Kijek o cw 3-15

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich. mam takie zapytanie czy kij o CW 3-15 (wklejanka) Będzie się nadawał na sandacza czy będzie zbyt delikatny? a jeśli tak , to jakiej wielkości  rybki mogę złowić takim kijem?  
mszpetman


Ja mam podbne pytanie. Posiadam wklejankę Dragon Millenium X-Fine 2-12 i też się zastanawiam czy nie będzie za delikatny na sandacze. Z góry dziękuję za pomoc. (2012/04/16 21:47)

henryk58


Witam wszystkich. mam takie zapytanie czy kij o CW 3-15 (wklejanka) Będzie się nadawał na sandacza czy będzie zbyt delikatny? a jeśli tak , to jakiej wielkości  rybki mogę złowić takim kijem? 

 

Możesz złapać każdej wielkości ,nie podajesz długości kijka ,a przede wszystkim gdzie chcesz łowić 


(2012/04/17 12:36)

Masatoo


długość kija 2,40 a mam zamiar łowić w nie dużej i dość płytkiej rzece oraz na pobliskim zalewie, średnia głębokość 3-4m  (2012/04/17 17:06)

henryk58


Myślę ,że na sandacza za delikatny /5-25/ ale na okonia będzie dobry  (2012/04/17 17:39)

tripod


czy kij o CW 3-15 (wklejanka) Będzie się nadawał na sandacza czy będzie zbyt delikatny? a jeśli tak , to jakiej wielkości  rybki mogę złowić takim kijem?  

Musisz podać nazwę tego wędziska.
Ciężar wyrzutu i konstrukcja wędziska nie zawsze decydują o wszystkim. Przykładem może być wklejanka Fishmaker 3-18 g, spoko można targać sandacze w Wiśle. Ta wklejanka ma olbrzymi zapas mocy w blanku. (2012/05/12 01:16)

tripod


Posiadam wklejankę Dragon Millenium X-Fine 2-12 i też się zastanawiam czy nie będzie za delikatny na sandacze.

X-Fine ma bardzo mocny blank, można nim łowić 2-kilowe okonie, spoko wytrzymuje spotkanie z wiślanym boleniem w nurcie. Utrzyma ci każdego sandacza, jakiego zatniesz, nie jest to jednak wędzisko przeznaczone tylko do łowienia sandaczy. Jeśli nie możesz kupić sandaczowego kija, to użytkuj X-Fine, możesz go używać do łowienia woblerem o spokojnej akcji i długości do 6-7 cm, przy opasce, w międzytamiu, w spokojnym nurcie. Gumą o masie (główka+guma) do 10 g, bez elementów stukania o dno.
Wędzisko to staje się sztywniejsze i zdatniejsze na sandacza, gdy skrócisz (obetniesz) szczytówkę o 2 przelotki. (2012/05/12 01:26)