Zaloguj się do konta

Kleń i jaź z kanału

utworzono: 2011/04/09 21:42
bursztyn

Witam wszystkich, czy łowił ktoś tytułowe rybki z kanałów, wędkuje na kanale noteckim i bydgoskim. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o porady, pora dnia, jakie miejsca wybrać, jaką przynętę i metodę (boczny trok itp.).
Pozdawiam
[2011-04-09 21:42]

bursztyn

Nie wiem co myśleć, czy nikt nie miał takiego doświadczenia, czy nikt nie chce się tym podzielić...
[2011-04-11 23:04]

kaban

Co prawda w typowym łowisku podanym w tytule nie łowiłem,ale wydaje mi się,że może moje spostrzeżenia z odcinków rzek o wolnym przepływie na coś ci się przydadzą.Jak dla mnie tego typu łowisko jest dość trudne i wymagające wiele cierpliwości jeśli polujemy na klenie i jazie.Wolny nurt daje rybom wiele czasu na "zastanowienie" się nad podjęciem ewentualnego ataku i mogą dłużej przyglądać się wabikowi bez straty energii.Szybkie odcinki wymuszają na drapieżnikach błyskawiczną reakcję na pojawienie się ofiary co często niweluje nasze błędy w doborze i podaniu przynęty.Najlepsze efekty na "wolnej" wodzie miałem świtem,o zmierzchu i w godzinach nocnych do 24-tej.Używałem głównie pływających woblerków (takie przynęty po prostu lubię najbardziej) i czasami obrotówek z lekkim korpusem o skrzydełku typu aglia w rozmiarze od 0 do 3.Nie wiem czy te informacje na coś ci się przydadzą ale może coś wykorzystasz.
[2011-04-12 07:36]

lapa81

Jakoś wielkich doświadczeń nie mam, ale w tym roku byłem dwa razy na kanale noteckim efekt 2 jazie 25 i 29 cm, jeden większy spadł mi. Łowiłem na bocznym troku na paprocha w kolorze pleksi z brokacikiem. Kolega dzień wcześniej łowił na woblerki na innym odcinku i może sie pochwalić 9 sztukami. Kolejna wyprawa może jeszcze w tym tygodniu.


 
[2011-04-12 10:10]

bursztyn

lapa81 a możesz napisać na jakim odcinku kanału łowiłeś? bardzo mnie to interesuje...

[2011-04-13 23:05]

lapa81

Te jaziki złapałem niedaleko śluzy w miejcowości Łochowo (50-100m od śluzy w stronę ujścia do kanału bydgoskiego). Łowiłem również przy samym ujściu, bez efektów ,jedno wyjście okonka. Na samym kanale bydgoskim starszy pan w okolicach mostu złowił parę zgrabnych okoni (paproch na główce jigowej). Jutro z kuzynem znowu będziemy na kanale, tylko jeszcze zastanawiamy się który odcinek obrzucać,najprawdopodobniej zaliczymy kanał w okolicy miejscowości Dębinek
[2011-04-14 10:21]

bursztyn

Dzięki za info, ja byłem ostatnio na dębinku 3 razy, raz na bocznego wyciągnąłem 2 nieduże pasiaki, raz nic, a jak byłem ze spławikiem to jeden wędkarz w odległości 50m od śluzy wyciągną 11okoni (kilka naprawdę ładnych)  i 2 zębacze, które wróciły do wody.
[2011-04-14 10:59]