie spadnie, ale też tylko RACZEJ..... Ten portal czytaja także straznicy, więc nie znasz dnia ani godziny.......miej oczy dookoła głowy "na tej rzece" :D

[2010-08-29 12:23]

tomekol98

kolega picnawode2 ma racje to jest niedozwolone a pozatym skąd wiesz czy przypatkiem jutro pojutrze jednak niebędzie kontroli! [2010-08-29 12:28]

Cześc jestem młodym wedkarzem lecz doświadczonym wedkuje odkad poszłem do szkoły a mam już 13 lat łowię na małej rzece i czasami uda mi sie na niej złowic klenia  lub jazia na dżdżownice nie czerwona  chodowlaną tylko na zwykłom z pola . Mam troche  problem  przycieciem   klenia musze stosowac ostrzejsze haczyki . Chciałbym sie dowiedziec jaka najlepiej  żyłkę  dopasowac do klenia jak narazie stosuje 23 do 7kg główna 18 do 4,5 kg przepon , chyba troche za gruba . Na  jaką przynete najlepiej łowic klenia ? I czym zanecac ? Myślałem terz o spiningu ale watpie by te klenie były by chętne na blache czy na woblera .

Jesteś młodym człowiekiem i wędkarzem, więc błędy ortograficzne zostawmy w spokoju, najwyżej dostaniesz pałę w budzie, ale nie ma czegoś takiego w języku wędkarskim jak "przepon". Są tylko PRZYPONY. Co do ewentualnej kontroli na tej rzece, to juz Ci odpisałem, natomiast klenia spróbuj na grunt z ciężarkiem 50 gramów, na żyłkę główną 0,20/0,22, przypon 018, hak 10/12, na haku groch, kukurydza lub łubin. Zanęcaj tym co na haku. Na blachę i woblera klenie też biorą.

[2010-08-29 12:39]

Spining jest dozwolony od 14 lat a nie od 16 [2010-08-29 16:07]

dajesz żyłkę 18 -20 do tego cieńszy przypon. Ciężarek 20 - 30g Do tego haczyk 6-8 mniejsze się nie nadają, bo kleń to łapczywa ryba i głęboko połyka przynętę i ciężko je uwolnić. Na haka robaki - czerwone, białe, ślimaki a najlepiej pijawki. Zestaw podrzucasz pod jakieś zwisająca nad wodę gałęzie jeśli takie istnieją lub w warkocze wody za jakimiś przeszkodami.
[2010-08-29 17:00]

Misiek8181

na spining już łowiłem  a na tej rzece kontroli raczej nie bedzie 

Kolego zanim coś klepniesz następnym razem to się zastanów lepiej,jak widzisz wszyscy dali Ci porady połowu a nie kombinowania. Takie myślenie,powoduje wiele nie przyjemnych sytuacji nad wodą.

[2010-08-29 20:56]

Spining jest dozwolony od 14 lat a nie od 16

tomkens wszystko sie zgadza,od 16-tu-to na kora albo trupka. [2010-08-30 00:06]

szczur002

sochmen napisał:
Witam. Wiec Na klenia możesz używać żyłki od 0,18 - 0:22 z przyponem 0.16-0,18. klenia można łapać na spinning ale spinningować można od 16 lat .Połamania Kija

E Ty się nie odzywaj bo sam łapiesz metodą spiningową, a się tu udzielasz że jest od 16 lat i wprowadzasz ludzi w błąd . ! 

[2010-08-30 11:39]

Kombinowanie? - lepiej się tego oducz, o czym koledzy już Ci wspomnieli. Co do spinningu - to możesz popróbować małymi woblerami. Kup sobie na przykład Salmo Tiny lub wobler firmy Rapy - model Perch. Przejdź się wzdłuż rzeki, rzucaj gdzie się da (odpowiednio się kamuflując). W pewnych miejscach ryby wyjdą do przynęty w innych nie. Szybko dostrzeżesz - czym różnią się te miejsca.

Żyłka? - kup 0,18 - wystarczy.

Świetną przynętą na klenia jest czereśnia i wiśnia - ale to rada racze przyszło-sezonowa. Kleń - jak wiadomo jest wszystkożerny. Najważniejsze, to zlokalizować jego miejscówki (co nie jest specjalnie trudne). Na to trzeba czasu i nikt na portalu specjalnie Ci tego nie ułatwi.

Połamania
[2010-08-30 11:55]

GBH

Koledzy, skąd wzięliście te ograniczenia wiekowe spinningu? Np. te 16 czy 14 lat? Możecie podać źródło swojej wiedzy? Z góry dzięki [2010-08-30 12:35]

Koledzy, skąd wzięliście te ograniczenia wiekowe spinningu? Np. te 16 czy 14 lat? Możecie podać źródło swojej wiedzy? 

Spytałem się prezesa koła

[2010-08-30 12:43]

GBH

Dzięki tomkens, ale nie chodzi mi o prezesa :-) tylko o słowo pisane :-) Pzdr [2010-08-30 12:56]

GBH

No jak tam Panowie, udzieli mi ktos odpowiedzi? [2010-08-30 13:35]

czajka3

a jak bede miał karte a nie ukończone 14 lat to moge łowić na spining ? [2010-08-30 18:16]

GBH

Jestem uparty panowie. Czekam w dalszym ciągu na wyjaśnienia od kolegów: sochmen, tomekol98, tomkens, mario73 skąd wzięliście informacje, że spinningować może od 14 albo 16 lat. Dostało się młodemu wędkarzowi od Was, czekam więc na wyjasnienia

[2010-08-31 08:50]

GBH

Czajka3 - może łowić na spinning nieważne ile masz lat, a wypowiedzi tych pouczających (niedouczonych), a nie znających regulaminu możesz....... sam wiesz jak potraktować....:-)

Ps. W przypadku młodego wieku nałożone są natomiast inne ograniczenia - ale tu chodzi o wędkowanie z opiekunem - zajrzyj do regulaminu, tam jest to wyszczególnione.

Ps.2. Pozdrawiam prezesa koła Kol. Tomkensa. Jak macie takich prezesów w swoim okręgu to współczuję...

[2010-08-31 11:52]