Zaloguj się do konta

Kilkudniowa wyprawa na Bug - proszę o rady

utworzono: 2013/06/30 16:58
Jakub Woś

Mam zamiar w wakacje wybrać sie na kilka dni nad Bug (pod namiot). Jeszcze nigdy nie byłem nad Bugiem ale słyszałem że to ostatnia dzika rzeka. Interesuje mnie fragment w województwie lubelskim.

Znacie może jakieś ciekawe odludne miejscówki?
Czy jakieś specjalne przepisy czy zasady obowiązują na odcinku na granicy polsko - ukraińskiej.
Co ze sobą zabrać i na jakie ryby mogę liczyć?
[2013-06-30 16:58]

dunster35

Powiem ci o sprzęcie i rybach.
Spining:
-dominuje tu sandacz i szczupak z ryb drapieżnych. Łów na kopyta perłowe i żółte lub woblery .
Grunt:
-dominuje leszcz ,krąp, płoć. Łów na czerwonego robaka i zapinaj pinką. Zanęta niech posiada otręby, pszenice, pęczak, aromat waniliowy,kukurydzę, jak chcesz to możesz też melasę.
Więcej niestety nie wiem.
[2013-06-30 18:24]

przemo1980

Zanim się wybierzesz to zorientuj się jaki będzie stan wody.
[2013-06-30 21:00]

withanight88

Spining:
-dominuje tu sandacz i szczupak z ryb drapieżnych. Łów na kopyta perłowe i żółte lub woblery .
Grunt:
-dominuje leszcz ,krąp, płoć. Łów na czerwonego robaka i zapinaj pinką. Zanęta niech posiada otręby, pszenice, pęczak, aromat waniliowy,kukurydzę, jak chcesz to możesz też melasę.

Przejrzałem Twój blog i niestety stwierdzam, że nic nie wiesz. Podałeś informację o rzece, której w życiu na oczy nie widziałeś , nie mówiąc o wędkowaniu na niej.

Skład zanęty własnej no i oczywiście "zapięcie" czerwonego pinką lub białym.

Zapomniałeś tylko o dodaniu do zanęty łusek nasion egzotycznych.
[2013-06-30 22:29]

mateuszwos

Tak się składa, że ja też wybieram się nad Bug za dwa tygodnie i też chętnie poznam rady doświadczonych łowców znad Buga. Jak tam stoi sprawa z sumem?
[2013-06-30 23:25]

mateuszwos

Woda wysoka ale miejmy nadzieję, że dwa tygodnie starczy aby się ustabilizowała.
[2013-06-30 23:32]

marekzalewski

Sum to chyba jeszcze nie teraz :) znam tylko wyszkowski odcinek rzeki. Jezeli to pomoze to rzeka jest pieknaSuma jest w Bugu sporo i to nie malego. Faktycznie z bialych ryb dominuje ploc leszcz a z drapieznych szczupaki. Natomiast  nie ma zlotej magicznej przynety. Dobre beda obrotowki woblery i gumy wiec taka podpowiedz jest zadna. Zwiedzalbym po prostu miejsce gdzie bedziesz w wzdluz i wszerz i szukal zatopionych drzew wirow wstecznych nurtow bo na Bugu jest naprawde duzo takich miejsc. Na kilkuset metrach zarowno brzeg jak i dno sa raz piaszczyste raz kamieniste. Efekt dawaly nam dopiero kilkudniowe necenia. Od switu mozna wtedy zlapac pare kilo ryb. Kolega swoim pytaniem wywolal fajne wspomnienia znad Bugu :) jak pamietam lowilismy na biale robaki z najlepszymi wynikami i rosowkami na grunt badz martwa rybke. [2013-07-01 09:14]

marekzalewski

I koniecznie sprawdź stan wody. Interesowałem sie tym ostatnio i nie wygladalo to dobrze. Aktualnie nie wiem wiec polecam pogodynka.pl. w wyszkowie dalej wysoka. [2013-07-01 09:16]

dunster35

Zanim się wybierzesz to zorientuj się jaki będzie stan wody.

Stan ody można znaleźć na pogodynka.pl:)
[2013-07-01 13:52]

mateuszwos

Sum to chyba jeszcze nie teraz :) znam tylko wyszkowski odcinek rzeki. Jezeli to pomoze to rzeka jest pieknaSuma jest w Bugu sporo i to nie malego. Faktycznie z bialych ryb dominuje ploc leszcz a z drapieznych szczupaki. Natomiast  nie ma zlotej magicznej przynety. Dobre beda obrotowki woblery i gumy wiec taka podpowiedz jest zadna. Zwiedzalbym po prostu miejsce gdzie bedziesz w wzdluz i wszerz i szukal zatopionych drzew wirow wstecznych nurtow bo na Bugu jest naprawde duzo takich miejsc. Na kilkuset metrach zarowno brzeg jak i dno sa raz piaszczyste raz kamieniste. Efekt dawaly nam dopiero kilkudniowe necenia. Od switu mozna wtedy zlapac pare kilo ryb. Kolega swoim pytaniem wywolal fajne wspomnienia znad Bugu :) jak pamietam lowilismy na biale robaki z najlepszymi wynikami i rosowkami na grunt badz martwa rybke.

Czemu na suma jeszcze nie teraz?

[2013-07-01 18:27]

dragolinmarco

Spining:
Grunt:

Przejrzałem Twój blog i niestety stwierdzam, że nic nie wiesz. Podałeś informację o rzece, której w życiu na oczy nie widziałeś , nie mówiąc o wędkowaniu na niej.

Skład zanęty własnej no i oczywiście "zapięcie" czerwonego pinką lub białym.

Zapomniałeś tylko o dodaniu do zanęty łusek nasion egzotycznych.

tutaj super łowca i najlepszy wędkarz tobie mam nadzieje odpowie a mianowicie debesciak
withanight88 bo on wszystko wie a jego sztuki mowią same za siebie
[2013-07-01 20:12]

Jakub Woś

Panowie, nie "podrywać" mi się tu. Bo mi wątek zamkną a niewiele się dowiedziałem jeszcze.
Trochę mnie to przeraziło co wstawił kol JKarp.

Łowić tylko za dnia, meldować do straży granicznej gdzie się będzie - nie bardzo mi się to podoba.
[2013-07-01 20:59]

z@mela

Pobyt nad granicznym bugiem musisz  albo powinienes zglosić  
następnie przez  zmrokiem nie mozesz byc nad rzeką i w porze nocnej    bynajmniej my nigdy  w porze nocnej nie lowilismy z kilku powodów ......

Karte , pozowolenie  , porozumienie wszystko m a sie rozumiec w papierach zalatwione .
CO do ryb to juz w sumie wyzej wszystko napisane  Bolenia sporo  szczupaka  takżę  , sumy konkretne  tzw "metrowe".
Generalnei jak tam łowiłem na odcinku niedaleko  Włodawy to uzywalismy bardzo cięzkich głowek bo rzeka miala potęzny uciąg i w dolkach  zeby dojsc do  dna czesto gęsto 25-50g ,  mam nadzieje ze posiadasz uwalniacz przynęt bo  tylu zaczepów  co nad Bugiem nie ma nigdzie indziej   haker na hakerze  , bobrowe budowle drzewa no masakra ale w tej dziczy czaja sie piekne drapiezniki.

Jescze nie zapomnij o pozadnym preparacie na komary min 40% deeta  bo tamte  komarzyce nie dadzą Ci spokoju.
Pamiętaj o telefonie  zeby nie przelączal automatycznie na  ruską sieć  bo ladnie  zostaniesz wykasowany w przypadku rozmowy , smsów itp

Połamania
[2013-07-01 21:21]

JKarp

CześćNiestety ale taka jest smutna prawda :-((Lepiej podzwoń, popytaj i się upewnij niż masz potem żałować.JK
[2013-07-01 21:48]

MadmaxM4

Bug to nie tylko granica, poszukaj w necie miejscowości Gnojno, taka malutka wioska. akurat w jej pobliżu rzeka wchodzi w polske, a tam masz takie fajne ciekawostki jak masa zakrętów, starorzeczy... dojazd w miare łatwy. miejsca do łapania przy niskim i wysokim stanie wody. a jest też pare ciekawostek jak 30-sto metrowy klif, który daje przepiekny widok na doline Bugu. od Gnojna do Serpelic masz całkiem interesujacy odcinek rzeki. ogólnie miejscowości i odcinek znane przez pobliskich wedkarzy ale miejsce sie znajdzie. byłem tam pare razy z czego raz z wedka :) a tak to poprostu pospacerowac, odpoczac... dla mnie magiczne miejsce.

pozdrawiam

[2013-07-01 22:18]

MadmaxM4

zapomniałem dodac, służe pomoca w wyjaśnieniu drogi wjazdowej nad sama rzeke, ogólnie masz pytania to sie nie krępuj :) [2013-07-01 22:20]

JKarp

http://goo.gl/maps/fWeJd
??????
Coś chyba nie za bardzo z tym Gnojnem ;-) JK [2013-07-01 22:37]

MadmaxM4

oj Jkarp...

szukaj dokładniej

http://www.mojepodlasie.friko.pl/

[2013-07-01 22:43]

MadmaxM4

tu masz widok o którym pisałem, na żywo wyglada to lepiej ale pojedz sprawdz :)))

http://www.mojepodlasie.friko.pl/galeria/krajobrazy/gnojno/gnojno.htm

[2013-07-01 22:45]

MadmaxM4

a co tam, masz jeszcze fotke mojego autorstwa :))) [2013-07-01 22:53]

MadmaxM4

a co mi tam, masz jeszcze fote mojego autorstwa :))) [2013-07-01 22:54]

MadmaxM4

a co mi tam, masz jeszcze fote mojego autorstwa :))) [2013-07-01 22:55]

Jakub Woś

Ciekawe tereny i ładne tereny. Dzięki za informacje, przydadzą sie jak nie na tę wyprawę to może kolejną.
[2013-07-01 23:02]

mateuszwos

oj Jkarp...

szukaj dokładniej

http://www.mojepodlasie.friko.pl/

Widzę, że PZW Lublin ma porozumienie z PZW Siedleckim. Może się orientujesz czy i do którego miejsca sięga PZW Siedlce jeśli chodzi o Bug?
[2013-07-01 23:04]