Zaloguj się do konta

Kilka pytań początkującego

utworzono: 2012/08/25 08:57
michal1661

Witam od niedawna zainteresowałem się lowieniem z gruntu na stojącej wodzie. I mam co do tego kilka pytań.
1. Jak zarzuce zestaw to zyłka ma byc naprężona?
2. Sygnalizator zrobiłem z piłeczki troche większej niz od pingponga i jak ją przyczepie przy pierwszej przelotce to ta kuleczka ma isc troche w dol? i jak rozpoznac branie.
[2012-08-25 08:57]

1.Tak żyłka musi być napięta.
2.sygnalizator nie musi być przy pierwszej przelotce tak optymalnie to jest gdzieś na trzeciej,
musisz opuścić bombkę do ziemi i jak będzie podjeżdżać do góry to trzeba przyciąć.

Połamania !   
[2012-08-25 08:02]

arekkwiatkowski

[quote]
1. Jak zarzuce zestaw to zyłka ma byc naprężona?
2. Sygnalizator zrobiłem z piłeczki troche większej niz od pingponga i jak ją przyczepie przy pierwszej przelotce to ta kuleczka ma isc troche w dol? i jak rozpoznac branie.[/quote]

Ja do wędkowania gruntowego mam przerobioną wędkę w której mam bardzo miękką szczytówkę i do tego jeszcze żółtego koloru. Po zarzuceniu naciągam żyłkę tak ażeby była napięta i do tego, żeby szczytówka była trochę ugięta. Przy braniu widać jak szczytówka pracuję.

Osobiście nie stosuję piłeczki jeżeli nie mam żywca, takie przyzwyczajenie. Na szczytówce wszystko widać.
[2012-08-25 09:23]

wisniak165

Opuścić bombkę do ziemi?!? Pierwsze słysze ! A jeśli np leszcz będzie opuszczał bombke to jak będzie widać hm ? Bombka nie ma być przy ziemi !
[2012-08-25 09:31]

89krzysztof

Opuścić bombkę do ziemi?!? Pierwsze słysze ! A jeśli np leszcz będzie opuszczał bombke to jak będzie widać hm ? Bombka nie ma być przy ziemi !

A widzisz, bo połowa tutaj pierdoły pisze. Trzeba przywyknąć.  [2012-08-25 09:48]

wisniak165

Ehh... Wprowadzają ludzi w błąd : <
[2012-08-25 12:53]

martino 1971

posłuchaj kolego kup sobie podpórki do wędki ( widełki) następnie w sklepie sygnalizatory ze styropianu powiedzą ci jakie, zastosuj system ze sznureczkiem zawiąż sygnalizator a drugi koniec do podpórki przywiąż bombka powinna być mniej więcej w połowie długości pomiędzy ziemią a kijem gdy będzie branie zacinasz sygnalizator się wypina a ty holujesz rybkę też tak zaczynałem połamania
[2012-08-25 14:28]

Kolego zależy jakiej metody gruntowej używasz. Co do piłeczki to jak koledzy wyżej piszą idz do sklepu kup za 4 zl sygnalizator i nie baw sie z piłeczka. Poczytaj sobie tą stronke na poczatek pare rzeczy się na niej dowiesz.

http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/news.php
[2012-08-26 09:52]

wisniak165

Moim zdaniem piłeczka jest lepsza... Dużo lepsza : >
[2012-08-30 09:21]

marcin4321

nie ma być przy ziemi, bo ryby róznie biorą, mogą szarpnąć żyłką, wtedy piłeczka podniesie się, lub gdy ryba gdy będzie brać, poluźni żyłke, to wtedy będzie opadać. Więc piłeczka powinna być opuszczona tak gdzieś na połowę wysokości od ziemi do kija. Rozumiesz mnie chyba :D . A po drugie zależy co będziesz łowił, jeśli karpie to tą piłeczkę lepiej odstaw :D
[2012-08-30 12:02]

wisniak165

Nie musi wcale odstawiać ; > My przecież nigdy nie odstawiamy piłeczek na karpie ; P
[2012-09-01 23:14]