Kije do woblerów

/ 8 odpowiedzi
Witam! Chciałbym się spytać jakie kijki są lepsze do łowienia na woblery czy bardziej czułe czy raczej sztywne bo ja zazwyczaj stosowałem stosowałem kijki bardziej sztywne do połowu na blaszki oraz woblery a z kolei kiedy łowiłem na gumy to stosowałem wędki które były trochę bardziej czułe.
Z góry dzięki i POZDRAWIAM.
Raziel

Hej Dawido zalezy na jakiej rzece łowisz czy stawie jakie jest łowisko na jakie woblery łapiesz i na jakie ryby sie nastawiasz bo to jest istotne i bardzo ważne. Akcja oczywiście musi być czuła no bo sztywna hamuje prace woblerka. przybliż mi łowisko i sprzet jakiego uzywasz to wybiore Ci jakis patyk (2010/07/21 10:46)

dawido199

Tak więc tak łowię na zalanym kamieniołomie nastawiam się głównie na klenie będę łowił na wobki 3,4,5 cm. (2010/07/21 10:59)

Raziel

hmm więc tak jeśli bedziesz łowił z brzegu to kijek 2,7 - 3m c.w wyrzutu do 10g ewentualnie do 20g max. Z firm to tanie sa dragona i jaxona rozgladnij sie za tym. spokojnie tym kijem bedziesz mogl rowniez lapac ja jigi klasycznie oraz bocznym trokiem. takze szukaj albo na internecie albo w sklepach wedkarskic czegos o takiej charakterystyce jak podalem.

pozdro:)

(2010/07/21 11:31)

dawido199

W takim razie dzięki. (2010/07/21 13:13)

rafal1978

osobiście proponuję Ci firme Dragon.

Parametry to tak jak kolega wyżej podał z tym tylko że ja bym zaryzykował maksymalne c.w. do 25g z prostej przyczyny jak przyjdzie Ci ochota połowić cięższymi jigami to nie bedziesz przecierz nosił drugiej wędki więc cięzar do 25g jest wskazany.

proponował bym Ci serię Millenium - zapoznaj się na stronie producenta z tą serią wędek.

długość to 2,70 wystarczy czasami jak będziesz chciał podać przynętę między drzewami to wędka powyżej 2,70 może być za długa (jak będziesz chciał połowić gdzie indziej i podejście do brzegu będzie porośnięte)

co do akcji to radzę X-fast mam wędkę o takiej akcji i powiem że w połączeniu z plecionką czucie brań jest WSPANIAŁE!

mam wędkę Millenium Super Fast 2,70 c.w. 5-25g WSPANIAŁA WĘDKA

radzę pójść po wyborze do sklepu i nia pomachać ale sądzę że wyroby Dragona przypadna Ci do gustu to b. dobry sprzęt w rozsądnych cenach

Ale jak zawsze zaznaczam decyzja należy do Ciebie

Pozdro (2010/07/21 14:21)