Zaloguj się do konta

Klasyfikacja Grand Prix w kole.

utworzono: 2013/02/23 12:29
marekp


Potrzebuję jasnych informacji na temat klasyfikacji grand prix w kolach wędkarskich. Konkretnie zastanawia mnie jedno, czy zawody rozgrywane jako dodatkowa impreza w kole (poza preliminarzem) mogą być zaliczone do grand prix koła, czy nie. Jakie przepisy to regulują,. Jeśli ktoś wie to proszę o podpowiedz sam nie doszukałem się wiadomości na ten temat.Pozdrawiam [2013-02-23 12:29]

marek-debicki

Należy dotrzeć do regulaminu współzawodnictwa koła, który jednoznacznie powinien określać wszystkie zasady w przedmiotowej sprawie
[2013-02-23 13:00]

marekp

Tylko że taki regulamin nigdy nie istniał w naszym kole. Myślałem że są może jakieś ogólne przepisy w tej sprawie. Czy nie zarząd koła decyduje o tym czy dodatkowe zawody ogłoszone w kole będą wliczone do klasyfikacji grand prix.? Według mnie tak by było najlogiczniej. [2013-02-23 14:45]

marek-debicki

Każdy zawodnik przed sezonem powinien wiedzieć, jakie zawody są brane do generalnej klasyfikacji, inaczej jest to nie w porządku. Można przecież korzystając z uprawnień jakie daje Statut PZW, zwrócić się z pisemną prośbą do zarządu o wyjaśnienie sprawy. Zarząd powinień odpowiedzieć nie później chyba jak dio 30 dni. Takie sprawy powinny być jasne. Tak samo zawody powinny być rozgrywane wg odpowiednich regulaminów , stosownie do danej metody.
[2013-02-23 19:06]

jarekk

Zawody typu GPx koła są zawodami o charakterze towarzyskim i nie podlegają pod Zasady Organizacji Sportu Wędkarskiego. Oczywiście, jeżeli chce się organizować jakiś cykl imprez, to powinno stworzyć sie jakies reguły i, tak jaki kolega wspomniał powyżej, powinny być ogłoszone przed rozpoczęciem cyklu, aby każdy zawodnik wiedział w czym bierze udział. Kto takie zasady (przepisy) powinien stanowić ? ..oczywiście zarząd koła. Logiczne też jest, że jeżeli zawody nie znalazły się w terminarzu imprez, to nie powinny byc brane pod uwagę. Z doświadczenia jednak wiem, że w PZW można przegłosować wszystko na co przyjdzie ochota ;)

[2013-02-24 22:00]

marekp

Przede wszystkim dziękuję za zwrócenie uwagi na mój problem. Mam problem bo to właśnie moja skromna osoba jest od stycznia tego roku prezesem koła. Broń Boże nie zamierzam działać na czyjąś nie korzyść. Jeśli macie doświadczenie w kierowaniu kołem, to napiszcie czy zarząd koła może  zdecydować, czy zawody dodatkowe mogą być wliczone do grand prix koła,decyzją zarządu. Chciałbym tak zrobić. Czy do takich decyzji trzeba tworzyć  regulaminy.??? [2013-02-25 13:36]

piotr-strzalkow

W moim Kole odbyły się już 3 (przewidziane w Harmonogramie) imprezy z cyklu GP i gdyby pogoda dopisała (zapowiada się, że lód do weekendu nie będzie się już nadawał do bezpiecznego wejścia), to odbyłyby się jeszcze jedne (nieprzewidziane w Harmonogramie) w najbliższy weekend.

Ogólnie wszyscy byli za tym, żeby się odbyły. Wyniki byłby uwzględnione w klasyfikacji GP.

W Kole, do którego należę Zarząd (od ostatniego Walnego jestem członkiem) dostosowuje imprezy tak, aby było miło i przyjemnie, np. zawody na żywej rybie.

Życzę powodzenia i sukcesów w prezesowaniu ;)
[2013-02-25 14:36]

jarekk

Przede wszystkim dziękuję za zwrócenie uwagi na mój problem. Mam problem bo to właśnie moja skromna osoba jest od stycznia tego roku prezesem koła. Broń Boże nie zamierzam działać na czyjąś nie korzyść. Jeśli macie doświadczenie w kierowaniu kołem, to napiszcie czy zarząd koła może  zdecydować, czy zawody dodatkowe mogą być wliczone do grand prix koła,decyzją zarządu. Chciałbym tak zrobić. Czy do takich decyzji trzeba tworzyć  regulaminy.???


Jeżeli cykl GPx koła nie został jeszcze rozpoczęty, to oczywiście tak - możecie włączyć dodatkowe zawody. Jeżeli cykl został rozpoczęty (już są zapisy na pierwsze zawody), to decyzję podejmijcie z założeniem, że zmiana wejdzie w następnym sezonie.

Jeżeli chcesz wprowadzić jakieś korzystne zmiany w całym cyklu, to mogę poradzić  - postaraj się, aby cykl zawodów w kole był zbliżony do zawodów szczebla okręgowego, a zasady maksymalnie zbliżyły się do zasad obowiązujących w sporcie kwalifikowanym.

[2013-02-25 14:57]