Kilka pytań odnośnie karty wędkarskiej

/ 14 odpowiedzi
Witam.
Mam 13 lat.I chce zdobyć kartę wędkarską.
1.Czy karte można zrobić dopiero od 14 lat??
2.Chce wiedzieć czy jak zrobię kartę wędkarską to czy będę mógł sam chodzić na ryby bez osoby dorosłej??(w mojej rodzinie nikt nie ma karty wędkarskiej)
3.Jak bym zdał kartę na ile wędek mogę łowić??
4.Jak coś jeszcze wiecie innego napiszcie.


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
JaroDaw


Witam.
Mam 13 lat.I chce zdobyć kartę wędkarską.
1.Czy karte można zrobić dopiero od 14 lat??
2.Chce wiedzieć czy jak zrobię kartę wędkarską to czy będę mógł sam chodzić na ryby bez osoby dorosłej??(w mojej rodzinie nikt nie ma karty wędkarskiej)
3.Jak bym zdał kartę na ile wędek mogę łowić??
4.Jak coś jeszcze wiecie innego napiszcie.


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.




1. Tak2. Tak, ale tylko w dzień. W nocy musisz być pod opieką kogoś dorosłego ( nie musi mieć Karty)3. Jak w RAPR. Dwie na spławik, grunt, lub jedną na spinning.4. Poczytaj, http://pzwokon.pl/prawo/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb_2011.pdfjak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało.
Pozdrawiam Jarek (2012/05/16 15:10)

Jack14


Dodam tylko do wypowiedzi kolegi Jarka, że jeśli nic się nie zmieniło to egzamin na kartę wędkarską możesz zdać już teraz, złożyć wszystkie stosowne dokumenty i czekać. Karta z "Urzędu" zostanie wydana dopiero po ukończeniu 14 lat.

Jeśli się mylę to proszę kolegów o poprawkę.

(2012/05/16 15:41)

Adek123


z tego co mi wiadomo nie trzeba już zdawać testów na kartę do 16 lub 18 roku życia. :D ale może się mylę ... (2012/05/16 16:10)

JaroDaw


z tego co mi wiadomo nie trzeba już zdawać testów na kartę do 16 lub 18 roku życia. :D ale może się mylę ...




A to jakaś nowość ??? :)Z tego co mnie wiadomo, egzaminy nadal obowiązują. Można przystąpić do egzaminu przed ukończeniem 14-ego roku życia, lecz uprawnień nabiera się dopiero po odebraniu karty wędkarskiej. (2012/05/16 16:19)

domberq1


Mam 16 lat i niedawno wyrabiałem kartę wędkarską i nie musiałem pisać żadnego testu.
Dostałem po prostu zaświadczenie z którym musiałem jechać do urzędu powiatowego, aby wyrobić kartę. (2012/05/16 16:29)

withanight88


Mam 16 lat i niedawno wyrabiałem kartę wędkarską i nie musiałem pisać żadnego testu.
Dostałem po prostu zaświadczenie z którym musiałem jechać do urzędu powiatowego, aby wyrobić kartę.


Masz tupet się tym chwalić !!! :)

Ale spokojnie , Twoja wiedza na temat RAPR wypłynie niebawem na forum w innym temacie. (2012/05/16 16:43)

JaroDaw


Mam 16 lat i niedawno wyrabiałem kartę wędkarską i nie musiałem pisać żadnego testu.
Dostałem po prostu zaświadczenie z którym musiałem jechać do urzędu powiatowego, aby wyrobić kartę.




A zapoznałeś się z treścią tego zaświadczenia ? Wiesz co na nim było napisane ? (2012/05/16 16:43)

domberq1


Masz tupet się tym chwalić !!! :)

Ale spokojnie , Twoja wiedza na temat RAPR wypłynie niebawem na forum w innym temacie.




Słuchaj to chyba nie jest moja wina że nie dostałem do pisania żadnego testu. Tylko zaświadczenie z którym musiałem jechać do urzędu.
(2012/05/16 17:28)

Bernard51


Juz teraz móglbys wyrobic sobie legitymacje wedkarska na która jestes uprawniony do polowu ale w obecnosci kogos starszego z uprawnieniami wedkarza. Ze mna obecnie jezdzi 13 latek który tez nie ma nikogo w rodzinie kto by wedkowal, wadomo trzeba by bylo sie rozgladnac za jakims wedkarzem który by zechcial sie toba zaopiekowac nad woda.
jezeli nie masz nikogo to przykre ale tak jak pisali koledzy musisz czekac do 14-lat (2012/05/16 19:20)

MarcinMokry


Dzięki za odpowiedzi. (2012/05/21 14:09)

jarko68


kolego Jarku nie wprowadzaj w błąd jeśli nie znasz zasad wędkowania juniorów i kadetów po primo nie może łowić sam do 16 lat tylko pod opieką i na jedną wędkę.Oprócz zawodów kołowych, opiekę przejmuje organizator.A dlaczego tak dlatego że po 16 roku może być juniorem ale ma obowiązek wyrobienia karty wędkarskiej.A już w nocy sam niech zapomni a egzaminy obowiązują wszystkich kto chce wędkować 
pozdrawiam jarek  (2012/05/21 23:16)

Szpulka28


Z tego co mi wiadomo kartę musi wyrobić po osiągnięciu 15 roku życia jeżeli chce sam łowić. A w nocy musi mieć opiekuna, jak wyżej wspomniano. U mnie w mieście tak przynajmniej jest. I jest jeszcze plus (nie wiem czy tylko u nas), że jeżeli kartę wyrobi przed ukończeniem 16 roku życia to nie poniesie żadnych opłat. Chociaż obowiązują też zniżki dla uczniów i studentów i to też wcale nie wychodzi drogo-tyle tylko, że skoro i tak ma zamiar wyrobić to niech to zrobi wcześniej. Parę złotych w kieszeni zostanie, jakby nie patrzył;) (2012/05/23 17:46)

MASTINO


kolego Jarku nie wprowadzaj w błąd jeśli nie znasz zasad wędkowania juniorów i kadetów po primo nie może łowić sam do 16 lat tylko pod opieką i na jedną wędkę.Oprócz zawodów kołowych, opiekę przejmuje organizator.A dlaczego tak dlatego że po 16 roku może być juniorem ale ma obowiązek wyrobienia karty wędkarskiej.A już w nocy sam niech zapomni a egzaminy obowiązują wszystkich kto chce wędkować 
pozdrawiam jarek 



Nie rozumiem. Jak ma Kartę Wędkarską, też nie? Egzaminy obowiązują, owszem, ale są buraki, które robią kasę zdobywając członków kół bez egzaminów. (2012/05/23 20:40)

MASTINO


Z tego co mi wiadomo kartę musi wyrobić po osiągnięciu 15 roku życia jeżeli chce sam łowić. A w nocy musi mieć opiekuna, jak wyżej wspomniano. U mnie w mieście tak przynajmniej jest. I jest jeszcze plus (nie wiem czy tylko u nas), że jeżeli kartę wyrobi przed ukończeniem 16 roku życia to nie poniesie żadnych opłat. Chociaż obowiązują też zniżki dla uczniów i studentów i to też wcale nie wychodzi drogo-tyle tylko, że skoro i tak ma zamiar wyrobić to niech to zrobi wcześniej. Parę złotych w kieszeni zostanie, jakby nie patrzył;)


Ten wiek to 14 lat. Wtedy po egzaminie MOŻE otrzymać Kartę.

(2012/05/23 20:43)