Zaloguj się do konta

Kijek pod średnie i duże obrotówki

utworzono: 2012/11/15 10:27
RenoKiller

Witam. Jaki byscie polecili kijek typowo pod srednie i wieksze obrotówki ( rozmiary 3, 4 ,5). Łowię głownie na  jeziorach i  z łodzi ale od czasu do czasu wyskoczę na Wisłe. Na kijka odłozyłem 400zł. Pozdrawiam i połamania :)
[2012-11-15 10:27]

Artur z Ketrzyna

Kolego, jest tyle wątków o doborze kija do techniki i przynęt.
Jak byś poczytał to byś wiedział co i jak. Napewno podstawy byś znał doboru wędziska.
Co to jest ciężar wyrzutu i po co ta informacja, czego się tyczy.
Akcja kija; szczytowa czy parabolik, dynamiczny czy lejący się, mocny czy delikatny? Tu musisz się sam określić, co lubisz w kijach...
Jak długość ci będzie odpowiadać?
Teleskop, czy składany?
Do plecionki czy zwykłej (nylonowej) żyłki?
Jaki drapieżnik będzie twoim celem?
Jak byś się choć troszkę określił, to może i ktoś dał by Ci jakąś propozycję...

Ps. Wirówka rozmiar 3, 4 i 5 praktycznie nic nie mówi. Mogę się tylko domyśleć że polujesz na szczupaka. Wirówki tego samego rozmiaru, mają różną wagę, rożnego typu skrzydełka (long, algia, baster). No i stawiają różny opór w wodzie.
[2012-11-15 13:58]

kowalski 191

Cześć.Osobiście łowię Robinson Cortez Pike Spin 10-30 model 2013.Moim zdaniem jest wystarczająco mocny,można oddawać dalekie rzuty.Wyjątkowo świetnie czuć brania,normalnie jakby posiadał tubę rezonasową.Nawet małe okonie jak uderzają to czuć pstryknięcia.Łowię nim na kanale Żerańskim oraz na Wiśle.Spokojnie używam też go do łowiena sandaczy na Wiśle z główką 30gr.Kupiłem go z myślą też o łowieniu na obrotówki 4,5, Używam go z kołowrotkiem RYOBI ZAUBER 3000,plecionka 0,14 spider.Ale każdy musi dopasować sprzęt do własnej ręki i potrzeb.Ten kijek też mi polecono z czego jestem bardzo zadowolony.POZDRAWIAM TADEK [2012-11-18 23:07]