Kij spinningowego

/ 6 odpowiedzi
Witam poszukuje kijka tak do 230zł na szczupaka. Kijek do 240cm i wyrzut od 20-60 cw z górna granica może być większy:DMam kijek shimano vegance sea bass, ale nie zbyt mi pasuje może znacie jakieś fajniejsze:D
u?ytkownik58874


WITAM 
Myśl, że shimano NEXAVE CX 240H będzie udanym zakupem. Koszta idealnie pasują do Twych założeń...propnuję na tańsze już nie patrzeć ;) .Ps.ewentualnie szukaj starszej seri daiwy powermesh,może gdzieś trafisz,choć koszta kilka lat temu takiego nowego kijka to około 250zł.Dzisiaj to już chyba tylko z drugiej ręki. ;) Masz 230zł i chcesz shimano...nexave będzie cacy :)
Pozdrawiam (2013/11/16 16:57)

woj100123


Dzięki bardzo za doradzenie kijka własnie takiego czegoś szukam myślę że będzie dobry:D (2013/11/18 15:19)

u?ytkownik58874


MYŚLĘ ŻE BEDZIESZ MILE ZASKOCZONY :) CZEKAM/MY NA SPOSTRZEŻENIA JAK KIJEK JUŻ BĘDZIE W RĘKACH.Może twoja opinia z nad wody,przyniesie korzysći i wniesie oraz oszczędzi pytań kolejnym poszukującym czegoś z tego przedziału :) Pozdrawiam miłych testów ! :D (2013/11/18 18:24)

u?ytkownik58874


Moja sugestia po to byś miał i użytkował kijka jak najdłużej,to dokręcanie tego typu mocowań wg.schematu.Nie tyczy się to tylko tego kijka ale wszystkich wędek z mocowaniem typu IPS.Bez znaczenia jakiej firmy i za jakie pieniądze.Mianowicie należy uważać przy dokręcaniu,starać się niechwytać korka w czasie dokręcania od góry tylko w obrębie zaznaczonego na zdjęciu miejsca- żółtemu kółku,.Wtedy unikniemy pęknięcia korka,w miejscu w którym tuleja pod korkiem się kończy(zależne od firmy mocowania jest to 1/3-1/2 długości korka-reargripu).Mnie osobiście nigdy się takie coś nie zdażyło,a mam większość wędek z tego typu mocowaniem już sporo lat-i ząden nie pękł,ale widziałem i słyszałem,że ludzie psioczą na tego typu mocowania-choć mi się wydaję,że spowodowane jest to tylko i wyłącznie złym podejsciem do tematu oraz brakiem umiejętnego posługiwania się tym sprzętem. :) Ogólnie nie ma czym się martwić ,wygoda tego typu mocowania nadrobi początkowy dylemat i jeśli będzie się dokręcać wg.tego co napisałem..kija będziesz miał kupe lat :D ps.jeśli chodzi dokładnie o kija nexave,może shimano przeskoczyło ten problem,bo to ich własne mocowanie,nie miałem okazji go rozbierać i też nie widziąłem pękniętych,jak przy fuji ips,lecz pro forma wolę poinformować Kolegę :)(każda właściwa rada-jest cenna) hehe Pozdrawiam (2013/11/18 18:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

woj100123


dzięki za poinformowanie mnie o tego typu mocowaniu:D Jak będę miedz kijek w rękach to dam znać. Zastanawia mnie tylko czy dobrze będzie mi leżeć w ręku, ale powinien. (2013/11/19 15:43)

u?ytkownik58874


dzięki za poinformowanie mnie o tego typu mocowaniu:D Jak będę miedz kijek w rękach to dam znać. Zastanawia mnie tylko czy dobrze będzie mi leżeć w ręku, ale powinien.


Dzieki za chęć odzewu,będzie miło ;) Wydaje mi się,i jestem lekko przekonany,że kijek napewno bedzie leżął w łąpce wygodnie-ten typ mocowania ogółnie jest tak skonstruowany by nie męczył dłloni i nadgarstka:D Pozdrawiam (2013/11/19 17:48)