Kleń czy jaź?

/ 18 odpowiedzi / 2 zdjęć
To mój pierwszy post a więc witam Was :)

Proszę o pomoc w określeniu gatunku rybki która widnieje na zdj.

Nie maiłem do czynienia z żadnym z tych gatunków więc mam mały kłopot...

Rybka wróciła po krótkiej sesji do wody :) Chodź reakcja "wędkarzy" z drugiego brzegu była smutna... Cyt. Eeeeee wypuścił ją

 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darek300


Pięknie ubarwiony kleń:)! (2011/07/01 21:13)

-Junior-


Dziękuję za szybką odpowiedź :) (2011/07/01 21:14)

pmizera87


Tak jak piszą Koledzy wyżej - jest to z pewnością kleń. (2011/07/01 21:16)

Adam01


O ho ho... Jaki łady kleń! Na co wzią? (2011/07/01 21:47)

-Junior-


Na obrotówkę typu long nr.1

Dłubałem okonie i nagle bach! Przyznam że byłem bardziej zdziwiony niż on :) (2011/07/01 22:27)

u?ytkownik92395


Witam

to mój pierwszy post więc witam wszystkich

dzis zlowiłem swoją życiówke kleniojazia tak mi sie wydawało ;) 52 cm (w dobrej kondycji wrócił do wody) nad woda byłem przekonany że to kleń a po powrocie do domu i obejrzeniu zdjęć mam coraz wieksze wątpliwości czy to nie boleń... bardzo proszę o rozwianie mych watpliwości, przyneta Rapala Original 5 cm niebieski grzbiet i biały brzuszek, Most Poniatowski Warszawa

pozdrawiam

mic

(2011/09/25 13:42)

u?ytkownik57785


Witam

to mój pierwszy post więc witam wszystkich

dzis zlowiłem swoją życiówke kleniojazia tak mi sie wydawało ;) 52 cm (w dobrej kondycji wrócił do wody) nad woda byłem przekonany że to kleń a po powrocie do domu i obejrzeniu zdjęć mam coraz wieksze wątpliwości czy to nie boleń... bardzo proszę o rozwianie mych watpliwości, przyneta Rapala Original 5 cm niebieski grzbiet i biały brzuszek, Most Poniatowski Warszawa

pozdrawiam

mic





Jak mamy rozwiać Twoje wątpliwości? Na podstawie czego? Jak wziął na Rapalę, to zapewne boleń, ale przecież nie widzimy ryby. Już łowiono na spinning karpie, wzdręgi, leszcze, i inne roślinożerne, także bez foty się nie rozwieje Twoich wątów. Ale jak może wędkarz nie odróżnić klenia od bolenia?



(2011/09/25 13:48)

u?ytkownik92395


Witam

to mój pierwszy post więc witam wszystkich

dzis lowielem w warszawie w okolicach poniatowskiego, moim celem były opaskowe sandacze a najgodnieszym przeciwnikiem którego udało mi się złowic był ten oto 52 cm okaz (w dobrej kondycji wrócił do wody)... now własnie czego... nad woda byłem przekonany że to klen ale po powrocie do domu to wykluczyłem (za małe luski i nie ta płetwa odbytowa) a więc czy to jest boleń czy może jaź, prosze o pomoc w rozwianiu wątpliwości

(2011/09/25 13:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Tomasz90


no piękny kleń ,smacznego:):):) (2011/09/25 13:55)

u?ytkownik92395


teraz ok zdjęcia widoczne

a więc to boleń

dzieki za pomoc

(2011/09/25 14:43)