Kleń i jaź na Warcie.

/ 7 odpowiedzi
Drodzy Koledzy!

Ostatnio w związku z panującym chłodem zacząłem przeglądać filmy o naszej pasji.
Film pt. "Przyczajony jaź, ukryty kleń" zrobił na mnie wrażenie. Chciałbym spróbować lekkiego spiningu na "mojej" rzece-Warcie. I tutaj właśnie mam kilka pytań... Jaki jest stan tych ryb właśnie w tej rzece? Kiedy mogę zacząć spiningowanie(z powodzeniem)? Czy na odcinku od Poznania w dół rzeki są jakieś pewne miejscówki?

Z góry dziękuje za rady.
Pozdrawiam
jacekm67


Witaj Kolego. Ja bardzo często wędkuje w okolicach Obrzycka i mogę Cię zapewnić, że ryby o które pytasz tutaj znajdziesz i to całkiem spore. (2010/01/31 13:46)

MłodyWronki


Kolego a łowisz te ryby na spining??? (2010/02/02 22:07)

jacekm67


nie używam spiningu, jestem raczej grunciarzem ,ale klenie i to piękne łapałem nawet na zestaw sumowy, i to na haczyk 2.0 z wątróbką drobiową (2010/02/03 01:32)

goryl25


Ja łowiłem nad wartą ale w miejscowości Stare Polichno :) i łowiłem na Feedera , i czepiały się fajne klenie i jazie :) może nie rekordy ale z waleczną duszą :) P.S. Przynętą było ziarenko GROCHU od DRAGONA :) ale może znajdzie się jeszcze ktoś kto łowił na spinning :)

(2010/02/03 12:12)

piotr 0206


kol.Młody Wronki-potwierdzam wypowiedź kol.Jacek67.Ja łowię na odcinku od Słonaw do Bablinka.Najlepsze wyniki w połowie klenia miałem na gruntowkę /wątróbka/.Ale to nie reguła.Na tym odcinku można go złowić wszędzie i na wszystko.Bywa że nie bierze na nic.A biorą naprawdę okazy.Na temat spinningu nie zabieram głosu bo tą metodą nie łowię. Pozdrawiam.   piotr 0206.

 

(2010/02/03 17:11)

szczupior


Witam! :) urlopy o raz cały wolny czas spędzm w okolicach Wielunia...a to już  niedaleko Warty.Poradzcie Koledzy gdzie w tamtych okolicach wybrać sie na rybki.Miejscowi wędkarze łowią raczej na różnych zbiornikach w okolicy , ja wole rzeke.Zawsze wędkowałem na Prośnie w okolicach Bolesławca i Wieruszowa.....ale coś od paru lat stalo sie z ta rzeką....albo ktoś coś jej zrobił .że nie ma tam ryby.Z góry dziekuje za porady i pozdrawiam .Jarek

 

 

(2010/02/25 09:47)

wedkarz2309


Nie łowię w tamtych okolicach kolego MłodyWronki, ale łowię u siebie i mam kilka sprawdzonych przynęt i zapraszam do tematu http://forum.wedkuje.pl/post/woblerki-klen-jaz/77615/0, w którym pokazałem swoje kilerki i nie tylko:)

W filmie "Przyczajony jaź, ukryty kleń" były to moje pierwsze kroki z lekkim spinningiem i może wyglądać na filmie to trochę amatorsko z mojej strony, ale zaraził mnie Paweł z Grześkiem tym na tyle skutecznie, że pokochałem ten sposób łowienia i do dziś złowiłem tą metodą sporo ryb tego gatunku i nauczyłem się naprawdę bardzo dużo na planie filmowym, jak i "po filmie" na "moich" rzeczkach i czekam z utęsknieniem, aż wejdą klenie i jazie do dopływów Odry, w których łowię:)

POŁAMANIA i naprawdę gorąco polecam ten sposób łowienia:)

30paro centymetrowe klenie-jazie na delikatny kijek z żyłką 0,14, to na prawdę super zabawa, a w szczególności w małych rzeczkach:)
A jak przywali kilogramowy okaz, to wtedy jest prawdziwy hard core:)

(2010/02/25 12:44)