Klej do woblerów

/ 15 odpowiedzi
witam ostanio kupiłem sobie poxipol i nie spełnia swojego zadania po  wychynięciu robi się miki jak guma robiłem wszystko tak jak jest w instrukcji nie jest przeterminowany co robię  źle 
wobek335


Może źle mieszasz proporcje. Powinno być rozrobione w strukturze 1-1. Ja osobiście używam poxipolu i spełnia moje wszystkie wymagania (2012/11/24 15:26)

kaban


Proporcje to jedno a drugie ,że niektóre kleje dwuskładnikowe potrzebują czasu i odpowiedniej temperatury do odpowiedniego związania. (2012/11/24 16:33)

grisza-78


Jeśli mieszasz składniki odpowiednio, tzn 50/50 to klej musi zastygnąć. Nie ma innej opcji. Być może jest to jakaś podróbka, trudno powiedzieć. Może wypróbuj jakiegoś innego kleju, jeśli z tym jest problem. (2012/11/24 18:51)

esox61


Do woblerów proponuję Distal długoschnący. Przez ok 2,5 godziny jest dobry do użytku. Twardnieje po ok 7godzinach a po 3dniach osiąga bardzo dużą wytrzymałość. Klejów szybkoschnących nie polecam ze względu na ich dużo gorsze właściwości wiążące. Jedyny wyjątek to Distal Rapid transparentny przydatny do wklejania sterów. W przypadku klejów szybkoschnących zasada stosowania jest taka sama jak i przy klejach długoschnących. 1:1 to właściwe proporcje. Są też kleje epoksydowe do połaczeń elastycznych więc to może być takiego rodzaju klej. (2012/11/24 19:11)

u?ytkownik66015


Poxipol bezbarwny jest trochę gumowaty po wyschnięciu. Szary jest twardy. Od kilkunastu lat stosuję tylko poxipol szary i jest ok. (2012/11/24 20:01)

Mlody97


szary też do kitu dziś kupiłem i to samo (2012/11/28 16:49)

szyspinn29


Ja wolę przezroka bo elastyczny i stelaż jak się ułoży to nie wywali go tak jak szary,który jest na sztywno.Może drewno masz nie wyschnięte ? Weź po małym pasku na papierze rozrów 1-1 szary pozostaw na 15 min i sprawdź jak się zachowuje. TO niemożliwe , że Ci nie wiąże. Pewnie drewno nie wyschnięte. (2012/11/28 17:27)

jakubnob


ja mialem poxipol 10 minutowy i po byl twardy jak kamien !!! cos robisz nie tak (2012/11/28 18:06)

adamo0


witam ostanio kupiłem sobie poxipol i nie spełnia swojego zadania po  wychynięciu robi się miki jak guma robiłem wszystko tak jak jest w instrukcji nie jest przeterminowany co robię  źle 

Kolego! Opisz jak i w czym urabiasz ten klej,bo coś tu nie gra. (2012/11/28 20:20)

Mlody97


Klek rozrabiam tak jak w instrukcji w proporcji 1 do 1 jednego mieszam i nakładam na dolą częś woblera po 15min można go normalnie zdrapać paznokciem i wyjąć stelaż teraz sie zastanawiam czy nie powinienem suszyć woblera gdyż woblery robię z gałęzi (2012/11/28 20:27)

adamo0


Klek rozrabiam tak jak w instrukcji w proporcji 1 do 1 jednego mieszam i nakładam na dolą częś woblera po 15min można go normalnie zdrapać paznokciem i wyjąć stelaż teraz sie zastanawiam czy nie powinienem suszyć woblera gdyż woblery robię z gałęzi

A czy tam czasami tam na ulotce nie pisze że do pełnego stwardnienia musi upłynąć więcej czasu? (2012/11/28 20:40)

Mlody97


pisze 10 min (2012/11/28 21:10)

adamo0


Nie jestem pewny bo nie mam aktualnie ulotki od tego kleju,ale chyba wiem o co chodzi.Jeżeli chcesz obrabiać papierem ściernym ten klej po 10 czy 20 minutach to zawsze będzie on jeszcze miękki i będzie się wałkował.Te 10 minut daje ci to że klej zgęstniał na tyle byś nie musiał już trzymać klejonego przedmiotu.Do pełnego wyschnięcia kleju potrzeba jednak pewnie z 6 godzin.Spróbuj odczekać te parę godzin i wtedy zobacz!  Pozdrawiam. (2012/11/28 21:35)

Mlody97


słuchaj próbowałem już wszystkiego zostawiłem klej na noc by wysechł ale on i tak był miękki a najgorsze jest to że gdy skleiłem nim dwie deseczki nie moglem ich nijak rozłączyć (2012/11/28 21:55)

orinoko


kolego doczytałem że używasz do strugania woblerów gałęzi. jak napisał SZYSPINN29 drewno jest zbyt mokre i klej nie zdąży odparować bo ciągnie wilgoć z drewna. jeśli strasznie chcesz strugać wobki to kolego polecam sklep budowlany typu Praktiker albo jakiś inny i rozglądnij się za drewnem lipowym. a jeśli chcesz lepsze drewno to tylko BALSA dostępna w sklepach modelarskich albo na allegro mają różne rozmiary desek i kantóweczek (2012/11/29 19:38)