Killery na szczupaka 2015

/ 132 odpowiedzi / 41 zdjęć
luxxxis


Luxxxis a plecionka 0,12czy cieniej?
Używasz fluocarbonu czy jakieś inne przypony?


0.12 albo 13 jak pamiętam,druty tylko najdłuższe 40+,spinwala bodajże,fluo jest do dupy-szczupak go przeżyna.Wszyscy zalecają do esoxów plećki 0,15 wzwyż ale to jak walenie z bazooki do wróbli,sam łowię w chachorach i na dwunastce wyjeżdża wszystko bez sentymentów.Raz tylko straciłem rybę przez trzask linki ale zębaty dał nura pod kilkunastometrową połać dryfującego wywłócznika i zabrał to wszystko a linka była już zmęczona na poczatku.Stosowanie 0.12 wydłuża rzuty a mocy jej nie brak,dodatkowo zawsze miejsca które chcę obłowić najeżdżam łódką od "strony wiatru" czyli wicher mam w plecy a łowisko przed sobą-to wydłuża rzuty jak diabli a wiatr nie robi balonów na lince-przyneta idzie jak ty chcesz .Robię tak zawsze nawet gdy muszę zapie....lać na wiosłach przez całą wodę aby się ustawić optymalnie ,gdy wieje w kierunku miejscówek mam z górki,gdy z przeciwka-biorę je bokiem i zaczynam od ich końca aby wiatr mieć w plecy nie w twarz czy z boku.Takie dziwne podejście ale działa,a na płyciznach rzędu 1m to obowiązek-esox widzi cię nim do wody podejdziesz,zauważyłem że 90% dużych łowię na skraju rzutu właśnie,tak jakby bliżej się bały czy cuś.Niewiele bije przy łodzi-tych dużych,młokosy potrafią w pościgu nie wyrobić i w burte stuknąć:)Poważnie,jeden cymbał koledze w powietrzu już bił jak gumę wyciagał z wody.
(2016/01/05 12:05)

pulos


Luxxxis zestawy "zmontowane" - jeden z softem na obrotówce Mosca.
Próbowałem przegiąć oczko w oryginalnym zbrojeniu, ale jakieś to k...wa strasznie twarde i nie chciałem połamać.
Dwa inne zmotane pod łowisko, na którym bywam. Tam szczupaki lubią pomarańcz.
Czekam do maja. Jak mi się nie uda złapać, przyjeżdżam do Ciebie na naukę prowadzenia tego zestawu :)
Kij dragon milenium do 18g już w drodze :)
(2016/01/08 22:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jerry123


Ja w tym sezonie doloze wielkie blachy, jednak duzy kasek ma wieksza wartosc. (2016/01/16 07:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SlawekNikt


Co do konkretnej przynęty to sie nie wypowiem bo ta zależy nawet od pogody, ale największe szczupce jakie dziabnąłem (70 +) zawsze brały
mi na małe przynęty typu obrotówki albo gumki max 10 cm. Taki urok chyba rybek w mojej okolicy bo i inni wędkarze też są zdziwieni skutecznością
maleńkich w stosunku do ryb przynęt. (2016/06/25 07:29)

czachu


Oj, no wiadomo, że na brania szczupaka wpływa wiele czynników. Ważne jest też to jakie jest łowisko, to co na jednym jest kilerkiem na innym może się totalnie nie sprawdzić, dlatego też praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Co do moich ulubionych przynęt to na pewno modele perłowe z pieprzem i ciemnym grzbietem np. Longinus z Robinsona czy modele dragonowskie. Ponadto wszystko co białe, to taki standrad czy jak kto woli klasyka. (2016/06/27 12:31)

WedkarzMateusz


polecam gumę berkley pulse shad w kolorze firetiger z folią nylarową w środku -killer na szczupaki i sandacze (2016/06/27 18:54)