Zaloguj się do konta

Killery na szczupaka 2015

utworzono: 2015/12/06 16:34
luxxxis

Wszyscy poza tobą są motłochem? jesteś lepszy niż myślałem:) lecz się na nogi,na głowę już za póżno.
Ucieszę się jak ten watek zginie razem z tobą.
[2015-12-07 19:33]

krzysiek444

Akurat wątek jest ciekawy szczególnie dla osób poczatkujacych, szukających sposobów na fajną rybę. Obaj go zaśmieciliście. Faktycznie ten majowy sandacz wygląda słabo ale skoro to zauważyłeś zgłoś gdzie trzeba i już... Albo skoro jak twierdzisz pełno tu takich kwiatków, załóż wątek o nazwie np ŁAMACZE REGULAMINU i tam pietnuj ich do woli bez prawa do obrony i wyjaśnienia... Mieszkacie stosunkowo blisko siebie, to ustawcie się na piwo, pogadajcie, ewentualnie dajcie po razie a nie kurna jak jakaś gimbaza pieprzenie przez cały dzien... [2015-12-07 19:58]

luxxxis

Próbowałem nie raz pietnować takie kwiatki ale to nic nie daje ,odwracanie wzroku jest gorsze,nie mówiąc nic pogarszasz sprawę-tak ma być? ciche przyzwolenie? bez sensu....
Jestem tu chyba od poczatku,spędzam tu szmat czasu i rażą mnie takie praktyki i już,próbuję choć trochę wyklarować ten grajdołek,uważam że warto.

[2015-12-07 20:39]

zbynio 33

Racja Luxis. Ja ostatnio miałem na jesieni na takie cudo z jaxona dobre efekty:

Tylko kotwice słabe i szybko się tępią... [2015-12-07 22:01]

jerry123

Witam, ja w tym roku spinningowalem na blachy wielkosci 10-15cm i pare sztuk wyjalem. Widzialem ze obok mnie czesto lowili inni na duze gumy przewaznie w kolorach zieleni i z dobrymi wynikami. Ja sam na gumy nie lowie bo nie mam zadnych, przyzwyczailem sie lowic na blachy i tak mi jakos zostalo. Blachy od dawna robie sam i mam wielka radoche jak cos na nie lowie, na przyszly sezon zrobilem juz kilka klamek goralskich w mojej wersji i bede na nie probowal. No chyba ze wpadnie mi do glowy jakis inny wzor to jeszcze sprobuje cos wykombinowac, jakis tajny kiler. A mialem ich troche, chociaz byly lowne przez jeden lub dwa sezony a potem ryby je omijaly z daleka i trzeba bylo wymyslic cos nowego.Na dluzej to byly kiedys wspaniale blachy Algi ale to bylo dawno i teraz sa inne trendy. Nie ma jakiejs uniwersalnej recepty na brania, jakto mowia ,,raz na wozie raz pod wozem\". Zycze wszystkim udanego nowego sezonu J [2015-12-08 06:15]

jerry123

Witam, ja w tym roku spinningowalem na blachy wielkosci 10-15cm i pare sztuk wyjalem. Widzialem ze obok mnie czesto lowili inni na duze gumy przewaznie w kolorach zieleni i z dobrymi wynikami. Ja sam na gumy nie lowie bo nie mam zadnych, przyzwyczailem sie lowic na blachy i tak mi jakos zostalo. Blachy od dawna robie sam i mam wielka radoche jak cos na nie lowie, na przyszly sezon zrobilem juz kilka klamek goralskich w mojej wersji i bede na nie probowal. No chyba ze wpadnie mi do glowy jakis inny wzor to jeszcze sprobuje cos wykombinowac, jakis tajny kiler. A mialem ich troche, chociaz byly lowne przez jeden lub dwa sezony a potem ryby je omijaly z daleka i trzeba bylo wymyslic cos nowego.Na dluzej to byly kiedys wspaniale blachy Algi ale to bylo dawno i teraz sa inne trendy. Nie ma jakiejs uniwersalnej recepty na brania, jakto mowia ,,raz na wozie raz pod wozem\". Zycze wszystkim udanego nowego sezonu J [2015-12-08 06:17]

JKarp

Próbowałem nie raz pietnować takie kwiatki ale to nic nie daje ,odwracanie wzroku jest gorsze,nie mówiąc nic pogarszasz sprawę-tak ma być? ciche przyzwolenie? bez sensu....
Jestem tu chyba od poczatku,spędzam tu szmat czasu i rażą mnie takie praktyki i już,próbuję choć trochę wyklarować ten grajdołek,uważam że warto.

Masz rację :-)
Jeszcze tylko jedno zdanie - z dwa czy trzy lata temu w połowie października w Warszawie ( chodzi o centralną Polskę ) spadł śnieg. Nie tam popruszył ale spadł i został na bodaj dwa lub trzy dni. W tym czasie byłem ze spinem i złowiłem szczupaka - ot takiego pistoleta z 50 cm. Nie mogę znaleźć tej fotki ale pewnie uznano by, że szczupak złowiony w lutym czy marcu bo śnieg leży ;-)
JK

[2015-12-08 06:20]

luxxxis

Racja Luxis. Ja ostatnio miałem na jesieni na takie cudo z jaxona dobre efekty:


Tylko kotwice słabe i szybko się tępią...



A u mnie za cholerę tego żreć nie chciały,nic,ani pyknięcia na to nie miałem a dodam że byłem w posiadaniu chyba z 15 sztuk i wszystkie moczyłem.Choć praca całkiem całkiem to moje zębacze były na nie.
Może dlatego że ja praktycznie cały rok łowię na płyciznach rzędu 1,5m a te gumiaszki z urzędu są za ciężkie i zaraz nura w glebę dają? czort wie...Wolę moje softy po lifcie,jak się umie wykrzesać z nich życie to efekty murowane są,zauważyłem że ściągane na tzw.pałę niewiele róznią się skutecznością od reszty silikonu,dopiero jak podniesiesz kij do góry i popracujesz z lekka nad nimi to zapuka ktoś do dzrzwi...:)
Jerry-a co to jest klamka góralska? zaciekawiłeś mnie,wrzuć jakiś fotek
[2015-12-08 08:05]

luxxxis

Sorry za poprzedni wpis,coś rypło i nie mogę wyedytować,żle się czyta... [2015-12-08 08:22]

zbynio 33

Luxis te wobki masz racje szybko schodzą na dno. Ja rzucałem na 5m głębokości i wolniutko ściągałem. Im bliżej brzegu tym wyżej szczytówkę do góry podnosiłem, aż prawie do pionu. Brania esoxów były na 4 metrze od brzegu na 1.5m głębokości miej więcej. Kiedyś tylko spinem się zajmowałem, a teraz sporadycznie jak czas pozwoli....
[2015-12-08 09:29]

luxxxis

Mnie brakuje 2,5m do brania..:) Taki feler mojego łowiska-połowa zbiornika to zalane łaki,krzaki ,kępy drzew,mnóstwo otoczonych przez sitowie wszelkiej maści oczek ,i na tym obszarze nie uświadczysz głęboczka większego niż 1,5m a normą jest metr.Dodatkowo połowę słupa wody zajmuje wywłócznik a w sezonie letnim prawie całość wykluczając praktycznie łowienie gdyż ziele kwitnąc zabarwia wodę na zielono i widoczność spada do zera.Siaty tam kłusol nie postawi bo same chachory a i wędkarzy mnóstwo widzi te bagna więc wpierdol murowany,pzw choć ma to w wykazie to lache kładzie na ten akwen bo nic nie da rady tam zrobić,presja ogromna ale z racji tych bagien rybska mają cud warunki do rozwoju-liniska po 3kg widzę pod pontonem,jak idzie na tarło to nawet na metr od pontonu zaczynają harce,karasie to nawet półmetrowe łowią,wzdręg lak laczek w 5 minut nałowisz tyle ile podniesiesz,co któraś rwie zestaw.
Leszcze do 5kg padają a szczupaki...to nawet strach chyba wiedzieć:) wciagane kaczęta są normą,ataki na jakieś holowane właśnie liny-częste,rwane zestawy na linkach 0,40 nikogo nie dziwią już,corocznie pada tam ok 20 szt.powyżej 10-15 kg a największe i tak zostają w wodzie bo weż wyholuj takie skurczybyka gdy strzeli ci w oczku pośród krzaków łozy.
I dodatkowo praktycznie każdy atak widzę...:) widzę jak za softem rośnie specyficzne V ,jak esox wciaga wabika i bokiem zaraz staje po zacięciu,czasem któryś w ataku wystrzeli z wody razem z gumą i spadnie z łoskotem...Mówię ci,mam szczęście mieć takie cudo za miedzą:) Tylko ta felerna głębokość...Druga połowa zbiornika jest już normalna tj do 4 m,jednak jesienią potrafi tam 20 łódek stać z dziadkami,każdy po 2 kije i jeden spin w garśći,łowienie slalomem nie lezy mi zbytnio.
Ciekawostką jest tez dla mnie fakt ze nawet te największe ubooty nie schodzą z tych bagien wraz z nadejściem zimy,zeszły rok zamykałem ostatniego grudnia i na półmetrowej wodzie waliły szczupaki jak psy...dziwne toto,nieksiążkowe na milimetr.
[2015-12-08 11:46]

luxxxis

Poniżej moje posiekane juz killery i sposób obciażenia,jakas oliwka,obcieta główka ,cokolwiek do czego można przypiąc agrafkę a potem do ryjka softa jesli sam za płytko idzie.Stelaż wklejony superglutem na stałe,przednie oczko nie tak jak w przypadku oryginalnego zbrojenia savaga-w poziomie,tylko w pionie,taki efekt można uzyskać na oryginale przeginając zaczep kombinerkami.
Tak zbrojony soft jest o niebo skuteczniejszy od tradycyjnej metody z główką,lepiej zamiata dupką i każde wężowe odbicie w bok czuć na kiju,dodatkowo oliwka ładnie potrafi rozbujać gada na boki co powoduje lekkie lusterkowanie.Wersja z blaszką daje dobrze na poczatku sezonu,z tym że obrotówka jest wieksza o numer tą teraz dałem tylko dlatego że wszystkie inne aglie powyzej nr 2 mam wyrwane.Jakość foci kiepska ale robię ją fonem po przytopieniu.
[2015-12-08 12:19]

zbynio 33

Luxis dzięki. W nowym sezonie wypróbuję te Twoje kombinacje. Może i mi się trafią takie fajne esoxy... :) [2015-12-08 17:01]

jerry123

Mam zdjecie ale chyba niezbyt wyrazne,klamka goralska jest przyneta stosowana na Glowacice. Wymyslili ja wedkarze z podhala, byly robione ze starych mosieznych klamek do drzwi, wykute mlotkiem i wygiete na ksztalt klamki. [2015-12-10 07:17]

Sith

Jak dotąd nie miałem spektakularnych sukcesów jeśli chodzi o szczupaki, ale wszystkie jakie udało mi się złowić (50-70cm, nie licząc kilku "niewymiarków") skusiłem na srebrną Algę Nr 2. Żadne woblery, ani gumy nie dały rezultatów.
[2015-12-10 07:52]

luxxxis

Mam zdjecie ale chyba niezbyt wyrazne,klamka goralska jest przyneta stosowana na Glowacice. Wymyslili ja wedkarze z podhala, byly robione ze starych mosieznych klamek do drzwi, wykute mlotkiem i wygiete na ksztalt klamki.





Coś takiego?
[2015-12-10 08:04]

JOPEK1971

Oryginał.




[2015-12-10 13:35]

luxxxis

Poważnie? ale brzydactwo,ciężko z tego wykrzesać życie,w połowie szczuplaka raczej nieskuteczne,zwykły kawał blachy która robi jakieś tam zamieszanie.Jednak z ciekawości skopiuję bo a nóż widelec.....Napewno żaden z moich zębaczy tego na oczy jeszcze nie widział. [2015-12-10 16:29]

zbynio 33

Oryginał.







Zaśniedziałe, ale po wypolerowaniu pewnie lepszy efekt..?
[2015-12-10 19:09]

jerry123

Wlasnie oto mi chodzilo, troche zniszczona ale orginal. A to moje wypociny,mysle ze na przyszly sezon sie sprawdza. [2015-12-10 19:20]

jerry123

To moj odczepiacz do przynet. [2015-12-10 19:21]

luxxxis

Jerry-blachy rewelka,wykonanie super,oby esoxom podeszły do gustu,odczepiacz? ja nie używam,płytko łowię to wiosłem odczepiam a jak się nie da to rwię-szybciej niż mozolne wyczepianie. [2015-12-10 19:37]

Pike000

U mnie sprawdza się to co na zdjęciu przy czy fishuntery dobre były w lato,teraz tną na reszte + bleak. [2015-12-10 19:59]

jerry123

Na gumy nie lowie chociaz mialem ich sporo,jakos nigdymi to nie szlo. Wydalem wszystkie gumy kolegom ktorzy to lubia, z wirowek tez zrezygnowalem bo od czasu jak mnie kolega namowil na plecionke staram sie ja szanowac zeby sie nie skrecala. Swietnie sie lowi na plecionke wahadlowkami a i wyniki mam nie najgorsze wiec jakos tak sobie radze. Staram sie zeby wystarczyla na caly sezon bo uzywam osmiosplotowej a ta troche kosztuje. Wychowalem sie na wahadlowkach typu Alga, Mors czy Gnom i tak mi zostalo do dzisiaj tylko ze teraz blachy robie sam i mam wielka frajde jak uda mi sie rybke na nie nabrac. [2015-12-11 05:35]

jerry123

Moja zdobycz [2015-12-11 05:46]