Kilkudniowe nęcenie leszcza co i jak zrobic?

/ 8 odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy a więc jak coś zrobie źle prosze wybaczyć:)

Mam pytanie, czy mogę na Wiśle(Okolice Karczewa pos Warszawą) nęcić gotowanym grochem i kukurydzą, zatoczka o głebokosći kolo 3-5m przed taka tamka( czy lepej za tamka?) ktora wychodzi w wode. Czy powiennienem to robic codziennie i w jakich godzinach, czy ja bede tak necil w dzien to moge na rybki wybras sie pozniej skoro świt?Mam zamiar necik kilka dni do tyg nawet dłużej.Czy do gotownia dodac cos np jakis atraktor?

Czy po ytaki necienu lepiej łapac na baiłego robaka czy na kuku.

Będe wdzięczny za wszelkie rady, chiałbym w końcu złapać ładnego Leszczyka.

Dodam ze jestem mało doświadczonym wędkarze.

goryl25


Witam wszystkich.Jestem nowy a więc jak coś zrobie źle prosze wybaczyć:)

Mam pytanie, czy mogę na Wiśle(Okolice Karczewa pos Warszawą) nęcić gotowanym grochem i kukurydzą, zatoczka o głebokosći kolo 3-5m przed taka tamka( czy lepej za tamka?) ktora wychodzi w wode. Czy powiennienem to robic codziennie i w jakich godzinach, czy ja bede tak necil w dzien to moge na rybki wybras sie pozniej skoro świt?Mam zamiar necik kilka dni do tyg nawet dłużej.Czy do gotownia dodac cos np jakis atraktor?

Czy po ytaki necienu lepiej łapac na baiłego robaka czy na kuku.

Będe wdzięczny za wszelkie rady, chiałbym w końcu złapać ładnego Leszczyka.

Dodam ze jestem mało doświadczonym wędkarze.


Widze że niema chętnego do pomocy początkującemu :( To ja będe pierwszy chętny :)
Ja łowie na troche mniejszej rzece niż Wisła a jest to rzeka Noteć na odcinku Przyujściowym :) Ja również nęce Grochem + Kukurydzą , ale ja dodaje jeszcze Pszenice :) zatoczka o głębokości 3-5m jest bardzo dobrym według mnie łowiskiem :) radze ci nęcić w miare spokojnym miejscu na tej zatoczce ale też w miare głębokim :) Najlepszy będzie dołek :) Powinieneś nęcić codziennie o tej samej godzinie :) bo wtedy przyzwyczaisz rybki że w tym miejscu i o tej porze zawsze są wsypywane do wody smakołyki :) Ja proponuje nęcić o godzinie 18:00 (ja tak zawsze robie) i jak tak nęce to jak pojade rano to tak samo rybki są już na miejscu i czekają :) Polecam nęcić przez tydzień co najmniej :) Ja nęce praktycznie przez cały sezon codziennie :) do gotowania nie dodaje żadnego atraktora :) Według mnie najlepszy jest zapach samych ziaren :) Po takim nęceniu polecam łowić na to czym się nęciło :) czyli w twoim przypadku Groch , Kukurydza . Nie zaszkodzi spróbować na czerwonego robaka lub białego :) Myśle że pomogłem choć troche :) Bo jak sam widzisz niema chętnych do pomocy :) (2012/06/05 17:49)

kafarszczak


i co kolego łowisz po tym nęcieniu ktore opisales ? (2012/06/05 19:08)

Bernard51


goryl25...dobrze to wytlumaczyles ze nie ma sensu juz nic dodawac...
Naturalne zanety zawsze jak na rzeke zdaja egzamin pszenica bym nie karmil sciagnie
drobnice, raczej troche makaronu kolanka z glina. (2012/06/05 19:51)

goryl25


i co kolego łowisz po tym nęcieniu ktore opisales ?


No to jest bardzo uniwersalne nęcenie :) Bardzo często wchodzi Leszcz i Duża Płoć , ale też pojawiają się JAZIE , KLENIE , BRZANY :) w tamtym sezonie miałem brzane 6 kg na moje oko ale zeszła mi .... wgniota na samochodzie do tej pory jest :D (2012/06/05 19:52)

goryl25


goryl25...dobrze to wytlumaczyles ze nie ma sensu juz nic dodawac...
Naturalne zanety zawsze jak na rzeke zdaja egzamin pszenica bym nie karmil sciagnie
drobnice, raczej troche makaronu kolanka z glina.

No w moim przypadku na mojej rzece PSZENICA to jest tajna broń miejscowych :) Zawsze na pszenice biorą największe płocie :) może na innej rzece jest inaczej i ściąga drobnice ale u mnie ona ściąga największe płocie i to jest tajna broń miejscowych :) Może pokaże wam jak wygląda moja rzeka :) (2012/06/05 19:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik102837


na forum masz dużo takich wątków poszukaj pozdrawiam  (2012/06/14 11:06)

egzekutor


na forum masz dużo takich wątków poszukaj pozdrawiam 


daj odnośnik bo nie znalazlem (2012/06/14 11:37)