Zaloguj się do konta

Kim jest młodzież wg PZW ?

utworzono: 2013/09/22 20:28
kucaj

Jest taki ustęp w regulaminie PZW "Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieŜy nie posiadających kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. KaŜda osoba z grupy ma prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW"   Kim jest młodzież dla PZW, ja sie moge domyślić ale nie zostało to określone. Wiec pytam moze ktoś wie? [2013-09-22 20:28]

kucaj

No i mam drugie pytanie. Czy łowiąc na wodach PZW i posiadając kartę wędkarską (pzw poznań) ale będąc niezrzeszonym, oraz kiedy składki roczne nie są opłacone, można wykupić zezwolenie na 1-3 dni na jedno konkretne miejsce? Ile to kosztuje?, nie opłaca mi sie wprowadzać opłat już w tym roku ( a to chyba jakies 170zł). Gdzieś mi sie mgli w głowie, że gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale nie moge przypomnieć gdzie... Proszę o odpowiedź pozdrawiam [2013-09-22 21:17]

kasalka

Młodzież to osoby do 16-ego roku życia. Interpretacji można doszukać się w kilku punktach prawa. od obowiązku kształcenia (nauki) po odpowiedzialność karną (sądy rodzinne, dla nieletnich). Tak kiedyś było, zanim powstały gimnazja. Trzeba by zagłębić się w zapisy prawa.
[2013-09-22 21:32]

kucaj

no właśnie - interpretacji. każdy może inaczej interpretować, zawsze ostatnie zdanie i tak będzie miał sąd - wiadomo ale w ustępach o młodzieży jest napisane wielokrotnie " młodzież do lat 14" itp. Także to zdanie także nie określa wieku młodzieży bo tym samym można powiedzieć, że jest młodzież do lat 25, nie jest to jasne nigdzie chyba określone. Tak mi sie wydaje. [2013-09-22 22:15]

zenfr

no właśnie - interpretacji. każdy może inaczej interpretować, zawsze ostatnie zdanie i tak będzie miał sąd - wiadomo ale w ustępach o młodzieży jest napisane wielokrotnie " młodzież do lat 14" itp. Także to zdanie także nie określa wieku młodzieży bo tym samym można powiedzieć, że jest młodzież do lat 25, nie jest to jasne nigdzie chyba określone. Tak mi sie wydaje.

Kolego .Najlepiej przeczytaj Ustawę o rybactwie śródlądowym i Prawo wodne,bo te przepisy regulują wędkarstwo.(znajdziesz na necie).Rybanaga blogspot com .Wrota okoliczności wędkarskich (prawo prawnie).Miłej lektury.Nie trzeba płacić składek dla PZW ,aby wędkować zgodnie z prawem.
[2013-09-22 23:26]

Piciu

Osoba niezrzeszona w PZW posiadająca kartę wedkarską może wykupić zezwolenie okresowe w biurze Zarządu Okręgu w Poznaniu lub przez internet korzystając ze strony ZO PZW P-ń [2013-09-23 06:33]

Artur z Ketrzyna

Jest taki ustęp w regulaminie PZW "Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieŜy nie posiadających kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. KaŜda osoba z grupy ma prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW"   Kim jest młodzież dla PZW, ja sie moge domyślić ale nie zostało to określone. Wiec pytam moze ktoś wie?

Jak byś dokładnie przeczytał regulamin to byś wiedział że;
Młodzież do 14 roku życia nie może wyrobić karty, dlatego może wędkować pod opieką osoby dorosłej posiadającą kartę wędkarską i pozwolenie na wędkowanie w wodach uprawnionego (np.;PZW).
Jak też że do samodzielnego wękowania ma młodzież która ukończyła 14 lat, lecz don czasu ukończenia 16 roku życia nie może wędkować w nocy bez osoby uprawnionej do opieki.
Jak też to że takie zezwolenie wydaje zarząd okręgu PZW, nie zwykłe koło i tam możesz się wszystkiego przy okazji dowiedzieć...
Bo kto Ci lepiej odpowie, jak nie osoba która wydaje takie zezwolenie?
[2013-09-23 08:30]

Artur z Ketrzyna

No i mam drugie pytanie. Czy łowiąc na wodach PZW i posiadając kartę wędkarską (pzw poznań) ale będąc niezrzeszonym, oraz kiedy składki roczne nie są opłacone, można wykupić zezwolenie na 1-3 dni na jedno konkretne miejsce? Ile to kosztuje?, nie opłaca mi sie wprowadzać opłat już w tym roku ( a to chyba jakies 170zł). Gdzieś mi sie mgli w głowie, że gdzieś kiedyś o tym czytałem, ale nie moge przypomnieć gdzie... Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Karta wędkarska, jest dokumentem państwowym (wydawanym przez starostwo) i upoważnia do wekowania na wodach państwowych, jak też na wodach uprawnionego (gospodarza wody) po uzyskaniu zezwolenia (PZW od jakiegoś czasu, też wydaje zezwolenie).

Członek PZW ma legitymacje członkowską. W której masz wklejane znaczki potwierdzające opłatę składek członkowskich.
No i jako że nie opłacałeś składek, to już nie jesteś członkiem. I będzie Ci naliczone wpisowe (PZW Olsztyn 25 zł), jak będziesz chciał należeć i opłacić składki...

Co do ceny zezwolenia na wody PZW Poznań to musisz szukać na stronie kół PZW Poznań, lub bezpośrednio w kole... Ale to będzie dla nie zrzeszonych do 30 do 50 zł za dzień. Zobacz czy w toin sklepie wędkarskim nie są takie dniówki sprzedawane, bo czasami tak jest.
[2013-09-23 08:42]

Romuald55

Kolego kucaj,ustawa mówi o obowiązku posiadania karty wędkarskiej po ukończeniu czternastego roku życia.Każda osoba która osiągnie ten wiek i chce łowić ryby musi takową posiadać.W związku z tym Regulamin PZW mówi o grupach młodzieży poniżej czternastego roku życia.
[2013-09-23 10:27]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia