Kilka pytań odnośnie legalnego łowienia

/ 6 odpowiedzi
Witam.

Jestem zielony w temacie pozwoleń na wędkowanie, członkostwa w kołach wędkarskich itp. Zawsze łowiłem ryby na prywatnych zbiornikach a teraz postanowiłem spróbować czegoś nowego i chciałem dowiedzieć się jak to wygląda wszystko od strony formalnej.

Kartę wędkarską (biała legitymacja) już wyrobiłem. Teraz muszę się zapisać do PZW i później znowu zapisać do koła wędkarskiego, dobrze rozumiem? Czy mogę zapisać się do PZW w innym województwie niż jestem zameldowany? Mieszkam już dosyć długo w Łodzi więc chciałbym się zapisać do tego okręgu.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Artur z Ketrzyna


Spokojne możesz zapisać się do koła do którego chcesz. Mieszkasz w Łodzi, to szukaj tam koła PZW, opłacając składki odrazu się zapisujesz do PZW (no chyba że opłaty robisz jako nie zrzeszony, ale wtedy drożnej).
Opłata zezwolenie będziesz miał na cały okręg w którym opłacasz składki.

Musisz też zobaczyć jakie są porozumienia miedzy okręgami. Bo może jest porozumienie na okręg gdzie jesteś zameldowany, i wtedy będziesz miał zniżkę lub nieodpłatnie dostęp do tamtych łowisk. (2015/08/19 20:11)

outspace


Dzięki za odpowiedź.
Do koła wędkarskiego spokojnie przyjmują osoby z innych województw czy nie chętnie to robią?

Pozdrawiam. (2015/08/20 14:19)

Pierre87


A ze sklepu cie wyganiają? Tam się liczy kasa abyś tylko opłacił (2015/08/20 14:51)

Artur z Ketrzyna


Wrazie jakiś pytań czemu u nich jak jesteś zameldowany w innym okręgu, to powiesz że tu mieszkasz i tu chcesz wędkować. Tyle wystarczy.
Bo mogą podejrzewać że tam byłeś karany i teraz próbujesz tu zdobyć zezwolenie.

A zazwyczaj jak kolega wyżej napisał, byle byś składki opłacił i był członkiem ich koła. Bo każdy członek się liczy, by mieć zaplecze głosów w okręgu. (2015/08/20 20:44)

outspace


Karany nigdy za nic nie byłem. Po prostu pierwszy raz będę się zapisywał do koła wędkarskiego stąd te wszystkie pytania.
W moim rodzinnym mieście (gdzie jestem jeszcze zameldowany) nie mieszkam już od prawie 10 lat i bywam w nim 2 razy do roku (tylko na święta) dlatego wolę się zapisać do okręgu na terenie którego mieszkam i będę mieszkał już cały czas ;)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi,
Pozdrawiam. (2015/08/20 21:37)

Artur z Ketrzyna


Ja nie posądzam ciebie o nic. ;-)

Życzę miłego wędkowania. (2015/08/20 22:52)